Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Toyota Touch 2 je pač evropski fail. :)
Tisto kar je v ZDA pa ni kaj dosti dramatično bolje, prednost je res samo Apple Car Play. Android Auto pa tudi še vedno ne podpirajo.

Samo tukaj se vsi skupaj sekiramo za brez veze. Jaz sem že vnaprej vedel, da je navigacija pri Toyoti skropucalo, zato ga tudi nisem naročil, oz. mi je posedično dol viselo za višji paket opreme.

Če so objavili, da pa tudi Android Auto in Car Play prihajajo v EU, bo verjetno res, vendar to šele ko menjajo modelno leto in verjetno noter pride čisto novi novcati modul, ki bo to podprial. Skratka, ne pričakujte pred marcem 2020. :p
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Jaz pa bi lastnike Coroll oz. Toyot vprašal kje servisirajo svoja vozila in kako so zadovoljni.
Meni ni problem tudi v drugo mesto zapeljat samo, da je servis korerekten.

Če preveč smetim temo me prosim opozorite in bom topic prestavil.

Hvala.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Vozim na Toyota Center Vič, mi je tak manjši servis bolj domač :) pa zaenkrat se je dalo marsikaj zmenit, tudi za kakšen dodaten popust pri večjem servisu pri 9 let starem avtu
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Jz bom izbiral med centroma Vič ali BTC v Ljubljani? Kateri je po vaših izkušnjah boljši al sta glih?
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
"Kako bi opisali vožnjo s hibridom?
Vožnja s hibridom po svoje spominja na vožnjo z letalom..."
Ne me hecat:valjamse:


Btw... danes sem naredil testno vožnjo z Corollo 2.0 TS . Vse super, ampak tole "zdrsavanje" mi enostavno ne sede. Za vsak že majhen premik gasa, se obrati motorja za moje pojme, pretirano dvignejo/spustijo. Jadranje v EV mode mi niti pri 50km/h ni uspelo. To po moje moraš imeti res filing pritiskati na gas, da ti ga v mestni vožnji uspe spraviti v EV mode.
Kot drugo, vožnja v hrib po ovinkasti cesti... pri odločnem pospeševanju iz ovinka, obrate takoj nabije prek 5k rpm... ok, ampak vsaj konkretno potegne. Če pa ne želiš, da ti obrate nabije do konca, ampak recimo tja do 3k, pa si v hrib nepremičnina.
Pokritiziral bi še slab občutek pri zaviranju, v kabini precej glasno šumenje koles, tipke na volanu...

Trenutno nisem ravno navdušen. Verjetno je stvar navade in je po prevoženih nekaj sto kilometrih, ko avto bolj spoznaš, čisto drugače. Očitno bom moral narediti še eno, daljšo testno vožnjo.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
"Jadranje v EV mode mi niti pri 50km/h ni uspelo. To po moje moraš imeti res filing pritiskati na gas, da ti ga v mestni vožnji uspe spraviti v EV mode.
Najmanj kar je, lahko pritisneš na gumb za EV mode in bi potem moralo delovati, če je dovolj baterije na voljo.

Samo ne vem, kako je pri 2.0, jaz imam 1.8 in se to lahko grem pri okoli 25 km/h; sicer če ne pritisnem na gumb mi na baterijo vozi tudi pri 35 km/h, vsaj kakšen km, čist odvisno od tega, kako polna je baterija.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Za jadranje spustiš gas in malo dodaš in jadraš. Pri mojem gre do 85.

Clancy v kakšnem načinu delovanja motorja si imel?
Po mojem si vozil v sport.

Fajn je,bda si ljudje pogledajo, kako se avto vozi najboljše, za določen način vožnje.


V mestu in primestju je eco.
AC je normal
Sport je za v hribe

Bremze so res drugačne vendar po par 100km že normalne.
 
Nazadnje urejeno:

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Med vožnjo sem probal večkrat pritisnit EV tipko, pa ni delovalo. Je samo javilo, da hitrost ni primerna, ali nekaj v tem smislu, čeprav v mestni vožnji. Baterija je bila skoraj do konca polna (manjkal en kvadratek). Sem pa probal v vseh načinih, tudi ECO.
Prijela je edino pri vožnji po parkirišču, ampak takrat se že itak sam od sebe preklopi v EV. Pač krivim moje pomanjkanje izkušenj. Po drugi strani, pa ja menda nebi smelo biti tako zakomplicirano vozit v EV?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.160
113
hibrid ni mišljen za vožnjo v EV načinu....
EV tipka je namenjena temu če moreš kdaj neslišno peljat na neki lokaciji. Npr zvečer v garažo, da te ne slišijo :) Ni namenjena temu, da stiskaš med vožnjo.
Če so pogoji za izklop motorja izpolnjeni ga bo itak sam izklopo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
S corollo 2.0 lahko jadras na elektriko tudi pri 100kmh in vec. Vendar ne sme biti prevec naklona navzgor.