Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
111
84
28
Če bi kdo rad prihranil nekaj časa in se izognil preverjanju napolnjenosti gum na črpalkah - najcenejši OBD2 vmesnik za par EUR in zastonj Android aplikacija "Tire Assistant" omogočata takle prikaz:

1620630049549.png


Z istim OBD vmesnikom sem preizkusil tudi aplikacijo "Hybrid Assistant", žal pa zanjo ceneni OBD vmesnik ni dovolj dober, bi moral vzeti kaj takega: OBDLink

Toporisic
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.811
607
113
EU
Sem mal bolj lev, a potem se ne morem zanašati na tiste senzorje v platiščih oz. gumah, ki naj bi me opozorili, če pritisk pade?
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
111
84
28
Sem mal bolj lev, a potem se ne morem zanašati na tiste senzorje v platiščih oz. gumah, ki naj bi me opozorili, če pritisk pade?
Seveda lahko, saj bere iste senzorje. Vendar tam dobiš samo opozorilo, da se je pritisk v neki pnevmatiki dovolj spremenil (mislim, da reagira ob 25% spremembi ali nekaj takega - v glavnem mora biti kar velika sprememba), poleg tega ob opozorilu ne veš, katera guma je problematična in moraš izmeriti vse. Tako da s tem je malo lažje občasno preverjati optimalno napolnjenost in to lahko narediš doma, ko so gume mrzle (kot piše v navodilih). Če se moraš nekam zapeljati na meritev, niso več mrzle (vem, dlakocepljenje :)). Jaz sem imel ta vmesnik že nekaj let v predalu, pa sem ga pač obudil od mrtvih...

Toporisic
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.811
607
113
EU
Seveda lahko, saj bere iste senzorje. Vendar tam dobiš samo opozorilo, da se je pritisk v neki pnevmatiki dovolj spremenil (mislim, da reagira ob 25% spremembi ali nekaj takega - v glavnem mora biti kar velika sprememba), poleg tega ob opozorilu ne veš, katera guma je problematična in moraš izmeriti vse. Tako da s tem je malo lažje občasno preverjati optimalno napolnjenost in to lahko narediš doma, ko so gume mrzle (kot piše v navodilih). Če se moraš nekam zapeljati na meritev, niso več mrzle (vem, dlakocepljenje :)). Jaz sem imel ta vmesnik že nekaj let v predalu, pa sem ga pač obudil od mrtvih...

Toporisic
Najlepša hvala, da si si vzel čas za izčrpno pojasnilo :)

Zanimivo se mi zdi, da bi lahko tudi sami proizvajalci že v štartu ponudili lastnikom vozil na voljo več informacij o vozilu, dodatne aplikacije ipd., a jih očitno ne in je treba poseči po zunanjih rešitvah. Morda nam bodo v prihodnosti v dobi EV začeli prodajati vse te zadeve dodatno.:cool:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Morda pa se proizvajalci zavedajo, da so vozniki vedno bolj butasti in jim ne dajejo več informacij, kot je potrebno.
Verjetno je isto kot pri hladilni tekočini, kjer ti kaže 90 stopinj od 85 do 105 stopinj. Ker sicer bi folk letal na servis, da se avto pregreva. Tukaj bi pa ljudje noreli, da zakaj pa kaže 0,1 bar tam nižjo vrednost :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: map, Pepe in zaseka

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.811
607
113
EU
Samo pride da prav npr. če občasno voziš prikolico, ali pa bolj naložiš avto, da sproti prilagajaš prtitsk v gumah.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Morda pa se proizvajalci zavedajo, da so vozniki vedno bolj butasti in jim ne dajejo več informacij, kot je potrebno.
Verjetno je isto kot pri hladilni tekočini, kjer ti kaže 90 stopinj od 85 do 105 stopinj. Ker sicer bi folk letal na servis, da se avto pregreva. Tukaj bi pa ljudje noreli, da zakaj pa kaže 0,1 bar tam nižjo vrednost :).
Jp, cakam samo se cebelice in soncke s katerim te nagradi aplikacija, ce vozis tocno tako kot zahteva. Ajaaa, saj obstaja triglav s katero si vzoren voznik, ce ne prehitis traktorja na magistralii, ki vozi 45kmh na uro. Potem ti niza tocke in vsi smo srecni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
111
84
28
Najlepša hvala, da si si vzel čas za izčrpno pojasnilo :)

Zanimivo se mi zdi, da bi lahko tudi sami proizvajalci že v štartu ponudili lastnikom vozil na voljo več informacij o vozilu, dodatne aplikacije ipd., a jih očitno ne in je treba poseči po zunanjih rešitvah. Morda nam bodo v prihodnosti v dobi EV začeli prodajati vse te zadeve dodatno.:cool:

Ja, saj teh zunanjih rešitev se že nekaj najde.
Recimo ravno za prikaz pritiska v gumah imaš za Corollo tole:

KLIK

Dobiš prikaz kar na displeju v avtu:

1620713773066.png


Toporisic
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

brzi

Pripravnik
23. jul 2007
40
0
6
Maribor
Eno vprašanje za lastnike Corolle. Sem novi lastnik in sem opazil, da pri izklopljeni ventilaciji, klimi, na zaslonu od klime kljub temu sveti znak za ročno upravljanje pretoka zraka. Izbirati je možno pretoknzraka (noge,…). Je to normalno?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.811
607
113
EU
Račun za servis na 30.000 km (na to cifro potem dodatno še DDV); olje je sedaj kot kaže 0W20 in ne več 0W16 hm:sprasujemse:

 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Kateri avto imaš to? 1.8 ali 2.0? Nekam dosti olja so ti računali. V 1.8 gre 4.3l. Meni so v MB računali 70€ in ne 94€ kot tebi in to 0W20 za servis na 15.000 km.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.811
607
113
EU
1.8 imam. To so naračunali v Ljubljani. Torej so me potem malo nategnili, čeprav nekje na računu je potem še nek znesek rabata. Morda so tako korigirali to razliko? Najboljše, da jih kar vprašam.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
V resnici pa še kakšen deci manj kot 4,3L notri spravijo... To je klasični nateg uradnih servisev (ne vem zakaj mi je kozolčar lahko olje računal vsaj po specifikaciji na dve decimalki natančno?)... (Kot bi rekel Trump: "no one knows these things" in "no one will ever bother to check".)

Ker sem škrt in gorenc sem s takim računom težil Tržnemu inšpektoratu, kjer so bluzili z oljem v filtru in bla bla bla. Ker se o tehniki z butastim uradnikom ne bi nič zmenil, nato nisem vztrajal. Bi bilo pa zanimivo zahtevati, da se za tak GOLJUFIV račun izpelje inšpekcijski postopek, nato pa greš (iz svojega denarja) plačati izvedenca, ki bi stal zraven, ko se menja olje. :fredi:
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
V resnici pa še kakšen deci manj kot 4,3L notri spravijo... To je klasični nateg uradnih servisev (ne vem zakaj mi je kozolčar lahko olje računal vsaj po specifikaciji na dve decimalki natančno?)... (Kot bi rekel Trump: "no one knows these things" in "no one will ever bother to check".)

Ker sem škrt in gorenc sem s takim računom težil Tržnemu inšpektoratu, kjer so bluzili z oljem v filtru in bla bla bla. Ker se o tehniki z butastim uradnikom ne bi nič zmenil, nato nisem vztrajal. Bi bilo pa zanimivo zahtevati, da se za tak GOLJUFIV račun izpelje inšpekcijski postopek, nato pa greš (iz svojega denarja) plačati izvedenca, ki bi stal zraven, ko se menja olje. :fredi:

V navodilih za uporabo je specificirana kapaciteta z oljnim filtrom in brez (imaš dve cifri), no vsaj tako je bilo pred leti ko sem to gledal pri Priusu III.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N