Toplotna črpalka zrak/voda za celo hišo

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik softi pravi:
čudno. sosed ima novogradnjo, neki mici dva ventilatorja..je šel an dopust je tako tolklo kot sam hudič. mi ni bilo ajsno od kje detel sredi zime. potem se pa ujel enkrat v gostilni, da je sneg zametel, zmrznil..in je tolklo. super ne..pa tolklo je kar nekaj dni.

potem sem še ujel, da je za ogrevanje dajal 300e na mesec. lepo ne..

povsod je za tem zadaj matematika. enostvna.

izgube so, dovajanje je, izkoristek je, cena je..pika nehi sanjat in klanfe srat okol. na notrnajskem k stisne -25, pa čez dan -5, še pes utihne, ne da bo tč delala presežke brez grelcev.

Važno, da si ti nekaj ujel v gostilni. Upam, da ne prehlada od sosedovih lopatic.
Pa tudi osnovnošolska matematika, ki jo omenjaš, ti dela kar nekaj problemov.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a res?

men dol visi, smejal se pa še bomo. itak je pa težko priznat, da to ni ravno to kar si mislil, da bo.

lahko pa, ker si sam alstnik napišeš vse aprametre, pa vidimo kako držijo.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Fotr jo ima........ lokacija Ormož, ko je zunej pod -5 je praktično neuporabno oziroma je cenovno neugodno.... Sploh pa če povzamem nakladanje, da nimaš nizkokotlovnega ogrevanje (torej talno gretje povsod).......

tole je pa tak bulšit, da ni res....... za tako ogrevanje ima še voda voda problem (če je samo radiatorsko)... Poraba energije pa je v obeh primerih velika.....
 
Nazadnje urejeno:

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
A niso novejši tipi zelo učinkoviti do -15, Daikin HT celo do -20?

Fičo in mercedes sta tudi oba avtomobila...
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Tud jest mam novejšo... pa piše marsikej...... realnost je pa bolj žalostna... Dela sam kur tolk da se ti ne splača več.......
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
no. jaz sem še vedno za, da jo namestim, če mi nekdo naredi matematiko in da garancijo.

sedaj je plin, pa kamin. razmišljam o sončnih, sam bokyto ni odziven, lahko pa tudi zrak voda. prostor je, vod potegnt ni panike, zalogovnik bo placa.

letošnjo zimo je šlo 1500 plina in 6 metrov drv. vložek je sprejemljiv ke to 6-7 kratnika prihranka.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
igi...kako je zdej s temi zubadani itd. je treba met zalogovnik ali ne, kako velik itd. lahko fura talno, al zraven se sanitarno, ali raje samo talno. je razlika pri vlozki in kaka. kaki so izkoristki pri -20 do -25. kam jo montirat, na sonce, v senco..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.338
5.853
113
pri taščici
Presenecenja znajo biti, ce bo elektrika 2x drazja. Drzava samo caka da nabavimo el. Potrosnike, potem pa udri po siromaku.
Nimam ne TC ne kolektorjev. Razmisljam da bi si nastimal na juzno fasado kolektorje, in jih z neko svoh pumpo oziroma se raje kar termosifonsko? hladil(kolektorje nizje od zalogovnika-bojlerja)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Potem pa še daš na streho sončne celice, odpreš s.p. in prodajaš odvečno energijo nazaj v omrežje.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
eno pomoč rabim

na http://www.termoshop.si sem iozbral izračun TČ in vnesel letošnje pdoatke.

ogrevam se z UNP in sicer 1500L ga je šlo. sanitarna voda je že TČ.

pol sistemnekaj računa, anračuna izgube pod 40 na m2 kar je ok, max izgububa 12kW kar je tudi ok..potem pa dela anprej in anračuna, da me TČ stane tisočaka, plin 3 in bom prihranil 2.

v ceniku ima plin po 82centov in 1500l je.. nič jasno

če bo kdo poskušal..kvadratura 250, oseb 5

dodano
če brišem osebe, se poraba poveča..svašta
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
ja..manj ljudi je, manj energije sami oddajajo in več je potrebno za segrevanje...seveda ob predpostavki, da se potem segreva cela hiša, kar se pa ne
wink-1.gif
...naj se ne bi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
izračuni so seveda nastavljeni tako, da je videt TČ daleč najugodnejša rešitev
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sej verjamem, da je..ampak koliko..

ker 2000 ne morem prišparat, če sem porabil 1500.

dal bi tč not..za 6k, če bi imel 1000 in več prihranka..pa mi nekak ne rata to naštimat. pa še 6k ne vem kaj pomen..velik, ali malo.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Softi, tebi se ne izplača nič več predelovat v tvojem sistemu. Ko bo kaj crknilo, boš na novo preštudiral, do takrat pa imaš kar imaš.
Enkrat si spraševal glede rekuperacije...
Jaz bom šel na minimalno začetno investicijo-plin, in počakal, da cene TČ še malo padejo.

Tole je mogoče zanimiva rešitev - rekuperacija kar v okenskem okviru.
http://www.mik-ce.si/okna/mikrovent/

lp
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zakaj plin, če je tč malekost dražji. in s ezadeva povrne še preden dvakrat odpade listje..

še vedno si ne znam zračunat..letos sem porabil 1500l plina. to me je stalo ajde..1500e..kok bi me stalo s tč.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.373
1.001
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik softi pravi:
igi...kako je zdej s temi zubadani itd. je treba met zalogovnik ali ne, kako velik itd. lahko fura talno, al zraven se sanitarno, ali raje samo talno. je razlika pri vlozki in kaka. kaki so izkoristki pri -20 do -25. kam jo montirat, na sonce, v senco..

Uff... zdej si me pa dobil.... vse se da, sam 6 k mislim, da za tvoj primer ne bo dovolj. Bom naslednji teden mal računal. Zdajle si moram mal odpičit od Toskane
wink-1.gif

Drugače pa pri -20 do -25 so izkoristki kr neki... takrat bo grelec delal 1:1... pa lahko piše kar hoče. Sicer deluje ampak prihrankov pa takrat ni. Je pa tudi res, da koliko pa je takšnoh dni v povprečju?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ok, hvala ti.

dej poglej kaj se da, je pa tako, da -20 in -25 ni, pa takrat bo plin. se pravi plin ne gr even. ampak recimo do..več dni 10, pa tja do -15..kaj bi tukaj anredil, kako bi dogreval, pomagal plinu in koliko bi moral investirat. bom pa poskušal poiskati še tiste izračune, da vidimo izgube pri -10 in kak peč bi bila. nima smisla kupovat 12-tko, če bi pokrivala izgube pri -15, če tkarat itak dela 1:1,neki

pa še vedno primerjam s solarno.

dodamo še bazen zraven, najprej odprti, potem mogoče pokriti..ampak za enkrat ga dam ans tran, ker z bazenom je solarna verjetno zmagovalec

bokyto..a bo kaj z vašimi.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Presenecenja znajo biti, ce bo elektrika 2x drazja. Drzava samo caka da nabavimo el. Potrosnike, potem pa udri po siromaku.
Nimam ne TC ne kolektorjev. Razmisljam da bi si nastimal na juzno fasado kolektorje, in jih z neko svoh pumpo oziroma se raje kar termosifonsko? hladil(kolektorje nizje od zalogovnika-bojlerja)

Ni težava v ceni, prava težava bo nastala, če bo zaradi histeičnih antijedersko zelenih začelo prihajati do pomanjkanja elektrike.

Zato pa sam zagovarjam sistem, kjer si neodvisen od sprotnega dotoka energenta (plinovod, elektrika) - tisto nekaj elektrike, kolikor jo porabi sistem (elektronika, črpalke), pa lahko proizvede najmanjši agregat.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
No ja..vsakemu svoje. 'Stanči' - kolikor sem zdaj obveščen (Pa tudi on se nič več ne oglasi..me pa zanima če bo tudi zdaj šel klicat pop TV) je imel problem z el. inštalacijo..zdaj o si je to popravil, ni ne duha ne sluha o kakih problemih (pa tudi ne vem o njemu).

Drugače pa ...ja, zgrešenost miselnosti ljudi je v tem, da se da prišparat na kurjavi če zamenjaš vir ogrevanja. Roko na srce...o kakih 20 do maks. 30 % bi se še dalo razpravljat, drugače pa je treba najprej poskrbeti za izgube. Ko so te poštimane pa je dokaj brez veze na kaj se greješ...karkoli boš uporabljal bo porabilo malo (spet razlike tja do 30 % med enim in drugim seveda...vsaj na trenutno ceno različnih energentov).

In če si v fazi, koje potrebno menjati kotlovnico, ter si pred tem poskrbel za izolacijo..je smotrnost nakupa TČ še kako na mestu.