TOČILNI APARAT ZA PIVO

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Zanimiva debata. Jaz sem že naročil od Opreme, takega kot ima društvo. S kompresorjem in dvema pipama. 370 EUR. Čakam. Baje je že/bo kmalu na poti. Za moje piknike bo zadostovalo, ne bomo mel ne gasilske veselice niti oktoberfesta. No, lahko da bo, samo ne bo toliko ljudi :)
No pol ni blo tok hudo dražje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: HafnerMa

joorn

Pripravnik
15. feb 2015
168
2
18
V lanskem letu sem si ga sposodil od društva ( Oprema ).Pri 35stopinjah ni bilo zaznati nikakršnih težav . Aja samo na koncu ,ko je zmanjkalo domačega piva in smo se morali potolažiti z zeleno/rdečimi . :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: HafnerMa

Fernig

Zelenc'
7. jan 2014
26
0
1
tudi jaz bi nabavil takega kot ga ima društvo, kateri model od Opreme pa je?
tnx in lp
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Kako je pa z dostavo?
Cena poštnine?
Aparat pošljejo po pošti, prejel sem ga v 14h dneh (morda bo v sezoni dalj časa trajalo), poštnina stane 22 EUR. Fajn je, da si najdete nekoga (če niste sami), ki ima s.p. ali podjetje, ki ni davčni zavezanec. Cena s poštnino je meni prišla 373,40 EUR. Če bi plačal še DDV, bi bilo seveda dražje.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Tudi sam se zanimam za nakup točilnega aparata na dve pipi pa me zanima kako se obnese točenje, če nanj priklopiš keg v katerem ima pivo recimo 20°c.
Predhodno pa je bilo pivo karbonirano na temperaturi 8°c.
Ali samo povečaš tlak v kegu glede na temperatura, da ne pride do prevelikega penjenja?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Pritisk moraš vedno nastavit (vsaj) na stopnjo karbonacije in temperature kega, tudi če točiš čez (mrzel) avtomat. Pri avtomatih imaš itak noter 10m ali več tanke inox cevke ki ustrezno že zmanjša pritisk, pa vsi avtomati imajo regulator še na pipi. Tako da zaradi večjega tlaka ne boš imel problema, kvečjemu zaradi prenizkega. Če prikjučiš samo za kratek čas lahko mirno nabiješ pritisk precej nad kabonacijskega in pretok potem zapiraš z regulatorjem.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Privoščil sem si Lindr KONTAKT 40 z dvema pipama pa me zanima ali moram za priklop cevi na avtomat še kaj dokupiti. Cevi pa imam tiste, ki sem jih dobil zraven ko sem kupil sodčke pri Nektarju.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Pri nekaterih dobiš nekakšne priklope že zraven. Jaz sem pri hrvaškem aparatu jih dobil. Ampak cevi od Nektarja niso pasale gor, so preširoke. Sem pa čisto ponesreči zadevo zrihtal na priklope za CO2 (siv priklop je na aparatu, črn pa gre v keg (za pivo)), in sicer zato, ker sem preko ebaya nabavil karbonizacijske nastavke za plastenke. Dobil sem manjše, take, ki ne grejo na naše plastenke, so pa ravno prav veliki za točilni aparat. Ne vem, če sem sploh jasen, a zelo se mi je poklopilo vse skupaj. Uporaba je zaradi hitrih priklopov seveda zelo enostavna in praktična.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Ponavadi imaš zadaj standardni "quick fit" priklop, za te manjše avtomate je kar standardno priložen za 3/8 cev, večji imajo pa 5/8. Kaj ima tvoj nimam pojma (vodna 40ka od lindra ima 3/8, ker jo imam tudi doma, tako da najbrž imaš to) enako ne kaj si dobil od Nektarja zraven, za homebrewing je sicer 3/8 standardna dimenzija. Če imaš tako cev (ponavadi so oznake na cevi) tako paše kot tata na mamo in ne rabiš nič dokupovat, drugače pa ali kupiš drug navojni quick fit priklop za avtomat ali pa uporabiš reducirni kos.
 

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
Sam imam aparat lindr pygmy 25k. Ker je že v samem avtomatu okrog 13 m cevi, prav dolge cevi ne potrebuješ. Vsaj tako se zdi meni. Sam imam krajšo od 1.5 m, ker sem jo moral parkrat že odrezati, in še vedo teče brez pene. Razen prvih nekaj kozarcev, kar pa je klasika. Predvsem je pomembno, da je pretok brez mehurčkov ter, da je cev, če se le da, ves čas obrnjena malo navzgor.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Tudi jaz imam cev dolco cca 2m, a bolj iz prakričnih razlogov, ker je ponavadi aparat na kaki mizi, kegi in jeklenka pa vsaj pod mizo, če ne kje ob kakšnem robu. Z nekaj cevi tako lažje manevriram.

Sam sem ugotovil, da moram pritisk povečati na 3 bare, v tem primeru ni nobenih mehurčkov v cevi in pivo se ne peni. Lahko ga točim z višine, tako da kozarec postavim na podstavek. Pri 2 bar ni bilo idealno, pri 1 bar (tako sem začel), pa je bilo včasih OK, včasih se je hudo penilo. Nekaj o tem sem že spraševal. No, kot rečeno, zadevo sem rešil tako, da pritisk nabije mna 3 bare. In seveda, aparat ima kar nekaj metrov cevi, zato se ta pritisk, ko pride pivo do pipe, že močno zreducira. 1 bar je očitno bilo premalo.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Utisevalec koliko časa si ti čakal na točilni aparat od ich-zapfe.de?
Jaz sem ga naročil prejšnji četrtek pa še sedaj ni šel od njih čeprav piše, da jih imajo na zalogi in da je odprema v 24 urah.
Na strani DHL za sledenje so šele včeraj popoldne dobili informacijo (The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically) samo do danes se ni še nič spremenil status.
Tudi na email so na ich-zapfe.de neodzivni.
Pri njih sem naročil prav zato, ker naj bi bila odprema v 24 urah, ker bi aparat rabil v nedeljo. Vendar kot kaže z tem ne bo nič.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Če imaš že DHL številko so potem že poslali, 1-2 dni bi moral dobit.

Sam sem sicer pri njih vzel že dva aparata, obakrat je prišlo takoj oz. prvič sem čakal 1 teden da so poslali ker sem naročal še nekaj ostale opreme kar ni bilo na zalogi.
 

Podobne teme