Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Moja žena se tako vozi s Priusom, ca. 40 km v eno smer, poraba prvih 3000 km je 3,8 l/100 km, preračunano na roke, BC kaže 3,6 l/100 km. Je pa avto na 15" gumah Toyo Nanoenergy. ... But, the winter is coming, pričakujem da se bo ustalila na 4,3 l/100 km.

Corolla na 17" ali 18" kolesih, dodaj kakšne dva dcl.

Pa še vprašanje za tiste, ki imate po kakšnem čudnem naključju Toyotino navigacijo, kako za boga deluje aplikacija (MyT) na telefonu s katero lahko pošlješ destinacijo v avto? Radio sem povezal v internet preko bluetootha na telefonu, registriral in sparil sem vse kar se je dalo, niti ne vidim neke funkcije kjer bi bilo to v avtu vidno. Help anyone?
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Ko tole gledaš pa vidiš kako smo v Evropi "tehnološko podhranjeni":

Pozimi zalaufat avto preko tega, da se ogreje kabina bi bilo genialno...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Ja kr probaj. Te bojo ekologi na križ prbili.

A za Toyoto ni kakega MTL ja, da bi to vklopil?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.350
113
Pomurje
Pa še vprašanje za tiste, ki imate po kakšnem čudnem naključju Toyotino navigacijo, kako za boga deluje aplikacija (MyT) na telefonu s katero lahko pošlješ destinacijo v avto? Radio sem povezal v internet preko bluetootha na telefonu, registriral in sparil sem vse kar se je dalo, niti ne vidim neke funkcije kjer bi bilo to v avtu vidno. Help anyone?

Najprej kateri sistem navigacije imaš?
Nato kateri protokol prenosa podatkov uporablja telefon in katerega navigacija? DUN, PAN ali oba?

Jaz imam povezan Lexus in taščin Toyota touch 2 z njenim telefonom. Žal ji ne dela live traffic, tako kot meni na Lexusu.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Ja kr probaj. Te bojo ekologi na križ prbili.

A za Toyoto ni kakega MTL ja, da bi to vklopil?
Glede na vse traktorje, ki se okoli vozijo brz dpf, egr in tega sranja, me ne skrbi :)

Drugače bi bilo že to dovolj:
Avto itak uporabi vrednosti klimatizacije kot so bile nastavljene ob izklopu. Ampak dvomim, da se da to enostavno vklopiti v techstreamu...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.820
113
Zanimivo toliko enega kritiziranja glede Android Auto, potem pa Google ne podpira Slovenije. Jaz imam sicer že nekaj časa to naloženo na telefonu (nimam v avtu) in pridno uporabljam, me pa moti ker se vsake toliko časa sesuje, ponavadi ko imam vklopljeno navigacijo in TuneIn Radio.

Morda Google čaka da bodo usposobili slovenske glasovne ukaze, sam menu in home screen je sicer že v slovenščini.

Mimogrede, če se ti gre predvsem za poslušanje internetnega radia se lahko android autu na kablu mirno odpoveš. Narediš si playlisto s priljubljenimi radijskimi postajami in špila b.p. prek bluetootha. Ubiješ android auto in dab na en mah :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Se sprašujem kako je sploh z dobavljivostjo CarPlaya in Andoid Auta v nižjih izvedenkah infotainmenta. Nam se zdi logično in pričakovano da ne vzameš navigacije, ker je ne potrebuješ, ker jo imaš namen nadomestit s CarPlayem. Se pa bojim da uvozniki/proizvajalci na to gledajo skozi drugačno prizmo.

Z drugimi besedami. Ne bi se čudil, če bi dobil pod nos: "CarPlay je dobavljiv samo v najboljši izvedenki infotainmenta z navigacijo". "Jurja prosim". "Ja pa še 300€ da vam CarPlay vklopimo"?

Ima kdo CarPlay na katerem od bolj osnovnih različic infotainmenta?
Novi avti (tudi malčki) imajo od nekje srednje stopnje opreme že Android Auto/Carplay, nekateri že tudi brezžično. Le osnovna socialna oprema je brez. Tako da to bo počasi standard postal, razen če se bo še kdo poleg BMWja spomnil zaračunavat letno naročnino za brezžično povezljivost :).
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.820
113
razen če se bo še kdo poleg BMWja spomnil zaračunavat letno naročnino za brezžično povezljivost :).

Upajmo da pri bmwju to celo dela. Za razliko od povezljivosti od vw/škode, kjer dela samo ob polni luni na petek 13 in ko so vsi planeti pravilno poravnani. In naročnino za to bi zaračunavali precej bogato. Res pa pri bmw in vagu ne gre za isto zadevo.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Upajmo da pri bmwju to celo dela. Za razliko od povezljivosti od vw/škode, kjer dela samo ob polni luni na petek 13 in ko so vsi planeti pravilno poravnani. In naročnino za to bi zaračunavali precej bogato. Res pa pri bmw in vagu ne gre za isto zadevo.
Saj CarPlay dela čisto lepo pri VW. Pa še enkratni strošek je bil.

Za vso ostalo pa drži tisto o kozmičnih silah in datumih. Ne vem pa koliko računajo za tole skropucalo od connectivitija. Prva tri leta so mi s takim pompom podarili, da poceni zagotovo ni.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.820
113
Pri škodi je tam nekje 2x50€ letno (ali celo 70?). Eno je skropucalo škoda connect, kjer lahko spremljaš parametre avta in potrobiš, če si avto zgubil na parkingu. Dela kadar dela, ponavadi ne. Druga zadeva je infotainment online, kjer se ti traffic info updata, pa cene goriva pa parkingi. Zastonj bi bilo mogoče zanimivo, če bi pri nas dobro delalo. Pa ne. Od traffic infa so avtoceste, parkingov ni, gorivo pa vemo kako so večinoma pri nas cene.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
To podobno kot si opisal ima toyota myT aplikacijo in je zastonj.
Lahko pogledam kje je avto, voznje za nazaj, nagla zaviranja in pospesevanja itd...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.820
113
Pri vw in škodi je najprej zastonj, potem bi pa colali. Ne verjamem, da je kdo že plačal. Reč mi je samo enkrat prišla prav, ko sem pustil prižgane luči in sem to videl v appu.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Najprej kateri sistem navigacije imaš?
Nato kateri protokol prenosa podatkov uporablja telefon in katerega navigacija? DUN, PAN ali oba?

Jaz imam povezan Lexus in taščin Toyota touch 2 z njenim telefonom. Žal ji ne dela live traffic, tako kot meni na Lexusu.
Mi je uspelo, sem se pa kar naklikal. Problemov je več, največji je ta da se nastavitev tetheringa preko bluetooth v telefonu stalno izklaplja, pa tudi v avtu moraš preverjat ali imaš s telefonom povezavo na net, v glavnem preden se to vse zažene se že ene 3 minute pelješ.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Moja žena se tako vozi s Priusom, ca. 40 km v eno smer, poraba prvih 3000 km je 3,8 l/100 km, preračunano na roke, BC kaže 3,6 l/100 km. Je pa avto na 15" gumah Toyo Nanoenergy. ... But, the winter is coming, pričakujem da se bo ustalila na 4,3 l/100 km.

Corolla na 17" ali 18" kolesih, dodaj kakšne dva dcl.

Pa še vprašanje za tiste, ki imate po kakšnem čudnem naključju Toyotino navigacijo, kako za boga deluje aplikacija (MyT) na telefonu s katero lahko pošlješ destinacijo v avto? Radio sem povezal v internet preko bluetootha na telefonu, registriral in sparil sem vse kar se je dalo, niti ne vidim neke funkcije kjer bi bilo to v avtu vidno. Help anyone?

Hvala za odgovor. V mislih sem imel okrog 4l/100km. Verjetno bo tam nekje oz. kaksn dcl vec.