Thunderbird - drupiranje sporočil

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Pozdravljeni,


sem popolen začetnik pri uporabi M Thunderbirda in me zanima naslednje:

- Ali je možno nastaviti Thunderbirda, da ti vse maile, ki se nanašajo na enega (Torej vse odgovore, posredovana sporočila ipd.) združi v en "zavihek" Mogoče sem malo čudno razložil, rad bi imel enak sistem kot Gmail......torej ena "glava" in ko klikneš nanjo ti odpre vsa povezana sporočila.

Pa še nekaj vprašanj glede poštnih odjemalcev:
-kakšne morajo biti nastavitve na poštnem odjemalcu (trenutno Thunderbird), da ti nikakor ne bo zbrisalo maia s prvotnega strežnika (bodisi gmail-a, bodisi strežnika za gostovanje maila na tvojo domeno), torej iz primarnega strežnika pošlje mail na npr. 3 mesta (Thunderbird doma, thunderbird služba, poštni odjemalec telefon), če bi obstajala taka možnost, da ob izbrisu določim ali se mail zbriše samo oz poštnega odjemalca (ali Thundebird, ali poštni odjemalec na telefonu....) ali kompletno s strežnika bi bilo sploh super. Ne vem pa kako bi uskladiv te zadeve, da se mi npr maili v treh odjemalcih ne podvajajo oz. se podvajajo samo tisti za katere želim, da ostanejo v primarnem strežniku.

- Vem, da obstaja možnost, da podjetje zakupi enako "aplikacijo" kot jo ima Gmail, le da preko te aplikacije šiba maile svojih domen. Zanima me kakšne so kaj cene za zakup take aplikacije?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
1. Lahko preko search-a. Tam lahko nastaviš, da ti išče vsa sporočila po željenih folderjih. Alternativa bi bila da si narediš ločene folderje in pravila, da ti TB vse poslane in prejete maile shrani v ta folder.