Tortilje!

amol

Zelenc'
5. nov 2007
4
0
1
Ja zadeva je sedeča: PIŠČANČJA Tortilja ali Chimicanga ( upam da sem prav napisal ) Potrebuješ rdečo prapriko, zeleno peprijo, bučke in malancane. Narežeš na rezance ne prevelike in popečeš in ohlasiš. Piščančje meso natežeš na kocke (manjše) in jih spečeš. Ko si si to pripravil nadevaš tortiljo z zelenjavo in mesom ter zaviješ.

Pri serviranju pa se panavadi postreže še rdeča, zelena in bela omala ter po želji nacho sir.

RDEČA OMAKA:: Prepražiš čebulo na olju ko posteleni ji doliješ redčo papriko in ko je paprika mehka dodaš kečap pokuhaš vse par minut in z paličnim mešalnikom zmiksaš ohladiš in postežeš. ZELENA OMAKA: Na rezance narežeš zeleno papriko jo na olju rahlo popražiš ( podušiš ) dodaš mehiške pekoče feferone vse skupaj malo pokuhaš in prav tako z paličnim mešalnikom vse skupaj zmiksaš ohladiš. BELA OMAKA: V kislo smetano daš malo nacho sira in TAKO začimbo dobro premešaš.

Ko viješ 2 tortilje jih postaviš na krožnik naj bo malo večji. Položi jih na sredino, pomaži z belo omako in posuj s sirom. Za par minut postavi v mikrovalovno pečico tako da se si na jih stopi. Potem na eno stan dodaš po žlico vsake omake na drudo stan pa lahko daš na zezance narezano zeleno solato in vse skupaj malo potreseš še TAKO začimbo in serviraš.

Če ne uporačiš piščanca (piščančja prsa ) dobiva zelenjavno tortiljo, če dodava tuno, dobiva tunino, če dodava mleto meso dobiva mesno itd...........

Ne pozabi stavri soliti ker jaz to nisem nikjer omenil...... upam da se ti malo pomagal drugače pa uporabiš malo domišlije in sigurno ti bo uspelo lp amol
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kaj pa recept prov za tortiljo se pravi za samo palačinko?
1x sem že neki našu in sprobal, pa ni blo to to.
 

amol

Zelenc'
5. nov 2007
4
0
1
Premešaj 4 šalice moke ( lahko 3 bele navadne moke , in 1 črne moke) ¼ šalice olja, ½ žličke soli, 1 žlička praška za pecivo in 1 skodelica mlačne vode. Mešaj in gneti z rokama in dodajaj vodo po potrebi, da se dobi ne lepljivo testo. Po tem ko testo ni več lepljivo gneti še 5 minut in dobljeno testo razdeli na 12 delov in jih pokrij z vlažno krpo in tako testo počiva. Potem tenko razvaljaj in peci na ponvici, na srednji temperaturi 30 sekund na vsaki strani. Te tortilje lahko stojo v hladilniku 2 tedna v zamrzovalniku pa 6 mesecev.

PS recept nisem preveril našel sem ga in prvedel iz hrvaščine odspodaj imaš tudi original navodilo poskusi in javi kako ti je uspelo lp amol

ORIGINAL......

Pomešati 4 šolje brašna (mogu da budu 3 običnog, 1 crnog), 1/4 šolje ulja, 1/2 kašičice soli,
1 kašičicu praška za pecivo i 1 šolje mlake vode. Mešati i mesiti rukama dodavati malo po
malo vode, da se dobije testo koje više nije lepljivo. Mesiti još 5 minuta, podeliti na 12 delova,
prekriti vlažnom krpom i ostaviti da odmore. Razviti svaku jako tanko i peæi na tučanom
tiganju, na srednjoj vatri, 30 sekundi po strani. Ove tortilje se mogu čuvati 2 nedelje u
frižideru ili 6 meseci u zamrzivaču.
.
 

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Meni so dobre Tortilje s piščancem in curryjem:

V teflonski posodi, na malo olja na hitro prepražiš sesekljano čebulico, dodaš na drobne, mini koščke ( kot pri kitajcu
smile-1.gif
zrezana piščančja prsa. Malo popečeš, dodaš sveže naribano zelje ( kar precej naj ga bo ), na drobno narezano ali naribano korenje. Zadeva se bo v pokriti posodi zdaj bolj dušila kot pekla, saj bo zelje spustilo vodo in tako je prav. Vmes soliš, popopraš in začiniš vse skupaj s curryjem, tako, da dobi jed značilno rumeno barvo. Dušimo toliko, da je meso še vedno lepo mehko, jed pa pravšnja za nadev, torej ne suha.
Nadevaš tortilje, in jih zložiš v pekač ali jensko posodo. Tortilje premažeš s kislo smetano, pekač pokriješ in pečeš v pečici kakih 25 minut. Pazi da se ne izsušijo, zato jih raje ne peci odkrite. Postrezi s kakšno dobro solatko, recimo nekaj v stilu grške solate.
 

amol

Zelenc'
5. nov 2007
4
0
1
felicita oprosti veš kuhanje mi gre bolje od rok kot pa tako pisanje receptov se bom potrudil v bodoče LP amol
 

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Jest pa mogoče boljš tipkam kot kuham
wink-1.gif
pa je vse ok, hehe Sej te nisem hotela kregat, sam opozorit, da še enkrat preberi za seboj preden pritisneš enter. LP
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ima kdo recept za pripravo tortilj in jedi iz njih?

nekak je odvisn a hočš špansko al mehiško tortillo. mehiške so une 'palačinke' in so pšenične, španske so pa debele(kšn cm) in so iz krompirja. španske znajo bit dobre
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
ksz...
Sem malo iskal recepte za tortilje in nadeve, in sem našel spodnje linke, mogoče komu pridejo prav.
http://www.enaplus.com/1plus/kuhinja/receptvrsta_start.asp?id_vrsta=200
http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2431 tortilje z govedino
http://www.gurman.eu/recepti.php?S=6&Article=2162 pšenična tortilja
http://www.mojirecepti.com/recept/tortilje-z-govedino.html še ene tortilje z govedino
http://www.mojrecept.net/recepti/recept.aspx?id=741 tortilje z meltim mesom in mehiško zelenjavo