vlečna kljuka

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Toyota Slovenija pravi da za moj model nimajo kljuke. Sem vprašal če lahko montiram nek tretji brand, pa mi je fant rekel da ja in priporočal Hernec da poklicem.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Jao, to so pa spet hibridne fore...

Pa je sploh Toyota homologirala avto, da lahko vleče priklopnik? Če ja, pazite tudi kakšno maso priklopnika so homologirali...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Pojma nimam, kaj v praksi pri NDM priklopnika pomeni številka vertikalne obremenitve kljuke...

Sklepam pa, da so morebitne predelave vozila mogoče samo v okvirih, ki jih je predvidel proizvajalec vozila. Če v COC dokumentu (ta je bolj relevanten vir kot Slo homolomo karton, čeprav so jih po 25ih letih obstoja še kar porihtali) piše, da je NDM priklopnika 0 kg, se po moji kmečki logiki z avtom ne sme vleči prikolice, pa če je netovarniška kljuka še tako vesoljsko dobro zmontirana.

Lahko se seveda tudi motim :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Moj vir je Toyota za zadnji model Camry - ne podpira vgradnje vlečne naprave, zato je ni mogoče naročiti. V koliko montiraš drugo, imaš lahko težave z garancijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Te 3rd party pravijo samo za kolo ali prtljažnik do 70kg vertikalne. Ne pa za vleko prikolic.
Morda sem te nekoliko narobe razumel: če imajo vgrajevalci neoriginalnih kljuk že toliko modrosti, da predlagajo samo to rešitev, se mi zdi to razumno.

Glede težav z garancijo pa sam ne vidim težav. Za vpliv na garancijo bi morali dokazati vzročno zvezo in dejansko ne vidim, kako bi prišlo do poškodbe hibridnega pogonskega sklopa zaradi uporabe prtljažnika za kolesa. Morali bi ti dokazati, da je prišlo do poškodbe h.p.s., ker si vlekel prikolico.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Glede težav z garancijo pa sam ne vidim težav. Za vpliv na garancijo bi morali dokazati vzročno zvezo in dejansko ne vidim, kako bi prišlo do poškodbe hibridnega pogonskega sklopa zaradi uporabe prtljažnika za kolesa. Morali bi ti dokazati, da je prišlo do poškodbe h.p.s., ker si vlekel prikolico.
Jaz se strinjam. Dejstvo pa je, da imaš lahko nevšečnosti, s katerimi se moraš ukvarjati v primeru težav. Pa če zmagaš ali ne.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Ce bo s h.p.s. v camryju kaj narobe pred 600k se fuk pisem.

Ce pa recimo crkne navigacija ali h. Baterija, pa tega ne morejo pripisati kljuki. Ni se prevec za sekirati...
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
658
93
Sam bi probal dobiti papir od servisa in zastopnika glede dovoljenja vgradnje kljuke zaradi garancije. Pa ti naj notri napise vožnja koles. Kerr včasih človek dobi občutek, da je garancija samo zato, da se avto vozi na pooblaščenca, ko pa je potrebno kaj dati iz njihove strani, pa je bolj kot ne jamranje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Kaj pa tovarniška kljuka, montirana na uradnem servisu?

(Po eni strani imajo vsaj tovarniška navodila in deli bodo kakovostni... po drugi strani pa bo to delal polpismen vajenec, ki navodil ne bo niti bral in tudi on bo kljuko na camryja montiral prvič... Morda celo sploh prvič montiral kljuko sploh... Kdo bi vedel, kaj je bolje :sprasujemse: :oops1:)
Montaža kljuke ni nobena umetnost. Tak da je strah odveč. Vsak mehanik dela dnevno bolj zahtevna opravila (tudi vajenec).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
Kaj pa tovarniška kljuka, montirana na uradnem servisu?

(Po eni strani imajo vsaj tovarniška navodila in deli bodo kakovostni... po drugi strani pa bo to delal polpismen vajenec, ki navodil ne bo niti bral in tudi on bo kljuko na camryja montiral prvič... Morda celo sploh prvič montiral kljuko sploh... Kdo bi vedel, kaj je bolje :sprasujemse: :oops1:)

zakaj bi bil to problem za vajenca, če ima vsa navodila? V teh časih imajo avti že vse luknje pripravljene in se kljuko samo privijači v namenske luknje oz. so kljuke tako pripravljene, da se uporabi že narejene luknje. V kolikor je pa treba še kakšno luknjo zvrtat, pa to ne bi smel biti problem za vajenca. Poleg tega ima vajenec še mentorja in ta ima še vodjo delavnice. če vsi 3 skupaj ne bojo znal zmontirat kljuke, pol so pa en qrc servis. Elektriko bo pa itak drug zvezal.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
V teoriji ne, v praksi pa... Kakor kdaj. :zmaga:

Foter je dal na dva renoja v 15ih letih montirati kljuko. V obeh primerih je domov pripeljal avto s praznim akumulatorjem. Za kaj takega ni dovolj biti samo vajenec, biti moraš kar talentiran... :valjamse:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.572
113
Montaža kljuke ni nobena umetnost. Tak da je strah odveč. Vsak mehanik dela dnevno bolj zahtevna opravila (tudi vajenec).
Za ene je. Mojster, ki je delal mojo 9-5 je po celem dopoldnevu jebanja izjavil da je to prva in zadnja. Pa je bil kar maher, s 30 letno prakso (montaža vl. kljuk, Zg. Bitnje), ne en šalabajzar ki zna vse in nič. In camry si predstavljam da je nekje v tem rangu. Eksotika za herneca, šeškota, bartolja & co. Govorim za skrito kljuko na ključ in narejeno kot je treba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in ynos