Bil Gates vam NE BO DAL denarja.

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Dobil na mail... odgovor na spam iz zadnjih dni

Bill Gates vam ne bo dal denarja

...zato ne nasedajte neumnim e-mailom, ki jih prejemate od naivnih znancev.

Neverjetno!
Tako se največkrat glasi zadeva množice elektronskih sporočil, ki so v zadnjih tednih dobesedno zasule moj e-poštni predal.
Res, prav neverjetno, kako naivni in pogoltni so ljudje, ko pridemo do denarja. Ko sem prvič prejel spodnji tekst po e-pošti , sem si rekel: "Pa ne že spet!" In danes sem še najmanj 20-ič v zadnjem mesecu prejel tale tekst, ki ga najbrž mnogi že poznate:

V normalnih okoliščinah takih mailov ne posredujem naprej, a to pismo sem prejel od dobrega prijatelja, ki je advokat in se mi zdi zanimiva priložnost. Če on pravi, da to deluje, potem mu verjamem. V vsakem primeru ne moreš nič izgubiti.
Obrazložil mi je naslednje:
  • Citat:
    Sem advokat in poznam zakone. To drži, kot pribito. Ne zavajajte se, podjetji AOL in Intel se zavedata obljube sodišča in miljonskim odškodninskim zahtevam, kot se je to nedolgo tega zgodilo med pojetjema PEPSI COLA in podjetjem General Electric.
    Dragi prijatelji, ta mail ne smatrajte za neumno potegavščino. Bill Gates zdaj deli svoje premoženje. V kolkor ne boste reagirali zdaj, vam bo morda kasneje žal. Windows je še vedno najpogosteje rabljeni program. Microsoft in AOL spremljata po tem e-mailu poslano vsebino (e-mail beta test). V kolikor ta e-mail pošljete prijateljem, znancem, potem Microsoft 2 tedna sledi temu e-mailu. Za vsako osebo, kateri ste poslali ta e-mail plača Microsoft 245 EUR-ov. Za vsako osebo, kateri ste poslali e-mail in bo ta oseba posredovala ta e-mail naprej plačajo dodatnih 243 EUR-ov, za tretjo osebo, ki prejme to sporočilo pa plača Microsoft 241 EUR-ov. Po dveh tednih ti bo Microsoft poslal pismo, v katerem te bo prosil za potrditev tvojega poštnega naslova, nakar ti bo poslal ček.
    Jaz sem to smatral za prevaro, vendar me je Microsoft dva tedna po tem, ko sem prejel in posredoval naprej ta e-mail prosil za naslov in mi poslal ček v vrednosti 24.800 EUR-ov. Čimprej odgovorite na ta e-mail, dokler še traja test kajti, če se vam ponudi priložnost jo je potrebno izkoristiti.
    Za Bila Gatesa je ta izdatek le reklama. Prosim pošljite ta e-mail čimveč prijateljem, znancem. Najmanj 1.000 EUR-ov bi morali dobiti.Nebi vam posredovali ta E-mail v kolikor nebi imeli koristi tudi mi.
    Prijatelj mojega očeta je sodeloval v tem testu. Ko sem ga nazadje obiskal mi je pokazal en ček. Vrednost je bila 4.324,44 EUR-ov. Teta Patricija, teta mojega prijatelja dela pri Intelu, nedolgo tega je dobila ček v vrednosti 4.543,23 EUR-ov po tem, ko je posredovala ta e-mail.
    Kot sem omenil, poznam zakone in to je tudi res, da se podjetji Intel in AOL ravnokar pogovarjata o tem, da bosta posatala največja ponudnika programske opreme na svetu, zato sprovajata ta test, da bosta sigurna v to, da ostanejo pri najpogosteje uporabljenem programu.


Pa kdo pri zdravi pameti lahko verjame temu? Jasno mi je, da je za posredovanje naprej potrebno le nekaj sekund, da nič ne stane in da je, upam, najpogostejši razlog za posredovanje pač: "Ah, zakaj pa ne..."
Vendar če to narediš, pomeni, da si vsaj delno prebral pismo. Torej časa za "poštekat", da je vse skupaj brez veze, je bilo dovolj.
Zakaj se ljudje nikakor ne morejo sprijazniti, da zastonj kosil ni? Nihče vam ne bo nakazal denarja, samo zato, ker ste posredovali e-mail.
Na srečo je tokratna veriga e-pošte vsaj brez denarnih vložkov pošiljateljev, ne dvomim pa, da pri vsej tej množici ne bi uspel tudi z "najprej mi nakažite 20 EUR, potem pa ste v igri, da vam Bill Gates nakaže nekaj več...". Saj je vendar to tako logično.
Potem pa moramo po možnosti še iste pošiljatelje poslušati, ko se pritožujejo, da dobijo v poštni predal preveč nezaželjene pošte in da oni pa že ne potrebujejo "povečanje penisa" ali "viagre z diskontom".

Za konec samo še nasvet vsem, ki ste nagnjeni k nasedanju na takšne maile. Poznate tisti star vic o albanskem računalniškem virusu?
Zdravo! Jaz sem albanski računalniški virus. Naše programiranje je še bolj v povojih, zato vas prosim, da najprej pošljete ta navodila vsem svojim prijateljem, potem pa izbrišete trdi disk na svojem računalniku. Hvala
No, če dobite tako sporočilo, naredite prijateljem uslugo in najprej izbrišite trdi disk, šele nato poizkušajte poslati navodila prijateljem.

Vir: finance.si - direkt link do članka

Pa še nekaj, taki maili so odlični za razpošiljanje virusov in ostalih spam mailov, ker na ta način dobijo tudi ostali (predvsem tisti, ki se ne zavedajo da imajo okužen rač.) vaš mail naslov in danes se virusi že sami razpošiljajo.

Lp
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com

Ta teden sem to že ene 10-krat dobil ...
bonk.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Sam res no, mislim ta mejl sem dobil sigurno 20x, od tega ene 5x od meni sploh nezanih ljudi. ( s tem da ponavadi dobivam izredno malo mejlov, cca 5 na dan)
bonk.gif


Res ste naivni tisti ki ste razpošiljali oziroma še razpošiljate to okrog
rolleyes-1.gif
 

MackaGrrr

Pripravnik
4. nov 2007
376
0
16
Js takih zadev sploh ne berem... Kaj sele razposiljam...Enako je blo pred nekaj casa na MySpaceu; spam Macy`s trgovine. Da znoris...
rolleyes-1.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Tole dobijo vsi nazaj od mene.

Citat:
Zdravo, jaz sem [ime] in trpim za groznimi občutki krivde, ker ne
pošiljam naprej 50 milijard zafukanih verižnih pisem, ki mi jih pošljejo
ljudje,
ki dejansko verjamejo, da bodo s tem neki šest letni punčki iz Albanije z
joško na čelu pomagali zbrati dovolj denarja, da si jo da kirurško
odstranit, preden jo njeni kmetavzarski starši prodajo potujočemu
cirkusu.
Ali resno verjamete, da bo Bill Gates dal vam in vsem ki jim pošljete
''njegov'' E-mail, 1000 dolarjev??? Ali ste res tako neumni?
''Oooo, poglej, če grem do konca tega mail-a in si zaželim željo, bom
jutri pokavsal prvo manekenko, ki mi prav jutri prekrižala pot!''
Kakšen kup dreka!!!
Mogoče bodo ponoči k meni prišli hudobni škrati verižnih pisem in me
posiljevali v spanju, ker nisem naprej poslal verižnega pisma, ki ga je
prvi poslal Peter leta 5 našega štetja in je prišlo, k nam z prvimi
misijonarji preko morja! jebeštrga jih gleda!!!
Če že nameravate kaj ''poslat naprej'', mi pošljite vsaj kaj približno
zabavnega. Videl sem že vse tiste: ''pošlji to desetim svojim najbližjim
prijateljem, in ta ubog, pomilovanja vredna človek, bo čudežno dobil par
tolarjev od nekega vsevedneža, če se to pismo pošlje devetdesetkrat!''
Pa dol mi visi!!! Pokažite malo inteligence in razmislite k čemu
dejansko prispevate, ko pošiljate takšna verižna pisma. Najverjetneje
zgolj k vaši lastni nepopularnosti.
In bistvo; če prejmete verižno pismo, ki vam grozi da boste nesrečni ali
nepofukani do smrti, ga zbrišite. Če je smešno ga pošljite naprej. Ne
razkurite folka, z nepotrebnim deljenjem občutka krivde, ker ne pošiljajo
naprej verižnega pisma o gobavcu iz Afrike, ki nima zob in je privezan na
rit mrtvega slona že 27 let in čigar edino odrešenje so tisti tolarčki,
ki bi jih prejel, če bi poslali naprej to verižno pismo.
Zdaj pa pošljite to vsem, ki jih poznate!
Drugače se bo jutri vaše spodnje perilo spreobrnilo v mesojedo in zaužilo
vaše genitalije.

P.S. Pošljite mi jurja!
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik kostevc pravi:

Ta teden sem to že ene 10-krat dobil ...
bonk.gif
v dveh tednih mi je skupaj ratalo to s.ranje dobit 33x, da ne omenjam da sem od posameznikov dobil tudi po 6x ta mejl!!!
Folk je res naiven. A nihče ne razmišlja s svojo glavo
confused-1.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
pošten spam... jest sm tut poslal naprej.. malo spremenil podatke ter valuto:)
mogoče mi pa rata ter mi kdo pošlje 5€:p
lp x5x
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Odlicno, je ze shranje v predalcku na mejlu in od danes naprej ce dobim kako traparijo bo posiljatelj fasal kontra. Nekak nisem vedel kje naj iscem, sem ga ze nekaj casa iskal. Chicken
aplauz.gif
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Če smo čisto pošteni, bi vsak od nas moral zastonj celo leto pošiljati maile, da bi kompenziral škodo, ki smo mu jo napravili s piratiziranjem njegovih programov
grin1.gif
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Drgac je ta mail ze ene 3 leta krozil na okoli, pa se ustavil. Zdej pa kot zgleda je prisel na vrsto, da se enkrat zaokrozi.

Sn pa dubu sam od dveh kolegov, cakam pa ce bodu ostali tud tuk naivni
smile-1.gif
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Poleg že omenjenega maila (10x) dobivam v zadnjih dneh še eno prijaznejšo verzijo:

Citat:
Preberi list z rojstnodnevnimi datumi, če se tvoj rojstni
> dan nahaja na seznamu dodaj znak * zraven datuma; če se ne, dodaj
> tvoj
> datum na seznam samo ne dodajat *.
> Sporočilo poslji desetim osebam in osebi od katere si dobi/la email.
> Boste vidli kaj se bo zgodilo, je zabavno!?
>
> PS.pošlji dalje in ne prekinjaj igre!

Seveda nihče ne briše mailov od ostalih in je mail samo 15x forwardiran.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Takšne in podobne maile bi bilo najbolje arhivirati, in vsakič, ko dobiš novega, pošlješ le-tega in komplet arhiv nazaj pošiljatelju. In novega zopet arhivirati.... ko bo enkrat 50 mailov v arhivu, in bo vseh 50 pošiljatelj novega ''spama'' dobil nazaj, bo drugič pošteno premislil, preden bo spet poslal kakšno sranje...
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ma nič ne bo mislil, mam jest enga znanca k mi ni prej nehal pošiljat takle spam kakor da sem naredil spam attack na njegov mail in mu poslal 10.000 mejlov iz svojega serverja, tako da je zablokiral server v firmi kjer je zaposlen, no od takrat imam mir in od njega dobim samo še mejle ki so "nujni" mislim na to da mi ne pošilja več raznih spamov in forwrdiranje vicev in tako, samo še tisto kar se je za zmnet.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ej, jaz sem pa res dobil nakazano 182 USD....tako, da je res....