Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
I can feel your pain... in čestitam drznost za pogum, da si upal pisat proti svetinji: "corola uber alles" :evil:

recimo en tak pokazatelj koliko je avto premišljen...v dežju odpereš prtljažni pokrov...pre večini avtov boš usran in moker če kaj noter zlagaš , pri enih pa čudežno vse teče tam ko mora, in ko enkrat to dejanko vidiš-testiraš, ti je jasno zakaj so eni avti pač cena 2x. Ker je pač ena grupa morala to gruntat, testirat itd... In tega pač ne moreš v avtosalunu v 15 minutah ugotovit.
No in taki razvojniki bi lahko potuhtali da bi razni adbluji, vztrajniki, pumpe, šobe in egrji zdržali dobo avta.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Drži. Sicer se več ne bom oglašal v temi, ker sem ga prodal in je mimo, a vseeno odgovor kaj ne štima (ne glede na paket opreme in izvedenko motorizacije - a bi po mojem mnenju moglo štimat):
- avto se je zjutraj zarosil (brez vklopljene klime seveda, ker je nikoli nisem imel vklopljene..od nekdaj) - vedno štart izpod nadstreška
- ko si vklopil ventilacijo (pojačal, vklopljena je itak bila) je tako sfaljena, da ni bila v stanju odstranit zarositev...v sredini si imel krog, preko katerega si postrani gledal
- zvočna izolacija (hrupnost iz zunaj na noter) je katastrofalna -> je ni.
- ob dežju, so se stranske šipe 'zmočile' in te kaplje niso šle več dol. Mišljeno: Pri vseh avtih, mi je nad 50 km/h pobralo kaplje s šipe ..tu so ostale, vidljivost je bila temu ustrezna med vožnjo in potem ko si se ustavil v križišču (zakaj tako, pojma nimam..a je blazno moteče)
- ko si opral avto, je bila šipa od spustu in dvigu še čez dva dni rosna in vedno prišla malo usrana nazaj ven
- infotiament popolnoma zanič.

Pa bi še šlo a je tako naneslo (beri: moja bedasta glava), da sem imel v 6ih letih 5 različnih avtomobilov in so to stvari, ki so tu izstopale/bile prisotne, drugod jih ni bilo.

Tega prej ne moreš vedet in se nisem zavedal, da so te zadeve lahko problematične ob nakupu praktično novega avtomobila v letu gospodovem (cca.) 2020.. si nisem mislil, da je kaj takega še mogoče.

(voznih lastnosti nisem nikoli kritizial...normalnemu uporabniku je avto lepo vodljiv, simpatičen za peljat, verjetno z 2.0 benciranjem in pomočjo elektrike prav zanima stvarca).....samo taaaaako cenen je notri....nekaj zmetano na kup: linija, estetika, kakovosten material..kaj je že to?

In spet: to je moj pogled na ta avto, kdor je z njim zadovoljen, super zanj (odrezana različica z ledicami je na zunaj prav simpatična).

-Vklopiš klimo, osuši zrak in odrosi. Če si apriori proti klimi, kupiš antifog premaz.
-Beri prejšno točko. Drugače podobno opažam na peugeotu,... Tudia audi se mi je rosil, po izklopljeni klimi, dokler se ni kondenzator osušil, potem je bilo ok, dokler nisem spet po nesreči prižgal klime in opet suši.
-pri testni nisem opazil slabe izolacije. tvoja je turška ->dobra za turke.
-malo rainXa na stranske šipe reši to težavo.
-težko komentiram.
-se strinjam da ni na nivoju mece, ni pa popolnoma zanič. Navi dela, radio dela, za razliko od konkurence, ne rabiš doplačad DAB+.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
I can feel your pain... in čestitam drznost za pogum, da si upal pisat proti svetinji: "corola uber alles" :evil:

recimo en tak pokazatelj koliko je avto premišljen...v dežju odpereš prtljažni pokrov...pre večini avtov boš usran in moker če kaj noter zlagaš , pri enih pa čudežno vse teče tam ko mora, in ko enkrat to dejanko vidiš-testiraš, ti je jasno zakaj so eni avti pač cena 2x. Ker je pač ena grupa morala to gruntat, testirat itd... In tega pač ne moreš v avtosalunu v 15 minutah ugotovit.
Določeni avti imajo detajle res bolj premišljene.
npr:
Sedan(ni corola),Ko odpreš pokrov prtljažnika zadaj,v vzratnem ogledalu še vedno vidiš področje za avtom.
Ali pa oblikovane zadnje luči tako, da se med vožnjo ne nabira svinjarija gor(jo odpihne).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
No in taki razvojniki bi lahko potuhtali da bi razni adbluji, vztrajniki, pumpe, šobe in egrji zdržali dobo avta.
razvoj in premišljene poteze, dizajn, o kateri pišem jaz in vincent, nimajo nič z adblujem, egr šobami itd, ki jih itak proizvaja dva proizvajalca in so off de šelf zadeve. Ne mešaj japk z bananimi, ni potrebe.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Corolla je vsaj zame zelo dober kompromis za to ceno; pod pogojem, da je hibridna. In to sem tudi hotel kupiti, dober kompromis. Vse ostalo mi je preprosto predrago za kar ponujajo. Ali povedano drugače; je sicer tisto kar ponujajo lahko boljše od Corolle, a spet ne tako dobro, da bi opravičilo toliko dražjo ceno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Na regionalki bi se itak odpeljal v jarek. Na avtocesti pa bi počohal ograjo tam kjer so obcestne črte slabo vidne. Pa ti ne bluzi, ker imam v avtu identičen sistem pa sem precej na relaciji LJ - MS...
Če voziš z utežjo na volanu ti lahko samo čestitam.
Si nominiran za darwina.
Če pa ne voziš z utežjo na volanu pa bluziš in nič drugega.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Torej nakladaš. Reko si, da bp ms kp pelje sama.
Samo 2 opciji sta al si probal z utežjo ali nakladaš. Kero boš izbral?
Meni ni treba nič dokazovat. Jaz vem, da sam sistem dosti krajših poti ne zmore. Ker ni to sistem za avtonomno vožnjo ampak asistenca. Ampak ja verjamem da se počutiš užaljenega če kdo reče kaj proti sveti Toyoti.
Mam 3 jote doma pa se mi žal ne prikaže marija ko se not vsedem tak kot tebi. V bistvu na eno oko mežim ko grem mimo avta ker je tak grd :)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Jokam od uzaljenosti. Tamle gor mas rav4 posnetek, ti trdis nasprotno kot je nekdo ze prikazal v praksi. Je pa asistenca, ne avtonomna voznja. Je kdo rekel da ni? Pri avtonomni voznji bo treba razjasniti marsikaj ne samo da avto sam pelje. Tudi glede odgovornsti ob trkih ter eticnosti reagiranja/odlocitev avtonomnega vozila. Skratka, nima veze. Pokazal si, da si poln predsodkov. Prvi je ze ta, da si me popredalckal med neke hude toyota fane. V resnici pa...pojma nimas :)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ja mam ja posnetek, ravne avtoceste z 101 rezom v videju. Torej vsi felerji sistema ven zrezani.
Jaz ti pa pišem, da malo bolj ostrega zavoja na slo ac pri 130 ne zvozi sam, ker leti preko črte.

Popredalčkal si se pa sam že zdavnaj s svojim pisanjem o tem nadavtu btw.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in BojanP

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Pišem zgolj tako kot je, ne glede na vozilo o katerem pišem. Napisal sem tudi, da avto "sam" ne bo peljal kjer so črte na cesti slabo vidne ali pa oster ovinek (na avtocesti kjer sem se vozil sam in testiral asistenco pa še ni bilo tako ostrega ovinka, ki ga ne bi zvozil). Pa faktorja vremena nisem nikjer niti omenjal...
Corolla overall je pa ... avto kot avto v tem segmentu. Zame takrat ob nakupu optimalen glede na ponudbo. :)
No, zdaj pa grem odpirat tematiko za S-Maxa, ker rabim rešitev. Če imaš predlog vabljen v sosednji podforum...
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Jaz za svojo corollo lahko rečem, da zvozi 80% ovinkov na AC. Je, pa težava ko so črte slabo vidne oz. je razlika med asfaltom in črto premalo razločna. Pa včasih hoče slediti izvozu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Na dolgi vožnji po AC ob lepem vremenu pide ta asistenca zelo prav, itak mam pa roke skoz na volanu, se namreč dobro zavedam, da to ni superiorno z umetno inteligenco vodena samodejna vožnja :cool:

Ko je pa zares slabo vreme, pol pa itak odpove vse po spisku. Ne dela nobena asistenca več, ne vidi ne črt, ne vozila pred seboj itd.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Na dolgi vožnji po AC ob lepem vremenu pide ta asistenca zelo prav, itak mam pa roke skoz na volanu, se namreč dobro zavedam, da to ni superiorno z umetno inteligenco vodena samodejna vožnja :cool:

Ko je pa zares slabo vreme, pol pa itak odpove vse po spisku. Ne dela nobena asistenca več, ne vidi ne črt, ne vozila pred seboj itd.

To je namen tega, ampak nekateri pač ne razumejo in izzivajo z nekimi kamni na volanu.
Moj namen je bil pokazat samo to, da Kia ni sposobna niti tega. Edino, če bi bil rad obtožen vožnje pod vplivom, vsakič, ko zaupaš sistemu.