Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Sajkek - mi daš kakšen predlog (lahko tudi na ZS da ne bova smetila). Podobna zanesljivost, max. 25k€, avtomatika, asistenčni sistemi, poraba do 6,5l/100km?
Pa s ponudbami kot so leto star passat s prevoženimi 11432km highline oprema in ceno 17 jurji me ne boš prepričal ...
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
zakaj? ker hbridni sklop na AC prinaša samo maso in nič plusov, Konukercna ponuja v obliki dizla, nižjo porabo in boljše izkoristke. Kar motorji z notranjim izgorevanjem tudi so. Pika.
Hibridi so za kratke relacije, mesta in prometne zamaške kjer je dosti gas bremza stojim. Pika.
Ojoj bogi kolk se moras sekirat.........
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.267
113
saj se ne sekiram.

Bruno, si si sam odgovoril. Če ti te zadeve niso všeč, potem pa ostani na tojoti.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Dejansko ne gojim čustev do nobene znamke. Res ne. Zelo ne rad pa pogosto zapravljam energijo za iskanje drugega avtomobila. Gledam nekaj kar mi bo služilo 10 let brez večjih problemov.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Sajkek - mi daš kakšen predlog (lahko tudi na ZS da ne bova smetila). Podobna zanesljivost, max. 25k€, avtomatika, asistenčni sistemi, poraba do 6,5l/100km?
Pa s ponudbami kot so leto star passat s prevoženimi 11432km highline oprema in ceno 17 jurji me ne boš prepričal ...
kaj je narobe s tako ponudbo, razen, da je cena prenizka?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.849
626
113
EU
Jaz nisem primarno kupil Corolle 1.8 za vožnjo po AC, ampak sem vmes prevozil že preko 2500 km samo po AC in poraba je vedno bila okoli 6L in to povsem neekonomične vožnje, čim ta avto vozi kdo drug pade zelo hitro na okoli 5 L; jaz pa očitno preprosto ne znam voziti bolj šparovno :zardelalter:

Je pa sedaj drugače pozimi, ko se je meni poraba na mestni relaciji z zimskimi gumami zvišala na 7L, zopet vozim dokaj hitro, hitro pospešujem itd.
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Sajkek - mi daš kakšen predlog (lahko tudi na ZS da ne bova smetila). Podobna zanesljivost, max. 25k€, avtomatika, asistenčni sistemi, poraba do 6,5l/100km?
Pa s ponudbami kot so leto star passat s prevoženimi 11432km highline oprema in ceno 17 jurji me ne boš prepričal ...
Passat Business 1.5 TSI DSG limuzina te pride po konfiguratorju 28k €, Variant pa slabih 29k €. Verjamem, da lahko oba odpelješ za 25k € ali še kaj manj.

Nisem VW lover (kljub nazivu), pa doma je tudi Toyota hibrid, ravno ta vikend je obrnila prvih 10k prevoženih km.
Pa moram samo pritrdit uporabniku sajkek, da hibrid žal res ni za avtocesto, vsaj 1.8 verzija ne.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Žal gledam karavane. Elegance pride 32k€. Kar ni malo. Če že prekoračim limit je tukaj Honda CRV za 28k€. Pri prevoženih 40k km letno pa ima tudi poraba nek pomen. Kakor pravim - hybrida 2.0 sem preizkusil. Verjamem, da bom težko prekoračil porabo passata.
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Res ne razumem zakaj ne bi bil za na avtocesto. Potem tudi bencinar ni za na avtocesto. Corolla 2.0 poraba na avtocesti kot soliden bencinar, v mestu pol manj.

Ne vem kaj vam tukaj tako zelo ne štima.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.289
5.874
113
Če kaj ni za na AC je to SUV kot je Honda CRV, za AC je v prvi vrsti treba je gledat na aerodinamiko.

kdo pa pravi, da suvi niso aerodinamični?

sicer pa šteje tišina. in suvi so komot tiho.

Res ne razumem zakaj ne bi bil za na avtocesto. Potem tudi bencinar ni za na avtocesto. Corolla 2.0 poraba na avtocesti kot soliden bencinar, v mestu pol manj.

Ne vem kaj vam tukaj tako zelo ne štima.

koga klinac briga kakšno porabo ima ali nima?

to s tem, da je ali ni za na avtocesto nima nobene zveze.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.215
894
113
Hehe, spet so pametni k stu matr :) Hibrid da ni za AC, kakopak da ne. Zato mam po enmu letu 6.4 porabo pa vsak dan bol sm zadovoljen. Pa je RAV4 k je kao SUV pa a-aerodinamicen, pa 2.5 je motor, pa dere se k krava (baje) hehe. Ce bos kupu hibrida gres komot tud v Spanijo z njim po AC, brez skrbi. Lahko pa pravlcam verjames pa VAG-a ali podobno kupis in bos car tri dni pol bos zacel pa mal gruntat, ce se vseen nisi zajebu :) Peace brothers, Hybro dela k metak :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova in Dualis

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.970
1.112
113
www.adriamedia.si
Passat Business 1.5 TSI DSG limuzina te pride po konfiguratorju 28k €, Variant pa slabih 29k €. Verjamem, da lahko oba odpelješ za 25k € ali še kaj manj.

Nisem VW lover (kljub nazivu), pa doma je tudi Toyota hibrid, ravno ta vikend je obrnila prvih 10k prevoženih km.
Pa moram samo pritrdit uporabniku sajkek, da hibrid žal res ni za avtocesto, vsaj 1.8 verzija ne.
Najprej trdiš, da hibrd ni za AC zaradimporabe, potem mu pa TSI punudiš (ki na AC porabi več od hibrida)???
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

hermann

Guru
19. mar 2014
9.289
5.874
113
Hehe, spet so pametni k stu matr :) Hibrid da ni za AC, kakopak da ne. Zato mam po enmu letu 6.4 porabo pa vsak dan bol sm zadovoljen. Pa je RAV4 k je kao SUV pa a-aerodinamicen, pa 2.5 je motor, pa dere se k krava (baje) hehe. Ce bos kupu hibrida gres komot tud v Spanijo z njim po AC, brez skrbi. Lahko pa pravlcam verjames pa VAG-a ali podobno kupis in bos car tri dni pol bos zacel pa mal gruntat, ce se vseen nisi zajebu :) Peace brothers, Hybro dela k metak :)

No ja, jaz imam na pol številke večjem dizlu od tvojega rava all time porabo 6l. Pa je 4x4, kar tvoj rav najbrž ni.

Pa ni finta v porabi (za to mi dol visi, čeprav je sploh na avtocesti smešna), ampak v tem, da se pač... ne dere :p Nekje daleč spredaj nekaj nežno brbota pa če grem v vrhniški klanec ali pa če se mi sprdne hitro prehitet hibridarja, ki vozi hibridu primerno :D

So seveda so trenutki, ko bi dizelska jajca porinil v graben. Npr. ko zjutraj pred semaforjem start stop rukne za tisti dan ne rabim več kafeta hehe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.410
3.493
113
No sedaj pa študirat nove cenike za toyoto.
In v Sloveniji je Hybrid za AC čisto OK razen za tiste ki imajo privilegije pri Policiji
 

Priponke

  • cenik_corolla_hb_ts_hybrid.pdf
    750 KB · Ogledi: 302
  • cenik_dodatna_corolla_hbts.pdf
    3,9 MB · Ogledi: 281

hermann

Guru
19. mar 2014
9.289
5.874
113
No sedaj pa študirat nove cenike za toyoto.
In v Sloveniji je Hybrid za AC čisto OK razen za tiste ki imajo privilegije pri Policiji

Seveda je OK. Saj noben ne pravi, da se zdaj pa ne moreš peljat po AC. Jaz samo pravim why bother, če si večinoma na AC ali pa če kaj vlečeš z avtom.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Najprej trdiš, da hibrd ni za AC zaradimporabe, potem mu pa TSI punudiš (ki na AC porabi več od hibrida)???
Kje sem že napisal, da hibrid ni za avtocesto ZARADI porabe? Čeprav je daleč od tega, da bi bil ugoden, s svojo dizelsko številko večjo kravo imam v zimskem času praktično enako porabo kot žena s hibridom, s tem da ona res pazi kako vozi, jaz pa imam avto za vozit, ne šparat z gasom.
Pa še neki sem pozabil: Passata sem ponudil samo zato, ker za podoben denar dobiš številko večji avto, če hibrid ni "must have".
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Hehe, spet so pametni k stu matr :) Hibrid da ni za AC, kakopak da ne. Zato mam po enmu letu 6.4 porabo pa vsak dan bol sm zadovoljen. Pa je RAV4 k je kao SUV pa a-aerodinamicen, pa 2.5 je motor, pa dere se k krava (baje) hehe. Ce bos kupu hibrida gres komot tud v Spanijo z njim po AC, brez skrbi. Lahko pa pravlcam verjames pa VAG-a ali podobno kupis in bos car tri dni pol bos zacel pa mal gruntat, ce se vseen nisi zajebu :) Peace brothers, Hybro dela k metak :)
Jaz imam pri hiši švabskega dizla, konkretno številko večjega, zraven je pa kot drugi avto Toyotin hibrid, kupljen IZKLJUČNO zato, ker je bil ženi avto všeč in ker je prišel v poštev zaradi Eko kredita. Pa če primerjam, da je bila med obema avtomobiloma manj kot 3k EUR razlike v nabavni ceni, je hibrid absolutno precenjen jajček. Verjetno tudi zato, ker je moderen SUV, ne vem.
 
Nazadnje urejeno: