TOČILNI APARAT ZA PIVO

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Mislim, da me malo nategujejo!
Status na DHL je že od ponedeljka isti - prejetje informacije o paketu. Pošiljal sem jim mail preko obrazca na internetni strani in direktno pa so mi danes sporočili, da je bil mail med nezaželjeno pošto??? Trdijo , da je bil paket 100% oddan v ponedeljek in , da se bodo pozanimali na DHL-u.
Jutri bo že en teden odkar sem naročil pa mislim da je aparat še vedno pri njih.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Ne vem kaj naj ti rečem, ampak možno da se je pri tebi kaj zakompliciralo. Ni pa to klasična poslovna praksa oz. sam sem pri dveh večjih naročilih dobil robo brez problema v predvidenem roku (zadnje naročilo je bilo konec maja letos).
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Nimam kaj - bo potrebno počakati.
Saj bi razumel, če bi mi sporočili, da ga nimajo na zalogi in da bo kasneje prišel do mene.
Sem pa sedaj malo brskal po forumih in vidim, da večkrat traja več kot en teden, da pride do odpreme čeprav naj bi imeli izdelek na zalogi.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Če si plačal slučajno s paypalom lahko tam preko sporočil zatežiš. Bodo mogoče hitreje našli in premaknili paket iz skladišča če bodo videli da lahko sprožiš kakšen uraden dispute in jim bodo zadrževali denar!;)

Je pa poletje sezona za avtomate in so zaloge najbrž tekoče, meni lani kot sem napisal slovenski dobavitelji sploh niso mogli zagotovit Lindrovih avtomatov ker naj jih nebi bilo oz. so bile prve dobave predvidene šele za jesen. Tudi moj pygmy 25 ko sem ga dobil je imel LOT dejansko tekoči (leto in mesec izdelave je bil trenutni), torej je šel iz tovarne do nemcev in potem k meni pomojem kar direktno.

Sicer offtopic, na homebrewshop.be imam sedaj podobno izkušno. Čakam neko opremo od SS brewtecha že 1 mesec in bo tako najbrž do sredine avgusta, čeprav so mi prej zagotovili da je na zalogi (se mi je zdelo čudno da je na zalogi ker ostali EU uvozniki nimajo oz. se takoj razproda). Pa niso edini tuji homebrew shop ki me je tako nategnil.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Samo za info.
Sedaj so mi sporočili, da preverjajo kje ima DHL paket in da bo to trajalo lahko 48 ur preden bom dobil informacijo kaj se dogaja.
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Iz izkušenj, Dhl je eden najslabših!!!
Minimum 3 pošiljke, ki so prišle s kitajske po njih, so bile izgubljene!
Komaj rešil zadevo preko paypal ali ebay, da sem vsaj denar dobil, dhl pa nikakor priznat, da so izgubili.
Vedno je bilo, čakaj, preveri na pošti, je na poti, itd!
Samo prispelo ni pa nikoli!
Zdaj, če se le da, se dogovorim s trgovcem naj ne pošilja po dhl...
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Jaz sem naročil paket iz nemčije in upam, da ne bo to tako kot pri tebi, ker paketa DHL še sploh ni prevzel.
Vendar še vedno mislim, da me nateguje trgovec, ker mi ne odgovarja na mail-e in mi ne pošlje dokazila, da je paket res oddal.
Sem se pa sam pozanimal pri DHL in pravijo, da paket trgovec še ni oddal pri njih. Na odgovor sem čakal eno uro in ne 48 ur.
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Sam sem imel enako izkušnjo z tomtop in dhl.
Enako zatrjevanje, da paket dhl še ni dobil, ko pa sem od tomtop dobil potrdilo, da je paket bil v Frankfurtu in naprej na poti proti Slo, kjer se je pot za njim izgubila...
Takrat je dhl priznal, da je paket izgubljen.
Denar sem po posredovanju paypala dobil nazaj od Tomtop, oni so pa potem terjali dhl...
Šlo je za quadcopter, ki sem ga potem še enkrat naročil pri tomtop z izjemo, da sem zahteval brez dhl in je prispelo v 2 tednih!
Prvi ni prispel nikoli, postopek je trajal pa skoraj mesec in pol!
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Pravkar sem od trgovca dobil obvestilo, da mu je DHL sporočil, da je bila težava z nalepko in da paketa zato niso morali pravilno procesirati - po 4 dneh prosjačenja kje je moj paket. Ne vem komu naj verjamem.
Potrdila, da so paket res odposlali pa še vedno nisem dobil.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Po enem tednu in enem dnevu od naročil se je končno spremenil status naročila - paket je v DHL skladišču v Hannover, ki je mimogrede približno 4 km od firme kjer sem naročil aparat.
Še danes ko sem jih klical po telefonu trdijo, da so paket odpremili že v ponedelje in da je težava pri DHL-u kar pa jim jaz ne verjamem glede na to , da sem jih 4x prosil naj mi pošljejo dokazilo o oddaji paketa pa to niso storili.
No važno je , da je sedaj aparat na poti!!!
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Kolega si bo izposodil točilni aparat (smučanje za teden dni) na dve pipi pa me zanima ali ko zmanjka piva v enem sodčku če je potrebno tudi v drugo cev preusmeriti pivo, da ni cev prazna ko aparat hladi pivo?
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Ne, ni potrebno priklapljat. Lahko je samo ena linija priklopljena. Vseeno pa priporočam, da se, ko jo prenehaš uporabljati, splakne z vročo vodo in potem s star sanom ali drugim čistilom. Sicer je pa sposojen, se najbrž ne bo s tem zajebaval :)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
V bistvu stvar v liniji ne sme zmrznit, to je pa vsa umetnost. Termostat na Lindrih hladi tam do 0C za minimalno nastavitev temperature in zna čista voda že zmrznit, tako da na veliko piše na avtomatu da v cevi ne sme bit čistilo in voda, v navodilih pa posebej opozorilo da na min. vrednosti termostata ni priporočeno točit nealkoholnih pijač (sok).

Tako da če imaš dve pipici pa drugo ne rabiš več pusti kot je, če je noter zrak ali pa pivo ne bo zmrznilo. Če pa začneš splakovat z vodo ali pa starsanom pa je velika nevarnost da zmrzne. Če zmrzne v najslabšem primeru poči hladilna tuljava, sicer se to zelo težko zgodi. Ponavadi pa zmrzne preden začneeš točit ker je noter čistilo in nisi najprej linij preluftal, potem ko prkjučiš sod pa lahko zabavo končaš ker 10-15m zmrznjene tuljave se ti bo odtalilo ravno ko bodo vsi šli domov!;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: HafnerMa

Podobne teme