Tomtom RIDER 2edition Popravilo-Servis

delorto

Zelenc'
5. okt 2010
4
0
1
Imam omenjeno navigacijo ,ki je žal odpovedala.Ker mi na netu ni uspelo najti serviserja tomtom navigacij,bi prosil za informacijo o servisu ali, če kdo pripravljen pogledati in odpraviti napako.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ni več v garanciji?
Če si zunaj kupil, pač pošlješ po pošti in pismo poleg z opisom napake.
 

delorto

Zelenc'
5. okt 2010
4
0
1
Navigacijo sem kupil rabljeno prek neta težava pa je ,da na spletu ne najdem mojstra, ki bi bil pripravljen najti napako in ,če je smiselno popraviti.Zanimivo je ,da pri tolikem govorjenju in prodanih tomtom navigacijah v Sloveniji ni serviserja?Nekoč je bil zastopnik in prodajalec in v primeru okvar in garancij bi moral imeti serviserja in tudi ostale znamke GPS ne najdem nič opremljivega..Prosim samo če ste kupili to znamko navigacije v Sloveniji kaj vam piše v garanciji kdo je serviser,ali kdo pozna mojstra, ki bi to pogledal ali je mojster za to..
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
kok je bila vrednost, in kok je sedaj vrednost? to se ne splača popravljat.
 

delorto

Zelenc'
5. okt 2010
4
0
1
Navigacijo v delujočem stanju sem dal polniti na hišni adapter in po parih urah hotel odklopiti , opazil, da je ekranček nedelujoč ,videti je bilo ,da je še življenje v navigaciji.Dal sem preveriti adapter in na tem ni bilo napak in ga še zdaj uporabljam za drugo navigacijo ?Torej ekran ne deluje ,No razmišljal sem ,da je morda kaj narobej z polnjenjem navigacije in ,da je morda, ko pri telefonu, ko je prazen samo prižge pokaže znake življenja preden se zažene zoped ugasne.Ker pri vsakem naslednjem zagonu je krajši čas dajal znake življenja sedaj ne pokaže več nič. No bom poskusil polniti na motornem kolesu ima vsaj uhodno enerhijo od drugot.No mislim ,da najbrž ne bo raazlike saj se najbrž združi z priklopom za adapter in po isti poti do baterije.?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Poglej sam sem že ene 3 popravil od tega celo iz dveh ene z sesutim ekranom in druge ki je plavala v vodi naredil eno delujočo..drugi dve sta bili pa menjava baterije, ki jih je noro težko dobiti imam celo še eno novo...

Načelno so to CE računalniki, ki jih zapleteš samo če res kako veliko sr. na firmware naložiš... povej najprej ali je ta navigacija tebi sploh kdaj BP delala, tudi hakanje SW lahko naredi lepo SR... če nekdo ne ve , kaj dela, zato sam zelo hvalim ONE XL modele ki ima celotni dual sistem torej dela ali iz memorije naprave in ali karte iz SD ja ali pa tudi vse iz SD-ja potem pa uporabljaš original napravo pač AKA original vse po PS-u, hack variante pa samo na SD, ju, ker so te poceni lahko taka naprava rata vse od Garmina, do Igota ......

Torej predlagam, da ga z original USB kablom priklopiš na USB računalnika mora goret zelena lučka , žal sploh ne dela z vsakim kablom, sam nisem raziskoval imam pa cca 7 takih kablov z pravimi vtiči pa samo na 2 vse deluje, pusti, da se polni vsaj 2 uri potem mora zlaufati še zmeram priklopljen na USB, preveri pa javi, če potem umre v par min. po odklopu pa sicer vse dela je baterija....

BTW za uraden servis vprašaj na Elkotex d.o.o. , g . Črt, ti bo svetoval, ker oni uvažajo ali vsaj so in tudi servisirali so.