Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Ali je mogoče kdo opazil da v ceniku na Toyotini strani piše da Android auto trenutno v Sloveniji ni na voljo? Kaj naj bi to pomenilo?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Zanimivo toliko enega kritiziranja glede Android Auto, potem pa Google ne podpira Slovenije. Jaz imam sicer že nekaj časa to naloženo na telefonu (nimam v avtu) in pridno uporabljam, me pa moti ker se vsake toliko časa sesuje, ponavadi ko imam vklopljeno navigacijo in TuneIn Radio.

Morda Google čaka da bodo usposobili slovenske glasovne ukaze, sam menu in home screen je sicer že v slovenščini.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
Meni je kar bil... Ne edini, ampak precej visoko na lestvici. In če izbiram med več avtomobili, ki zadostijo osnovnim zahtevam, to pride kmalu za tem in prvi odpade.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Ne, odločilni faktor vsaj pri meni tokrat to res še ni bil, ker sem se praktično pri vseh avtomobilskih znamkah navadil, da s svojimi dragimi navigacijskimi-multimedijskimi sistemi zaostajajo vsaj za 5 do 10 let za razvitim svetom in sem raje sam poskrbel za to.

Ampak je pa sedaj to v toliko drugače, ker avto niti ne rabi imeti več kaj posebnega, naj ima le sistem možnost povezovanja na vse živo; v našem primeru na Android Auto in Car Play. Tako da čez kakšnih 5 let tudi jaz ne bom več kupil vozila, ki nima vsaj neke rešitve v to smer.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Hočem samo povedat, da je ta funkcionalnost na tem forumu prenapihnjena in v resnici ni odločilni faktor pri nakupu avta.
Meni je to eden izmed razlogov za nakup novega avtomobila. In tako kot je napisal Generik pred časom, če ne bodo ponudili upgrade-a odšraufam ta prehistorik display iz auta in ga nekomu na toyota adria zabrišem v glavo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Mogoče je danes boljše, ampak sam sem bil tako razočaran nad navigacijami v različnih avtih vključno z mercdesi, da niti pod razno ne razmišljam, da bi to sploh naročil pri nakupu avta. To so vsaj bile preprosto predrage in prezastarele rešitve (to so bili še cajti, ko si moral za nagradnjo zastarelih kart iti na servis, da ti naložijo nove zastarele karte) :nigladek: :bonk:. Zato se strinjam, da je potrebna alternativa kot so Andorid Auto in Car Play.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Se sprašujem kako je sploh z dobavljivostjo CarPlaya in Andoid Auta v nižjih izvedenkah infotainmenta. Nam se zdi logično in pričakovano da ne vzameš navigacije, ker je ne potrebuješ, ker jo imaš namen nadomestit s CarPlayem. Se pa bojim da uvozniki/proizvajalci na to gledajo skozi drugačno prizmo.

Z drugimi besedami. Ne bi se čudil, če bi dobil pod nos: "CarPlay je dobavljiv samo v najboljši izvedenki infotainmenta z navigacijo". "Jurja prosim". "Ja pa še 300€ da vam CarPlay vklopimo"?

Ima kdo CarPlay na katerem od bolj osnovnih različic infotainmenta?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Prvo kot prvo - navigacija v Corolli je super, lepo prikaže, na HUD se lepo vse vidi, na digitalnem zaslonu pri števcih.. skratka vse OK.
Vse ok dokler bo kartografija ažurna. :) Čez čas pa pač.. prst u dupe.

Iskreno rečeno, android auto ne pogrešam. Najbolj ne zato, ker vse kar rabim povezano s telefonom v avtu je tam in dela (glasba, sporočila, internet...) in PREDVSEM zato, ker za android auto bi moral imeti telefon priključen na kabel. Kar ga pa nimam, ker si telefon filam brezžično in je tam... Da imam zaradi android auto pa še kabel zraven? Ne hvala.

Bo pa v corolli to nadgradljivo, tako so rekli na toyota adria, zdaj samo naj ne požrejo besede. Sčasoma bom vseeno prešaltal raje na android auto zaradi ažurnosti navi map.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Generik, obstajamo tudi taki, ki smo obsojeni na kabel, ker pri teh debilnih kombinacijah opreme ne moreš doplačat qi chargerja ali gretja sedežev :bonk:
USB port pa bom verjetno prestavil v sredinski predal, ker je trenutno na izredno blesavem mestu.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Ima kdo Corollo 1.8? Kje se giblje povprečna poraba pri vožnji po regionalki 50-90?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Generik, obstajamo tudi taki, ki smo obsojeni na kabel, ker pri teh debilnih kombinacijah opreme ne moreš doplačat qi chargerja ali gretja sedežev :bonk:
USB port pa bom verjetno prestavil v sredinski predal, ker je trenutno na izredno blesavem mestu.
Saj se je zaradi WLTP in testiranj različnih kombinacij opreme začelo tudi pri drugih znamkah podobno dogajati. Pri R Clio na primer... vzamem dodatno kamero za rikverc pa je obvezno vzeti v tem sklopu cel paket - torej 3d view parkinga ,prednje senzorje in kamero. Dodatno pa še moraš vzeti navigacijo. Drugače ne gre.
Če želiš pa recimo doplačati lučko nad zadnjo klopjo pa ne moreš, ker moraš vzeti najprej večji paket opreme ... itd

Tako da... bo povsod počasi tako, pri vseh znamkah.