Topilo za trdi PVC

5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
S katerim sredstvom (topilom) lahko raztopim trdi PVC (na primer siva cev za odtoke)?
Hvala vnaprej za odgovor. Prosim, da se teoretiki ne oglašajo, ampak le tisti, ki vedo za kaj se gre.
Hvala vnaprej.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Kaj bi rad topil? tolko da zalepiš skupaj, al večje količene, da zgine.

THF/cyclohexanone
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
PVC se vari oz. ker je termoplast se "tali" tako da je mogoče tole boljša izbira kot pa topila.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Rad bi raztopil nekaj kosov trdega PVC in to pasto uporabil za zalepljenje neke vrste T-kosa pod posebnim kotom. Nekaj podobnega, kot da bi napravil malce debelejši var okrog cevi.
Torej uporabi lepilo-topilo za pvc in ga v to not namoči. Samo to ne dobiš glih velikih količin, ker ni namenjeno namakanju ampak samo, da spoje namažeš.
Zna bit draga igra.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Rad bi raztopil nekaj kosov trdega PVC in to pasto uporabil za zalepljenje neke vrste T-kosa pod posebnim kotom. Nekaj podobnega, kot da bi napravil malce debelejši var okrog cevi.

Za lepljenje oz. spajanje uporabi kakšen drug material, ki je temu namenjen in se lažje obdeluje. Takšne "paste" ti iz PVC-ja ne bo uspelo dobiti z ničemer.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Varjenje PVC cevi z vročim zrakom ni tako enostavno kot recimo PP ali PE cevi, je treba kar poznat zadevo. Zato se v praksi tega ne dela veliko ampak se lepi. Da bi s topilom izdelal "pasto" tudi še nisem slišal. Topila za pvc se uporabljajo samo za čiščenje/pripravo površine pred cementiranjem (lepljenjem). Lahko poveš kaj točno potrebuješ, mogoče obstaja "tipska" rešitev.

Še ena stvar. Siva cev za odtoke je lahko tudi polipropilen PP-HT. Precej lažje za varjenje in obdelavo z vročim zrakom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: scorpion

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Uporabi PVC lepilo '- cement za bazenske PVC cevi.

Če se lahko uštulim, da ne odpiram nove teme.

S kosilnico sem odkosil kot stojala za koš. Zadeva je obtežena z vodo in sedaj ta voda lepo odteka
Bi bil ta cement primeren, da zapolnim špranjo in bo tesnilo? Sem poizkušal že z raznimi 2 komponentnimi lepili, pa se čez čas odluščijo... :(

1695887312952.png
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Če se lahko uštulim, da ne odpiram nove teme.

S kosilnico sem odkosil kot stojala za koš. Zadeva je obtežena z vodo in sedaj ta voda lepo odteka
Bi bil ta cement primeren, da zapolnim špranjo in bo tesnilo? Sem poizkušal že z raznimi 2 komponentnimi lepili, pa se čez čas odluščijo... :(

Poglej priponko 72645
Če je iz PVC, potem ja... Če je drug material, se povari z dodajanjem materiala. Piše na izdelku iz katerega materiala je?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Varjenje PVC cevi z vročim zrakom ni tako enostavno kot recimo PP ali PE cevi, je treba kar poznat zadevo. Zato se v praksi tega ne dela veliko ampak se lepi. Da bi s topilom izdelal "pasto" tudi še nisem slišal. Topila za pvc se uporabljajo samo za čiščenje/pripravo površine pred cementiranjem (lepljenjem). Lahko poveš kaj točno potrebuješ, mogoče obstaja "tipska" rešitev.

Še ena stvar. Siva cev za odtoke je lahko tudi polipropilen PP-HT. Precej lažje za varjenje in obdelavo z vročim zrakom.
Točno tako. Pri nas se ukvarjamo z PE, ampak zakaj bi pisal elaborate na to temo, če ljudje ne poznajo različnih materialov in njihove lastnosti? Kot sem napisal že prej... druge mase namenjene prav za to tudi obstajajo.