Toplotna črpalka zrak/voda za celo hišo

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
13 jurjev

Valiantgeo 10Kw.. 2 vrtini ena 15m druga 12 m... dva razdelilca toplotna + 500 l zalogovnik... bi večjega ampak sem bil omejen z prostorom......
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
da z zrak/voda narediš v 200 kvadratih savno ob računu 80e. in da zadeva nima nobenih težav, tudi če je kdaj mal podhranjena itd itd.

od vseh teh nebuloz tvoja še najbolj pije vodo
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
ja jest mam voda voda... pa ne lažem maš slikco

res da ni izolirana bajta.. ampak poraba je nekje taka kot sem jo napisal..
še slikca moje toplotne..
1192998-DSC01778.JPG
 

Priponke

  • 1192998-DSC01778.JPG
    1192998-DSC01778.JPG
    80,5 KB · Ogledi: 320

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sem rekel, da edino tvoje pije vodo..nimaš fasade, dal si 300e..s fasado bo 150 in to je to. ampak ti imaš konstanten vir energije..edina zadeva ki deluje.

podobno je še, če zemljski kolektor razvlečeš po nivi in so veje 10 metrov narazen. na 500 kvadratih pa pač ne gre, zrak pa še manj

mam soseda z zrakom, pa je šlo 300e na mesec za zaključeno bajto. pa vem, da so v dolgih rokavih in puloverjih. jaz pa za plin podobno, pa sem v kratkih gatah in majici.

ampak..eni sanjajo
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Citat:
Uporabnik reality pravi:
13 jurjev

Valiantgeo 10Kw.. 2 vrtini ena 15m druga 12 m... dva razdelilca toplotna + 500 l zalogovnik... bi večjega ampak sem bil omejen z prostorom......

Je to komplet z montažo?
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Vmes sem si ogledal eno zubadanko 14kW, pokurili so 400 EUR celo zimo, hiša dobrih 120m2, imajo pe le talno gretje. Težav pa niso imeli nobenih. Družinski kolega, tako da nima nekega razloga da bi kreativno nižal stroške.

Prideta dva mojstra po praznikih, pa bomo videli na čem smo, poročam...
 
22. jul 2007
12.801
1.316
113
123
In fantje v koliko letih "boste" pokrili investicijo, seveda z predpostavko da se vam nič ne pokvari, kar pa je malo verjetno v današnjih časih, ko se vgrajujejo čim cenejši materijali in je možnost okvar velika.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Matematika tu ni enostavna, COP s temperaturo niha, enako cena elektrike (VT, MT), COP proizvajalcev so ponavadi dani ob optimalnih pogojih. Za začetek malo berem tole:

http://www.podsvojostreho.net/...a&start=600

Prodan še nisem, bomo vidli kaj majstri porečejo, ponudbe za pelete pa še šparam.

Katero vrsto ogrevanja pa ti montiraš?
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Investicija se hitro pokrije, sploh pa novi gradnji....... glede da sta predvsem energenta plin in olje svinjsko draga..... še enkrat z vrtinami vred pride investicija cca 13 jurjev.... porabe na letnem nivoju računam pr neizolirani bajti 600eur na leto, drugače pa 400 eur...

vsekakor bolje kot za olje dat 2000 jurja let....... in več...
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik reality pravi:
Investicija se hitro pokrije, sploh pa novi gradnji....... glede da sta predvsem energenta plin in olje svinjsko draga..... še enkrat z vrtinami vred pride investicija cca 13 jurjev.... porabe na letnem nivoju računam pr neizolirani bajti 600eur na leto, drugače pa 400 eur...

vsekakor bolje kot za olje dat 2000 jurja let....... in več...

In če daš TČ zrak/voda za 6000€ in na leto porabiš namesto 400€ pač 600€. Kdaj se ti povrne investicija za TČ zemlja/voda
confused-1.gif
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
jest govorim v mojem primeru za TČ voda voda... govoru sem za novo gradnjo, črpalke so pa tam tam po ceni, kar je več sta dve vrtini... + je da imaš podtalnico, ki je stalni vir energije in jo lahko zraven maš tudi za stranišča.......

vsekakor ni predraga investicija če gledaš iz stališča, da nobena peč ni zastonj...

in še nekaj za TČ zrak voda rabiš alternativo, razen če res nimaš pasivne bajte, ki naj ogrevanja sploh nebi rabla. minusi zrak vode so še zunanji ventilatorji, ki ti pozinimi zardi zmrznjene vode lahko polomijo lopatce...

to je to..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
softi..zdaj pa ti pišeš mimosune.

Jaz sem si šel ogledat hišo z Zubadanko (zrak/voda) 11 kW...vse talno, novogradnja, dvoslojna stekla (samo), 18 cm stirporja na stenah (navadnega), neizdelana mansarda, 3 etaže, pritlčije zajebano z izolacijo (Vkopani del samo par cm stirodurja na betonskih votlakih)...kako točno imajo na tleh žal ne vem (ni neki strašnega..toliko vem). Samo zadeva špila v nulo...22 stopinj BP, vsi napol nagi, mesečni račun imajo 100 EUR (ki ga bojo lahko z izdelano mansardo -beri izolirano) ter poštimanim pritličjem (dodatno siporeks na notranjih stenah) spravili na 70 - 80 EUR mesečno.

Tako da...dajmo bit malo bolj natančni....če komu ne folga sistem..kak objekt ima (predvsem izolacija) ter kak tip TČ uporablja.

Zdajšnji modeli izvedenk zrak/voda 'power' izvedbe nimajo nikakršnih problemov z ogrevanjem objektov..seveda dokler izgube hiše niso 2 x večje od moči TČ...tako da...če kar nekaj kupiš, za kar eno hišo..potem tudi kar nekaj imaš.
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Moraaš pa še povedat vincent. da pri temu kateremu si bil "berghaus" je presedel pol leta pri svoji TČ in štelal in štelal zadevo v nedogled, spraševal na forumih vsak dan ... itd itd...

Drugače pa dobro veš in še tvoj modelator na pss "biksi" je končno spregledal,da če je bajta izolirana z 18 ali več cm izolacije-bo ponucala zelo malo cvenka za ogrevanje pozimi.

Ne pa tukaj govorit da super duper izolirana bajta ponuca 3000 litrov kurilnega olja. Pridite že enkrat na realna tla in poglejte resnici v oči.

Bo pa luštno na forumih brat čez pet in več let , kako se te mašine veselo kvarijo, posebej ob današnji masovni proizvodnji z cenenimi materijali kateri pripomorejo k večjemu zaslužku proizvajalca in trgovca... ah -to bo šele čez pet šest let...


NAJBOLJ zanimivo je pa to , da sploh ni važno kolikšna je bajta in kako je izolirana-- vedno pride v poštev mašina od 11 pa do 16 kw.. hecn tole malo...


Zanimiv je bil pa prispevek od tistega stančija na pss, kateremu je TČ elektriko skoraj goltala, dec čist popizdil in grozil s tožbami.

Ah saj to nobenega ne zanima.. menda
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sej je škoda, sam ko si en kot je vinc dovoli zapisat tri etaže, mansarda neizdelana..je nekaterim jasno kje je strokovnost.

etaže so od 50 pa do 150 metrov
mansarda je štel, ni štel..izdelana, neizdelana..a se ogreva ali ne..

mi mamo tut bajto, 300 kavdratov..letos je porabila nula alektrike..ker nobenega ni bilo
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik reality pravi:

in še nekaj za TČ zrak voda rabiš alternativo, razen če res nimaš pasivne bajte, ki naj ogrevanja sploh nebi rabla. minusi zrak vode so še zunanji ventilatorji, ki ti pozinimi zardi zmrznjene vode lahko polomijo lopatce...

To se sliši pa kot, da ti je naložil en prodajalec, ki ti je prodal tvojo zadevo, ki pač stane 2x več kot moja in bila v uporabi že dve sezoni bp.
Kaka alternativa, kakšna pasivna bajta, kakšne polomljene lopatice neki.
Priznaj da ti je pač nekdo prodal eno drago zadevo za relativno majhen prihranek v primerjavi z Z/V.

Jaz živim na 600 m, notranjska, pa ne novogradnja, ampak adaptacija zelo potratne bajte, samo talno gretje pa nimam nobene alternative. Še grelce sem izklopil, ker ni nobene potrebe po njih.

Tistega o zmrznjenih lopaticah ventilatorjev pa sploh ne bom komentiral, ker sploh ne veš o čem govoriš.

Na netu obstajajo slike TČ, ki imajo praktično spodnji del okovan v led, pa predejo ko urca. Dej si najprej preberi kaj o tehnologiji delovanja, pol pa nekaj razpredaj, sicer je tvoje nakladanje na ravni tistega iz raznih tem o zdravilcih in podobno.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
čudno. sosed ima novogradnjo, neki mici dva ventilatorja..je šel an dopust je tako tolklo kot sam hudič. mi ni bilo ajsno od kje detel sredi zime. potem se pa ujel enkrat v gostilni, da je sneg zametel, zmrznil..in je tolklo. super ne..pa tolklo je kar nekaj dni.

potem sem še ujel, da je za ogrevanje dajal 300e na mesec. lepo ne..

povsod je za tem zadaj matematika. enostvna.

izgube so, dovajanje je, izkoristek je, cena je..pika nehi sanjat in klanfe srat okol. na notrnajskem k stisne -25, pa čez dan -5, še pes utihne, ne da bo tč delala presežke brez grelcev.