Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Da servisi ne bodo imeli s tem težav, čisto zlahka na cenik napišejo, da je najmanjša enota obračuna 1 liter.
Ne spomnim se več, ampak nekje sem denimo videl, da se fakturira vsaka začeta ura. Manjše enote pač ni.
Sicer pa ne dvomim, da na so na toyoti stare šole in najprej serviser z novim oljem poplakne mašino, počaka, da to odteče, šele potem privije čep in nalije olje notri. Tam porabi 7 dcl. Aja, olje za poplaknit najprej segreje na predvideno temperaturo.
:evil:
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Kot rečeno, je na računu naveden tudi nek rabat; ne vem zakaj, ker jih nisem prosil, če mi še kaj znižajo ceno. Ampak pokrije pa malo več kot to razliko od 4,3 do 5 l. Lahko da imajo res pač v sistemu tako zavedeno, da je samo na liter zaokroženo in potem delajo korekcije prek rabata ipd.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Ker sem škrt in gorenc sem s takim računom težil Tržnemu inšpektoratu, kjer so bluzili z oljem v filtru in bla bla bla. Ker se o tehniki z butastim uradnikom ne bi nič zmenil, nato nisem vztrajal. Bi bilo pa zanimivo zahtevati, da se za tak GOLJUFIV račun izpelje inšpekcijski postopek, nato pa greš (iz svojega denarja) plačati izvedenca, ki bi stal zraven, ko se menja olje. :fredi:
Sicer je že več kot desetletje nazaj.....ampak praxa zgleda ostaja :)

Tudi takrat je bilo ce je avto rabil 4.xL olja smo računali 5.0L....tudi nalivali smo ga 5 (v posodo)...razlika je šla pa.... :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113
Država bi se verjetno sekirala, će bi pisalo manj olja, kar pomeni, da se davek ne obračuna. Če ti zaračunajo preveč, pa tudi davek plačajo na to. Za potrošnika jih pač manj skrbi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Razlaga na servisu je, da imajo le kantice oz. embalažo po 5 litrov in da lahko stranki to embalažo s preostankom olja dajo za s seboj. Da ker pa praktično skoraj nobena stranka ne želi tega vzeti, meni na primer tega niti niso rekli.:gorjaca:

Če strnem, na originalnem servisu proizvajalca vozila, ki je dizajniral ta avto, ki sprejme pač le toliko olja - in je ne pozabimo to njihovo "spešl originalno olje", ki ga delajo posebej samo za njih - imajo na voljo za stranke le embalaže po 5 litrov.:bonk:

Kaj nekaj počnejo s preostankom tega olja od vseh teh strank?:sprasujemse:
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Razlaga na servisu je, da imajo le kantice oz. embalažo po 5 litrov in da lahko stranki to embalažo s preostankom olja dajo za s seboj. Da ker pa praktično skoraj nobena stranka ne želi tega vzeti, meni na primer tega niti niso rekli.:gorjaca:

Če strnem, na originalnem servisu proizvajalca vozila, ki je dizajniral ta avto, ki sprejme pač le toliko olja - in je ne pozabimo to njihovo "spešl originalno olje", ki ga delajo posebej samo za njih - imajo na voljo za stranke le embalaže po 5 litrov.:bonk:

Kaj nekaj počnejo s preostankom tega olja od vseh teh strank?:sprasujemse:
a) Nakladajo, ker seveda točijo iz soda.
b) Goljufajo, plain and simple.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gr3Ga23

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
c) Gre za neverjetno butast argument. Motorno olje ni bremsolje, ki ga je treba porabiti takoj. Tričetrt litra olja v kantici se lahko porabi naslednji dan ali pa tudi čez nekaj mesecev, pa bo še vedno nič drugačno kot novo.

V bistvu so priznali, da kradejo stranki (izgovor o tem, da ekstra olje "spije" oljni filter odpade). Napiši prijavo na Tržni inšpektorat.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Razlaga na servisu je, da imajo le kantice oz. embalažo po 5 litrov in da lahko stranki to embalažo s preostankom olja dajo za s seboj. Da ker pa praktično skoraj nobena stranka ne želi tega vzeti, meni na primer tega niti niso rekli.:gorjaca:

Če strnem, na originalnem servisu proizvajalca vozila, ki je dizajniral ta avto, ki sprejme pač le toliko olja - in je ne pozabimo to njihovo "spešl originalno olje", ki ga delajo posebej samo za njih - imajo na voljo za stranke le embalaže po 5 litrov.:bonk:

Kaj nekaj počnejo s preostankom tega olja od vseh teh strank?:sprasujemse:
Upam, da se zavedaš, da to ni izgovor.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Razlaga na servisu je, da imajo le kantice oz. embalažo po 5 litrov in da lahko stranki to embalažo s preostankom olja dajo za s seboj. Da ker pa praktično skoraj nobena stranka ne želi tega vzeti, meni na primer tega niti niso rekli.:gorjaca:

Če strnem, na originalnem servisu proizvajalca vozila, ki je dizajniral ta avto, ki sprejme pač le toliko olja - in je ne pozabimo to njihovo "spešl originalno olje", ki ga delajo posebej samo za njih - imajo na voljo za stranke le embalaže po 5 litrov.:bonk:

Kaj nekaj počnejo s preostankom tega olja od vseh teh strank?:sprasujemse:
Napiši jim nazaj, kako je možno, da kot kvazi eko proizvajalec, ne morejo zoptimizirati nabave olja v sodih in tako po nepotrebnem ustvarjajo velike količine plastičnih odpadkov, ki zaradi olja seveda niso primerni za reciklažo. Poleg tega očitno tudi x deci uporabnega olja zlijejo direkt v odpadke, kar je spet totalen mimosun in popolnoma v neskladju z njihovim marketinško naravnanim pozicioniranjem eko proizvajalca.
PS: spodaj napiši še, da naj ti dajo kontakte mehanika, da boš k njemu popoldan prišel naslednjič na brezplačno menjavo olja. Plačal si ga itak že..
 
  • Haha
Reactions: krava