Tovarniško vgrajena vlečna kljuka in homologacija?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A se po novem osebni avti gledajo na homologaciji ali se opravi samo prepis dokumentov iz recimo D po skupinski homologaciji, ki jo je opravil recimo uvoznik/zastopnik za posamezni model?
Za par let nazaj vem, da se niso.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
A se po novem osebni avti gledajo na homologaciji ali se opravi samo prepis dokumentov iz recimo D po skupinski homologaciji, ki jo je opravil recimo uvoznik/zastopnik za posamezni model?
Za par let nazaj vem, da se niso.

gledajo avto + slikajo
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Da povem zakaj sploh sprašujem: decembra sem pripeljal avto iz Nemčije in tukaj uredil vse papirje po klasičnem postopku, registriral in to je to. Nakar se en dan spravim res generalno očistit avto in na veliko presenečenje ugotovim, da ima avto originalno, tovarniško vgrajeno vlečno kljuko. Tega prej nisem opazil, ker pač nisem šaril nič okrog rezervnega kolesa. Kličem na podjetje, ki je izdalo homologacijski karton, in pravijo da se ne da popravit, da moram kljuko dodatno homologirat, da rabim potrdilo o strokovni vgradnji, da nisem povedal da ima avto kljuko in podobno. Skratka, izredno zanimiva situacija :D

kr nazaj na homologacijo, lahko oni brezplačno vpišejo, saj oni niso pregledali avta
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Kako pa policaju oz. tistemu na tehničnih dokažeš, da so stekla zatemnjena serijsko? Jaz nisem siguren ali so serijska ali ne, ampak na tehničnem mi je težil, da to moram homologirat ali dol spraskat.

spustijo šipo dol in pogledajo rob če je folija gor nalimana

VAG avti imajo črko "V", verdunkelt
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.572
113
bonk.gif


Jaz sem pa V bral kot "Verdammt (ich sehe gar nichts)"
hysterical-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Ne kompliciraj okoli tega in pusti kot je.

Zadeva je tovaršniško vgrajena. Več pa ti ne veš
grims-1.gif
.

Itak s eje izven uporabe nikjer ne vidi.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Nočem malati hudiča na zid - ampak, če bi se med uporabo zgodila nesreča, bo zavarovalnica, ne glede na to, da je "tovarniško" vgrajeno, lepo regresirala škodo (če bo kdo malo bolj podrobno pogledal papirje).

Nazaj na LPP - s kopijo ozr. originalnom Fahrzeugbriefa in "dokazovati" "napako" in zahtevati popravek homologacija (po potrebi plačati) in potem mirna Bosna.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
tocno to
ker pri meni je bilo še vedno po Murphyju "če gre lahko kaj narobe, bo narobe tudi šlo"
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Da povem zakaj sploh sprašujem: decembra sem pripeljal avto iz Nemčije in tukaj uredil vse papirje po klasičnem postopku, registriral in to je to. Nakar se en dan spravim res generalno očistit avto in na veliko presenečenje ugotovim, da ima avto originalno, tovarniško vgrajeno vlečno kljuko. Tega prej nisem opazil, ker pač nisem šaril nič okrog rezervnega kolesa. Kličem na podjetje, ki je izdalo homologacijski karton, in pravijo da se ne da popravit, da moram kljuko dodatno homologirat, da rabim potrdilo o strokovni vgradnji, da nisem povedal da ima avto kljuko in podobno. Skratka, izredno zanimiva situacija :D

glede na to kaksni kekci delajo na homologacijah, me cudi, ce so sploh sposobni pravilno prepisat podatke iz tujih homologacij ...

raje ne bom sel pisat, kaj vse so prepisovali v homologacije na viatorju ...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
oni ne vpisujejo iz tujih dokumentov ampak iz COC dokumenta iz centralne baze.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Epilog: v petek šel nazaj, razložil situacijo, gospod za pultom se je opravičil, je rekel da nisem prvi in najbrž ne zadnji, pri katerem se je to zgodilo. Avto je šel še enkrat na stezo, kljuko so poslikali, danes dobim vpisano v kartonček. Brez stroškov, ker je bila njihova napaka. Zelo korektno in popolnoma drugače, kot po telefonu. Tisti najbrž ni imel dosti pojma.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
bravo
osebni pristop z nekim normalnim tonom reši marsikaj, povsod