vlečna kljuka

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Imam identično izkušnjo (na istem avtu), najprej Šeško, potem reklamacija kljuke zaradi zračnosti, Šeško je dostavil boljšo verzijo. Po rahlem naletu od zadaj menjava na kljuko iz videa, s katero sem do sedaj najbolj zadovoljen.

kdo je montiral? cena take kljuke? (te ta zadnje ...)
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Cene ne vem točne (okoli 400EUR), je plačala zavarovalnica, montiral pa je servis v Slovenj Gradcu.
Kljuka pa je Bosal Oris.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
658
93
Zaradi rjavenja, doma ne bo nikoli več montirana kljuka od Bartola. Lahko je zastonj.
Pred leti smo na očetov avto pri šeskotu montirali skrito kljuko westfalia, ki pa je zakon. Drug svet glede rjavenja in ostalega..

 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in DOMEK

nevednez

Pripravnik
6. avg 2009
49
26
18
kdo je montiral? cena take kljuke? (te ta zadnje ...)
zmontiraš, če nimaš ravno dveh levih rok, lahko tudi sam :)
imam na obeh avtih doma isto. Na prvem, ki je delovno kljuse še kompet z njihovim elektrosetom (se samo našteka na original konektorje, izklopi tudi pdc zadaj), na drugem avtu pa imam njihovo kljuko, pa original modul (ker je kripa avtomatik, da potem tudi šalta tako, kot je potrebno, ko je prikolica zadaj) Tu je bolj redko v uporabi.

Jaz imam to od autohak (v videu), več kot 5 let. Prikolica je gor pripeta na tedenskem nivoju vsaj 2x, z prikolico prevozil vsaj 40k km, če ne več. Zračnosti (še) ni, rje minimalno. Avta ne perem redno, gre za delovno kljuse ki vidi vodo ko pada dež. Ko odstraniš kuglo, se ne vidi nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX
19. jul 2007
2.765
1.494
113
Par let že velja (kakšnih 5-6 let), da moraš za homologacijo naknadno vgrajene vlečne kljuke priložiti potrdilo o strokovni vgradnji (-> račun mehanika).
Tako, da ne moreš več legalno samomontirat vlečne kljuke.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.270
113
Odgovornost za pravilno vgradnjo velja le do prva uporabe. Potem je krivda na strani uporabnika - nepravilna uporaba.
 

nevednez

Pripravnik
6. avg 2009
49
26
18
Par let že velja (kakšnih 5-6 let), da moraš za homologacijo naknadno vgrajene vlečne kljuke priložiti potrdilo o strokovni vgradnji (-> račun mehanika).
Tako, da ne moreš več legalno samomontirat vlečne kljuke.

potrdilo o vgradnji rabiš, računa ne. Zmontiral (in homologiral) kot fizična oseba v letih 2017, 2018 in 2021.
Mogoče je danes kaj drugače, to ne bom trdil. Ampak sem prepričan, da je isto.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
658
93
Po spominu dobrih 400, ne me pa 100% držat za besedo.
Cena je bila nižja kot pri Kogovsku.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.572
113
Išči G.D.W. Mojstra, ki bi že natikal kljuko na toyoto camry pomoje pri nas ni. Se bo učil na tvoji.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Kaj pa tovarniška kljuka, montirana na uradnem servisu?

(Po eni strani imajo vsaj tovarniška navodila in deli bodo kakovostni... po drugi strani pa bo to delal polpismen vajenec, ki navodil ne bo niti bral in tudi on bo kljuko na camryja montiral prvič... Morda celo sploh prvič montiral kljuko sploh... Kdo bi vedel, kaj je bolje :sprasujemse: :oops1:)
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Kaj pa tovarniška kljuka, montirana na uradnem servisu?

(Po eni strani imajo vsaj tovarniška navodila in deli bodo kakovostni... po drugi strani pa bo to delal polpismen vajenec, ki navodil ne bo niti bral in tudi on bo kljuko na camryja montiral prvič... Morda celo sploh prvič montiral kljuko sploh... Kdo bi vedel, kaj je bolje :sprasujemse: :oops1:)
Toyota je v zadnjih modelih Camry ne nudi.