TOČILNI APARAT ZA PIVO

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Resno razmišljam o nabavi točilnega aparata, tja do pozne pomladi/poletja enkrat. Takega s kompresorjem za hlajenje in morda tudi za točenje (če se na pikniku stoči ves keg, da ne rabim priklapljat jeklenke). Po možnosti dve pipi. Na spletu najdem zgolj prodajo Lindr aparatov, ki pa so kar dragi (npr. Lindr s kompresorjem in dvema pipama 800 EUR; meni pa bolj diši tam proti 300 EUR :)). Me zanima ali in kje se dobi rabljene, če so taki sploh ustrezni (da ne menjaš potem polovico stvari in prideš še dražje čez), če kdo koga takega pozna, koga se pokliče itd.

Vsak nasvet bo dobrodošel. Hvala :)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Sem bil lani na približno isti situaciji kot ti, s tem da sem se še uštel s sezono in pri nas niti zaloge ni bilo oz. so bili dobavni roki v mesecih. Sem pa kontaktiral direktno dva/oba dobavitelja za Lindr pri nas in oba se sicer tu v forumu omenjata pod drugimi temami. Kontaktiral sem tudi hrvaško Opremo ki ima tudi nekaj "dry" malih avtomatov, ampak so tudi bili precej nezainteresirani.

Na koncu sem kupil Lindr tule (nemčija), so imeli še v akciji ravno kar sem rabil (Pygmy 25 brez kompresorja). Če imaš/poznaš koga na češkem/slovaškem imajo njihovi "mimovrste" tudi dobre cene (mall.sk) samo k nam ne pošiljajo, in ne naša mimovrste ne more tega prodajat zaradi "tehničnih" zapletov, sem jih vprašal (čeprav en kup robe dobijo direktno iz teh istih skupnih poljskih/čeških skladišč)!:)
 
  • Všeč mi je
Reactions: HafnerMa

reflex

Pripravnik
23. feb 2016
191
9
18
Povprašaj "kalba" kako je potekal nakup društvenega aparata. Mislim da cena ni dosti presegla 300€
Je pa odličen kolikor sem ga imel priložnost preizkusiti.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: HafnerMa

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Hvala vsem. Sem vmes že pridobil kar nekaj info in po vsej verjetnosti se bom odločil kar za takega, kot ga ima društvo.
 

Wofk

Pripravnik
18. jan 2014
182
0
16
Kje pa ga boš naročil, če ni skrivnost in seveda za kakšne €€?
 

reflex

Pripravnik
23. feb 2016
191
9
18
Glede na to da Linder ni neka opevana kvaliteta med rednimi uporabniki točilnih naprav je cena 600€+ previsoka. Če bi bila cena 50% off
bi bila pa stvar že zanimiva.Govorim za suhi avtomat z dvojno pipo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Od kje ti to da Lindr ni kvaliteta? To je daleč najbolj prodajana znamka "domačih" namiznih suhih točilnih avtomatov v EU.

Je pa tako da suhi avtomati niso baš neka profi rešitev v nobenem primeru, če hočeš pipico s kapaciteto potem rabiš vodni/glikol avtomat. Se jih velikokrat dobi ceneje kot dry verzije, samo kaj ko rabiš potem 100l vode nosit okoli (in avtomat je ustrezno (pre)velik).

Na našem prodročju so bili večinoma prisotni hrvaški avtomati (Oprema), ampak tiste njihove dry variante ki jih imajo niso konkurenčne Lindru. Ne po specifikaciji, ne po dejanski zmogljivosti, ne po ceni.

Glede cene pa, v tujini se dobi Lindr na dve pipce za okoli 500EUR.
 

reflex

Pripravnik
23. feb 2016
191
9
18
Se opravičujem, nisem točno napisal kje je težava. Lindr avtomati so OK, kot je napisal utiševalec suhi imajo manjšo pretočno hladilno moč od mokrih kar velja za vse znamke. Problem pa so Lindrove pipe ki hitro začno puščati se zatikajo in nasplošno rade nagajajo. Lahko da imaš srečo in naletiš na dobre, če ne pa obstaja rešitev. Pipe zamenjaš z boljšimi.
Informacija je od zelo iskanega serviserja točilnih sistemov.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Suhi od Opreme imajo višjo pretočno moč od njihovih mokrih, je pa res, da pri mokrem lahko z dodajanjem ledu moč drastično povečaš.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Od kje ti to da Lindr ni kvaliteta? To je daleč najbolj prodajana znamka "domačih" namiznih suhih točilnih avtomatov v EU.

Je pa tako da suhi avtomati niso baš neka profi rešitev v nobenem primeru, če hočeš pipico s kapaciteto potem rabiš vodni/glikol avtomat. Se jih velikokrat dobi ceneje kot dry verzije, samo kaj ko rabiš potem 100l vode nosit okoli (in avtomat je ustrezno (pre)velik).

Na našem prodročju so bili večinoma prisotni hrvaški avtomati (Oprema), ampak tiste njihove dry variante ki jih imajo niso konkurenčne Lindru. Ne po specifikaciji, ne po dejanski zmogljivosti, ne po ceni.

Glede cene pa, v tujini se dobi Lindr na dve pipce za okoli 500EUR.

No, tukaj se motiš. Ni Lindr noben pojem, so pač razširjeni in posledično precenjeni, zato je Oprema prekleto dobra konkurenca. So pa Hrvati zavohal in konkretno dvignil cene. V gasilskih (večinoma so od Opreme) se uporablja led, ker so veselice vedno ekstrem tako po potrebni spremembi temperature, kot po kapaciteti. En lokal, ki ima sode v kleti ne rabi take hladilne moči.
Ni to nobena vesoljska znanost, en kompresor, hladilni medij (pri suhem je gel, pri mokrem voda), hladilna in pretočna spirala v mediju in to je to.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Mojepivo ima Lindrov aparat, ki je primerljiv z Opremo, ki jo ima društvo, cena Lindr je x2, kapacitete so pa na Hrvaški strani.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Društvo ima od Odpreme in ne vidim kako bi lahko še bolje deloval? V poletnih mesecih, ko je 30 stopinj stočimo 2 kega v nekaj urah brez problema...
Pipe se pa da zamenjat, pa niso spet tok drage...
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Potrjujem da znajo biti Lindrove pipe problem, mi smo jih na par mašinah menjali, če se ne motim z micromatikovimi in je blo takoj boljše.
Je pa pri točenmu pivu enkup parametrov, ki jih moraš naštudirati, da ti lepo teče.

Lp
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Se ne bom kregal, ampak ko sem jst primerjal zase so dejstva bila taka. Od Opreme najmanjši aparat (ena pipa) je bil na voljo samo s kompresorjem, masa 25kg+, hladilna moč 23/12l (8m hladilne spirale). Za isto ceno kot so mi jo dali direktno hrvati, sem potem dobil Pygmy 25 (brez kompresorja) ki ima nazivno hladilno moč 30/20l (14m hladilne spirale), masa pa tudi v verziji s kompresorjem ne presega 16kg (brez je še en kg lažji).

Glede pip, jst sem dobil zraven micromaticovo pipo (je čudno, ampak tako je). Mislim da noben proizvajalec avtomatov ne dela svojih pip, dopuščam pa možnost da je Lindr dajal kakšne kitajske zraven pa so ugotovili da je reklamacij preveč in šli na bolj kvalitetne.

Glede točenja in teh poceni suhih avtomatov, če imaš keg na "toplem" (20-25C) boš 3 piva stočil potem se bo pa pivo toliko ogrelo da se bo začelo penit. Enostavno ne zmore hladit sproti. Tako da ali točiš zelo počasi oz. delaš premore med točenjem ali pa kupiš "vodni" avtomat ki je namenjen "oktoberfest" točenju.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Najbolj da zorganiziramo neki, da bomo konkretno sprobal društven aparat. Cajt bi že bil . Ko ti pride keg na 25 stopinj maš pa itak zanimive težave, če nimaš ok pipe, ker morš na konkretno višjem pritisku točit. S hlajenjem pa nimata težav, sploh tadva večja, Tako od Lindta kot od opreme. Gasilci pa tiste vodne pimpajo z ledom, drugač ne gre.
Nas pa je.be ena od pip, očitno jo bo treba razdret.
 
Nazadnje urejeno:

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Zanimiva debata. Jaz sem že naročil od Opreme, takega kot ima društvo. S kompresorjem in dvema pipama. 370 EUR. Čakam. Baje je že/bo kmalu na poti. Za moje piknike bo zadostovalo, ne bomo mel ne gasilske veselice niti oktoberfesta. No, lahko da bo, samo ne bo toliko ljudi :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: reflex

Podobne teme