Laguna 2 vlečna kljuka in odbijač

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Živjo! Na laguni 2 (limuzina) imam vlečno kljuko, ki pa je v slabem stanju. Rad bi jo odmontiral in poštimal. Ve kdo, ali so na vezni steni že original navoji ali se pri montaži uporabijo vijaki in matice? V slednjem primeru bo treba sneti odbijač, zato me tudi to zanima. Ima kdo sliko iz dialogysa ali od kjerkoli že, kje je privit in kako se ga demontira?

Hvala!
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Na Alterju ne boš kaj dosti izvedel, razen filozofiranja o vsem.
Pokliči Bartolja v Šentrupert, pomoje ti bodo povedali kaj in kako.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
ne samo odbijač. tudi notranje obloge prtlažnika bojo letele dol.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Jaz sem imel montažo kljuke na dveh avtomobilih. Nisem delal sam, sem pa bil zraven.

Odbijač gre dol, vezna stena gre dol, namesto vezne stene pa pride navijačena kljuka. Vezno dobiš v prtljažnjik za domov. Poltem je tukaj še elektrika, pa odbijač nazaj gor.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Odvisno od modela vozila, domnevam... Imeli kar nekaj kljuk od Bartolj-a in nikjer ni šla vezna stena dol... Prva je bila na Mazdi 323 leta 1990, kjer se je učil na njej in sem svetil zraven celo popoldne...
smile-1.gif

Potem Clio II in Modus... Verjetno imajo nekateri tipi pripravljene luknje z navoji, nekateri pa celo "luknjo skozi" za vijake z maticami...
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Mi je že vse jasno, v končni fazi tudi kako gre dol odbijač. Vezna stena je na avtu, kljuka je nanjo privita kot kažejo skice na linkih malo višje. Če je notri matica zataknjena, odbijača niti ne bo treba sneti. ČE so uporabljeni vijaki z navadno matico na drugi strani, ga bo pa pač treba.

Skratka, podkusim odvit vijake na vezni steni; če se zavrtijo, gre odbijač dol.
Hvala za podatke (linke).