Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Lahko razkrijes katerega?
Ni skrivnost, C-HR (sem tudi na forumu spraševal glede mnenj in kalkulacije pred nakupom).
Ženi je avto vizualno top, razočarana pa je nad porabo pri vožnji po avtocesti ali obvoznici.
Pa oba sva konkretno razočarana nad kakovostjo plastike v notranjosti, to je po enem letu že vse nekaj podrsano, pa kar precej pazi (prej je vozila dobrih 12 let Hondo, precej boljša kvaliteta plastike).
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
24k€ pride s povsem spodobno opremo Luna, kar je cisto konkurencna cena.

VAG - 1.8 hybrid sem tudi sam preizkusil in tudi mene ni preprical, vsaj ne v corolli.
Katerega vecjega nemskega superdizelasa pa dobis za 3k€ vec?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.950
1.099
113
www.adriamedia.si
Kje sem že napisal, da hibrid ni za avtocesto ZARADI porabe? Čeprav je daleč od tega, da bi bil ugoden, s svojo dizelsko številko večjo kravo imam v zimskem času praktično enako porabo kot žena s hibridom, s tem da ona res pazi kako vozi, jaz pa imam avto za vozit, ne šparat z gasom.
Pa še neki sem pozabil: Passata sem ponudil samo zato, ker za podoben denar dobiš številko večji avto, če hibrid ni "must have".

Ponudil si mu avto, ki ima neprimerljivo večjo porabo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.950
1.099
113
www.adriamedia.si
Ni skrivnost, C-HR (sem tudi na forumu spraševal glede mnenj in kalkulacije pred nakupom).
Ženi je avto vizualno top, razočarana pa je nad porabo pri vožnji po avtocesti ali obvoznici.
Pa oba sva konkretno razočarana nad kakovostjo plastike v notranjosti, to je po enem letu že vse nekaj podrsano, pa kar precej pazi (prej je vozila dobrih 12 let Hondo, precej boljša kvaliteta plastike).
Zanimivo, ženin C-HR je po treh letih kot nov noter. Poraba na AC je čisto OK (tam okoli 6,5 ali 7, lifetime je pa okoli 5) ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.833
113
6,5 - 7 je precej brutalno za tako malo stvarco. Potem pa še "blagozvočnost" doda ena 2 teoretična litra in imamo avtocestnega zmagovalca.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.833
113
saj nisem jaz pisal cifer o porabi, drugi del je pa seveda moja ocena koliko mi je dretje vredno
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.367
3.451
113
Ja samo v Nemškem dizlu imaš kvalitetno multimedijo ki preglasi motor v Toyoti pa ne, kar sem prebral na Alterju.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Se vedno nismo nasli avta za 24k€, ki bi bil res boljsi od Corolle. Do te ugotovitve sem sicer prisel sam ze pred kratkim. Ampak sem mislil, da bodo strokovnjaki le vedeli vec, oziroma razmisljali bolj siroko.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Se vedno nismo nasli avta za 24k€, ki bi bil res boljsi od Corolle. Do te ugotovitve sem sicer prisel sam ze pred kratkim. Ampak sem mislil, da bodo strokovnjaki le vedeli vec, oziroma razmisljali bolj siroko.
Problem imaš v definicij boljši, ker vsak ima svoja merila.
Ko boš to zdefiniral, bo lažje kaj pametnega napisat. Ker nekomu je boljši večji, nekomu tretjemu tisti z 2 deci nižjo porabo, četrtemu pa Reno, ker ima servis čez cesto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jason

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Iscem druzinski avto (karavan), dovolj udoben da z njim vsak dan prevozim 130km. Navdusili so me avtomatiki in radarski tempomat. Poraba pri letno prevozenih 40k km seveda igra vlogo sploh ce je razlika 2l. Nekje do 6,5 se mi zdi povsem sprejemljivo, mogoce celo 7. Rad bi avto z cim manj stroski popravil. Najraje bi novega, rabljenega pa bi pod pogojem, da ima preverljivo zgodovino.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.833
113
Dretje . Poslušam vsako zimsko jutro dizla in hibrida. Poleti ni toliko moteče. Hybrid je na delovni temp po 1km, dizel po 10km.

Nisem nikdar napisal, da dizel ne ropoče ali da se ogreje koj ko ga prižgeš. Ali da je dizel prijeten za vožnjo za po mestu. Še posebej mučilne naprave v obliki dizlov z ročnim menjalnikom so lahko razlog, da vzljubiš javni promet.

Na avtocesti (ali recimo tudi dokaj hriboviti cesti) pa je dizel precej brez konkurence in hibrid zamenjava za mučilno napravo iz prejšnjega stavka. Lahko pa si seveda še naprej vsi lažemo, da so dizli in hibridi v vseh pogojih oh in sploh.

Sicer sem pa ravnokar iz preganjanja po hosti, hribih ipd. jebovcih. Dizel je na koncu po dobrih 30km izpljunil prijetnih 9,4 porabe. Gre pa seveda v kar hud breg pri isti hitrosti z isto prestavo (dsg) kot po ravnem. S hibridom bi bil verjetno zdajle pri dohtarju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Hribe si z dsg prevozil v isti prestavi in ni nič prešaltal gor/dol? Zanimivo. Če so bolj blagi hribi ok, ampak mi potem spet poraba ne štima.
Ne da ti nebi verjel, ampak vseeno...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.833
113
Saj prešalta prestavo dol, dokler ga pritiskam oz. pospešujem, ko držim hitrost pa gre takoj nazaj gor. In seveda ne moreš fiziki ubežat, če je hrib dost hud, samo ni pa to primerljivo s hibridom in nadomeščanjem pomanjkanja navora z... dretjem.

Drugače pa poraba gre hitro v nebo, če se fjakam po gozdnih cestah (v bistvu že blagi off road ;) ) in v klance. 1800 kil, dsg, 4x4 ne ubeži fiziki. Podobno je po mestu, kjer sem hibridarjem seveda fouš.

Pač dobro si je priznat kako stvari stojijo ne pa vedno drgnit mantro kako je moje najboljše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.752
2.357
113
Pomurje
Trdim in za svojo trditvijo stojim, da je dizel Golf razred in Corolla 2.0 hibrid (1.8 še nisem vozil) za po avtocesti ista zgodba oz. je Corolla nadoknadila ta zaostanek za dizli.
Prius III se je po AC dejansko slabše peljal kot dizel, Prius IV še malo zaostaja, Corolla vsaj v 2.0 varjanti, je na nivoju dizelsko gnanih motorjav v tem razredu.

Se pravi je v celoti gledano udobnejši avtomobil za uporabnika kot dizel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jason in Dualis

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.833
113
Če bi lahko corolla z 2.0 motorjem ubežala fiziki bi verjetno tudi landcruiserja pa hiluxa vrgli dol z dizla