Fordov varnostni vijak

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Hvala vsem za pomoč.
Ko dobim novi nastavek bom najprej odvil ostale tri vijake, ki so nepoškodovani, potem pa še tega in če ne bo šlo, še vedno obstaja alternativna možnost za ta vijak.

lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Najprej odvij tega, potem ostale ... oziroma če prej odviješ njemu diagonalnega, nikakor pa ne njemu sosednjih dveh.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
avtor je mislil tri na drugih platiščih
wink-1.gif
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Točno tako, najprej bom odvil tri vijake z ostalih treh platišč, za vsak slučaj, če bo potrebno variti/rezati/vrtati... bo potem samo na tem, kjer je vijak že delno poškodovan.

lp
 

Jan23

Zelenc'
29. mar 2019
4
1
3
Na avtu Imam nameščene original Fordove varnostne vijake. Pri menjavi kolesa se mi je zlomil ključ oz. nastavek za te vijake. Sem že bil na ford servisu in nimajo univerzalnega nastavka za vse njihove varnostne vijake. Lahko mi naročijo kopijo mojega nastavka po ID številki, ki jo imam, vendar pravijo, da ne bo poceni
uf-1.gif
Koliko bo stal nadomestni nastavek še mi ni uspelo izvedeti, pa še prazniki so tukaj in si ne upam z avtom nekam daleč, ker sedaj ne morem odmontirati nobenega kolesa z avta, če bi imel kak defekt.

Zato iščem kakšno rešitev, da bi nekako odvil te varnostne vijake. Na netu je tega kar nekaj, vendar imajo moji vijaki nekakšen varnostni sloj in jih ni možno kar tako odviti. Na tem videu tip odstranjuje ta varnostni sloj, pa me zanima s kakšnim svedrom oziroma rezkarjem to počne. Zgleda, da je neka posebna zlitina ta del...
slika


video

Kakšna drugačna ideja za odstranitev tega dela, če je že mogoče kdo imel takšen problem ??
confused-1.gif


lp
Zdravo. Tudi sam imam na Fordu podoben problem-izgubljen kljuc. Vulkanizer je rekel da vijaka ne zna odstranit. Ima mogoce kdo kljuc, ki bi pasal na tole matico?
73BF7C55-76B0-42C2-B7A1-5C9FB4D2709B.jpeg
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Zamenjaj vulkanizerja. Moja punca zna navarit vijak sem gor in odšraufat pa en vulkanizer ni sposoben tega naredit? fuck me, kje mi živimo...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Romex je ta vijak videl samo na sliki in pametuje.
Bi ga rad videl kako bo tu gor varil in nevem kaj vse, sploh če je bil nazadnje na mašino vsekan not.
Celi fuk je tole ven dobit. Če pa ma na zunanjem delu še "plašč" ki se suče si pa tak v 3.14zdi
Če hočeš da felna ostne cela. Če ti je vseeno za felno ni panike.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
ko se je meni zjebal nastavek, sicer na citroenu, sem šel do špana, potegnil je izpod dekla za škatlo od čevljev raznih nastavkov; ta tretji je pasal ;)

dvomim da tega nimajo...

zdej mam sam še navadne šraufe...
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
pri meni isto, ko sem zgubil nastavek, sem šel do servisa, ki je imel celo škatlo. Takoj zatem sem zamenjal vse, ker je rekel da se da dobit te nastavke pri kitajcih in varnostni vijaki ne bodo vstavili nobenega resnega lopova. V večini primerov imajo samo lastniki probleme zaradi izgub ali poškodb.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Nimam pojma kateri komplet je za Forda. Tudi vijake sem vrgel, tako da ti ne morem pogledat.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Romex je ta vijak videl samo na sliki in pametuje.
Bi ga rad videl kako bo tu gor varil in nevem kaj vse, sploh če je bil nazadnje na mašino vsekan not.
Celi fuk je tole ven dobit. Če pa ma na zunanjem delu še "plašč" ki se suče si pa tak v 3.14zdi
Če hočeš da felna ostne cela. Če ti je vseeno za felno ni panike.


glede na to, da sem navaril že kar nekaj vijakov na razne pobrane in uničene vijake lahko z gotovostjo trdim, da je tole rešljivo. nebi o tem kaj sem jaz videl od blizu, ker ne veš kdo sem in s čim se ukvarjam :)
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Druga opcija, da ga prevrtajo kot so meni naredili na mojem starem Citroenu. Sem šel takoj po 4 navadne vijake in vrgel vse varnostne vijake ven potem... Je vzelu vulkanozierju kako uro predno je uspel lepo prevrtati in odviti stari varnostni vijak ven....
Za orientacijo original nastavek je bil za Citroena cca 75 EUR in bi na njega čakal cca 15 dni, ker je vezan na VIN.