Fordov varnostni vijak

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Na avtu Imam nameščene original Fordove varnostne vijake. Pri menjavi kolesa se mi je zlomil ključ oz. nastavek za te vijake. Sem že bil na ford servisu in nimajo univerzalnega nastavka za vse njihove varnostne vijake. Lahko mi naročijo kopijo mojega nastavka po ID številki, ki jo imam, vendar pravijo, da ne bo poceni
uf-1.gif
Koliko bo stal nadomestni nastavek še mi ni uspelo izvedeti, pa še prazniki so tukaj in si ne upam z avtom nekam daleč, ker sedaj ne morem odmontirati nobenega kolesa z avta, če bi imel kak defekt.

Zato iščem kakšno rešitev, da bi nekako odvil te varnostne vijake. Na netu je tega kar nekaj, vendar imajo moji vijaki nekakšen varnostni sloj in jih ni možno kar tako odviti. Na tem videu tip odstranjuje ta varnostni sloj, pa me zanima s kakšnim svedrom oziroma rezkarjem to počne. Zgleda, da je neka posebna zlitina ta del...
slika


video

Kakšna drugačna ideja za odstranitev tega dela, če je že mogoče kdo imel takšen problem ??
confused-1.gif


lp
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Kaj pa če povprašaš na Ford forumu, če ima kdo enak nastavek in se zapelješ do njega?
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Ja, sem že gledal po fordovem forumu, vendar ni kaj preveč aktiven. Bom tudi tam povprašal.

lp
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
tole je cela jeba ven dobit. Ko ga dobiš ven stran vrži in daj navadn žrauf.
Za drugič pa ne zateguj tega na več kot 11kil. in ne zateguj na pištolo nikoli.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
kako je pa original počil? Se ga ne da na silo sestavit skupaj? Lahko tudi poskusiš majhen natični ključ nabit na notranji šestkotnik
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.440
862
113
Citat:
Uporabnik danilo pravi:
Na avtu Imam nameščene original Fordove varnostne vijake. Pri menjavi kolesa se mi je zlomil ključ oz. nastavek za te vijake. Sem že bil na ford servisu in nimajo univerzalnega nastavka za vse njihove varnostne vijake. Lahko mi naročijo kopijo mojega nastavka po ID številki, ki jo imam, vendar pravijo, da ne bo poceni
uf-1.gif
Koliko bo stal nadomestni nastavek še mi ni uspelo izvedeti, pa še prazniki so tukaj in si ne upam z avtom nekam daleč, ker sedaj ne morem odmontirati nobenega kolesa z avta, če bi imel kak defekt.

Zato iščem kakšno rešitev, da bi nekako odvil te varnostne vijake. Na netu je tega kar nekaj, vendar imajo moji vijaki nekakšen varnostni sloj in jih ni možno kar tako odviti. Na tem videu tip odstranjuje ta varnostni sloj, pa me zanima s kakšnim svedrom oziroma rezkarjem to počne. Zgleda, da je neka posebna zlitina ta del...
slika


video

Kakšna drugačna ideja za odstranitev tega dela, če je že mogoče kdo imel takšen problem ??
confused-1.gif


lp

Ce ti kaj pomaga, tak varnostni vijak sem imel na Mitsubishiju.
Če poznaš koga, ga povprašaj.

Se pa dobi gedora nastavek za ta vijak.

557623699_o.jpg

557623031_o.jpg
 
Nazadnje urejeno:

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Ko se je meni na citroenu zlomil, sem šel do Špana, tam so fantje vzel škatlo za čevlje polno teh vijakov, našli pravega in odšraufal. Od takrat imam navadne šraufe, mam pa še kar gume
wink-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Dobr no..zaradi tega doma viset. Kdaj si imel nazadnje defekt če sploh že kdaj?

Pri vw.ju pride nastavek + 4 vijaki cca. 45 eur. Tako da sam nastvek več kot 20 eur ne sme bit.

(Mi je pa čudno da ne bi imeli na servisu vseh nastavkov??)
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik danilo pravi:
Na avtu Imam nameščene original Fordove varnostne vijake. Pri menjavi kolesa se mi je zlomil ključ oz. nastavek za te vijake. Sem že bil na ford servisu in nimajo univerzalnega nastavka za vse njihove varnostne vijake. Lahko mi naročijo kopijo mojega nastavka po ID številki, ki jo imam, vendar pravijo, da ne bo poceni
uf-1.gif
Koliko bo stal nadomestni nastavek še mi ni uspelo izvedeti, pa še prazniki so tukaj in si ne upam z avtom nekam daleč, ker sedaj ne morem odmontirati nobenega kolesa z avta, če bi imel kak defekt.

Zato iščem kakšno rešitev, da bi nekako odvil te varnostne vijake. Na netu je tega kar nekaj, vendar imajo moji vijaki nekakšen varnostni sloj in jih ni možno kar tako odviti. Na tem videu tip odstranjuje ta varnostni sloj, pa me zanima s kakšnim svedrom oziroma rezkarjem to počne. Zgleda, da je neka posebna zlitina ta del...
slika


video

Kakšna drugačna ideja za odstranitev tega dela, če je že mogoče kdo imel takšen problem ??
confused-1.gif


lp

Iz kje si? Lahko probava z mojim ( Smax , 18 col ).
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Že če pogledaš vzorec na tvojem in primerjaš, boš videl, ali je ali ni...
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Sem iz Radenc, ima pa nastavek svojo ID številko, na servisu pravijo, da samo nastavek s takšno številko paše na moje varnostne vijake.
Sem bil tudi pri vulkanizerju in ima nek set za "prisilno" odstranjevaje varnostnih vijakov, vendar imajo ti vijaki še dodatno varovalo okoli vijaka, ki jo je potrebno odstraniti, kot je na videu, sicer bi jih že zdavnjak odstranil. Ne bi pa rad poškodoval alu platišč, če le ni potrebno.
Upam da me v torek pokličejo iz servisa, kakšna je cena novega nastavka, verjetno pa ne bo poceni, ker mi je vodja servisa povedal, da ponavadi stane več kot nov komplet vijakov z nastavkom, ki stane cca. 70 eur. Aja, pa ne more mi naročit takšnega kompleta, ki bi imel identično številko nastavka, kot ga imam sedaj... bo sicer preveril..

lp
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Danes so iz servisa sporočili, da novi nastavek stane 43 EUR, dobava 7 dni. Sem naročil in bom pač tolko počakal, če bo slučajno gumidefekt, pa bom doma avto parkiral....:)

lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sicer pa imaš vijak toliko uničen, da vprašanje koliko bo novi nastavek zmožen odviti vijak. Sicer pa šola za naprej ... varnostni vijaki se ne zategujejo na takšno silo kot ostali.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Jaz sem pred par leti kupil original varnostne vijake od Forda in jih imam še vedno v avtu. Poleg imam tudi nastavek. Če ni teh nastavkov prav veliko različnih lahko probava. Sem iz LJ - Vič.