Toplotna črpalka zrak/voda za celo hišo

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
ok, hvala ti.

dej poglej kaj se da, je pa tako, da -20 in -25 ni, pa takrat bo plin. se pravi plin ne gr even. ampak recimo do..več dni 10, pa tja do -15..kaj bi tukaj anredil, kako bi dogreval, pomagal plinu in koliko bi moral investirat. bom pa poskušal poiskati še tiste izračune, da vidimo izgube pri -10 in kak peč bi bila. nima smisla kupovat 12-tko, če bi pokrivala izgube pri -15, če tkarat itak dela 1:1,neki

pa še vedno primerjam s solarno.

dodamo še bazen zraven, najprej odprti, potem mogoče pokriti..ampak za enkrat ga dam ans tran, ker z bazenom je solarna verjetno zmagovalec

bokyto..a bo kaj z vašimi.

Evo da ti odpišem sorry ker ne sledim vsem temam pa še sem odsoten cel čas. Ja glej koliko je meni znano so tebi posredovali podatke iz prodaje, dobil si tudi zahteve po podatkih, ki so jim še falili.

Najbolje bo da odjadraš na spletno stran www.sts-inc.eu v meniju kontakt imaš podmeni prodaja pa kontaktiraj enega izmed prodajnikov. (tebe je obdeloval g. Kerš, tako da bo najbolje da se na njega obrneš).
Želim ti še naprej lep dan in še lepše praznike.
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kako, če eni s tč ogrevajo 200 kavdratov celo zimo za 150 ojrov..


aplauz.gif
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Drugače je toplotna črpalka odlična, da ne bo pomote te zračne se da izpopolnit tudi s solarnim dopolnilom rečmo primer prostor v katerem se nahaja se da s kolektorjem za ogrevanje zraka dodatno dogreti in posledično znižati porabo el. energije in dvigniti vstopno temperaturo zraka. Predvsem pa dobiti še boljši izkoristek samega sistema. Sami bomo tako ogrevali sanitarno vodo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
dobil sem pobudbo, prosili so nove podatke in poslali mail, da me kontaktirajo. gospod, ki naj bi me je bil v cc

zdej bom krut ampak ti se trudiš, delaš reklamo, alter ne računa, najdeš stranko, nisem slaba, pa nben ne trzne, istočasno pa jamras, sa vas j marketing, prodaja.

jaz kontaktiral ne bom. ce nekdo ni zmozen na kontakt zapelat posla, obstaja konkurenca. dvomim, da ste 500 cenejsi na celemk sistemu, da bi se men splacalo drezat, tezit
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
softi
hehe potem svizec zavije čokolado..

edin v enem prmeru, če gre res za pasivno bajto.... (ta pravzaprav ne rabi ogrevanja), vse ostalo je pa malo morgen....
TČ voda voda pri 200 kvadratih izolirane bajte 350€ - gre se pa za nizkoenergetsko gradnjo + nizkokotlovno ogrevanje povsod torej talno gretje....
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Zaenkrat ti še ne morm povedat, ke še nimamo fasade........ ampak kurimo od novembra dalje in do danes 300 eur.... Neizolirana bajta naj bi porabila cca 600 eur na letnem nivoju prej manj... skupaj z sanitarno seveda.....

Zato točnih podakov še ne morm dat...... ampak ogrevali smo na polno čez celo zimo, ki je bila dokaj mrzla.....
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
po pravici......... brez pretiravanja..
Mamo pa samo talno gretje..... Tko da bo na letnem nivoju z fasado (16cm) in na plati vrhnji (enokapnica) izolacija 350€ kr realna cifra tudi če bo 450 bom zlo vesel..

zato pravim, da se mi splača tudi če je bla investicija (vrtine in črpalka + montaža) 13 jurjev... Če pomislim, da je olje 0,9 eur, se mi samo smeji...
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Saj ne morem verjet, da si za Vaillanta dal samo 13k€ z vrtinama vred. Je Vaillant v rangu Dimplexa, ali je dražji? Kako globoki sta vrtini?
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
če ne verjameš dam račun..............
dve vrtini 15 in 12m...

Kje je v rangu Vaillant ti pa žal ne znam povedat... odločal sem se me Vaillnat in Junkers.... na koncu sem vzel Vaillant, ker je bila hitrejša dobava in baje boljši servis oz mreža v Sloveniji.....

naj še povem, da je v ceni 500l zalogovnik tudi znamke Vaillant..

Vrtina pa je 50€ po metru....
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
tud ok......

Mi mamo vodo bliz (že na 3,5m- podtalnica) in idealna tla (prod)... smo blizu Save...... Tko, da se mi zdi to najboljša opcija.... Naj še povem, da alternative nimam.....

Mam gor speljane cevi na podstreho, kjer je plac še za en zalogovnik... če bi se odloči za solarno opcijo, vendar ker vidim, da je to praktično zastonj, se mi dejansko ne splača...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
itak..jasno vse..tudi lokacija hise mi je bila cca jasna..pač ob savi nekje. zato imas lahko tako vrtino. drugače bi bila lahko veliko globja.

ampak vseeno. kompresor je se zmer porabnik. madona
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Citat:
Uporabnik reality pravi:
če ne verjameš dam račun..............
dve vrtini 15 in 12m...

Kje je v rangu Vaillant ti pa žal ne znam povedat... odločal sem se me Vaillnat in Junkers.... na koncu sem vzel Vaillant, ker je bila hitrejša dobava in baje boljši servis oz mreža v Sloveniji.....

naj še povem, da je v ceni 500l zalogovnik tudi znamke Vaillant..

Vrtina pa je 50€ po metru....

Saj verjamem... ampak ni mi jasno, ker me lokalni monter za Dimplexa prosi 12,5k€ in to samo z eno 10m vrtino (en vodnjak že je), vrtina pa je100€/m.
bonk.gif
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
VWS 101/2 :

ja zgorej je še bojler 170 literski od Vaillanta in zalogovnik 500 literski za ogrevanje...