Težave s PC

zakon

Guru
16. maj 2008
8.571
685
113
toti Maribor
Pa kaj te lepiš neke butaste odgovore? Če ne moreš človeku pomagat bodo tiho
jezen.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Izgleda je le bilo nekaj s kablom ali SATA priklopom kot sem predvideval.
cheer.gif
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Točno tako!
wink-1.gif


Zaenkrat ...
evil.gif
Pri tej škatli namreč nikoli ne veš. Ampak trenutno res dela kot se šika.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Škatla jo je zopet začela nekaj "biksati". Po nekaj tednih uporabe prižgem zjutraj računalnik in hop - Disk Read Error, stisni CTRL+ALT+DEL. Takoj sem se prijel za glavo. Moral sem uporabit 100 poti, da sem prišel do particij, ki jih včasih sploh ni zaznal, včasih se jih ni dalo formatirati, včasih sem Windows uspešno namestil, pa se mi je zrušil po dveh dneh, spet drugič se mi je takoj po inštalaciji in po prvem bootu zrušil. Errorji pa različni. Enkrat je Disk Read Error, drugič javi neko napako Windowsa (čisto na novo inštaliranega), tretjič pravi, da ni naloženega operacijskega sistema, četrtič sploh diska ne bere in ga rabim 10x resetirati, da mi uspe sploh priti do inštalacije Windowsa ...

Ker sem imel poln qrac tega, sem potegnil Ubuntu-ja in ga uspešno nadomestil. Zadeva laufa kot mora. Po 2 dneh ni nobenih errorjev, lepo zapisuje na disk ipd. Ampak to ni rešitev, ker računalnik ni moj. Računalnik mora imeti WIN7.

Pojma nimam, kaj je s to škatlo in počasi me že spravlja ob živce.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Disk Read Error kaže na težave z diskom
Captain-obvious.jpg


, sata/ide kontrolerjem na plati
ali podatkovnim kablom.

Z orodjem proizvajalca wd/seagate (Data Lifeguard Diagnostic / Seatools) lahko narediš full scan diska, kabel lahko za test zamenjaš.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Jaz se s tem ne bom vec zajebaval, ker mi bo pobralo zivce. Trenutno se mi je se ubuntu sesul, diska sploh ne bere in sedaj surfam preko live Ubuntuja. Skatla gre danes na servis in ima, da mi je 14 dni ne da iz rok (dokler je ne pregleda po dolgem in po cez).
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Menjal plato in procesor. Zdaj je kul in zmogljiv, ampak suma sumarum sem 200€ lažji.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Že v začetnem postu sem omenil, da je bil disk menjan in da se je kljub novemu disku dva dni kasneje, ko je comp prišel s servisa, pojavila identična napaka.

V bistvu je bilo cel kup errorjev. Pobac je rekel, da je plata fuč.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Potem bi ti Ubuntu krešnil isto kot Winsi... namrečtudi Nix ne more ničezar če je strojn oprema zanič.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Teden dni po tem, ko sem škatlo privlekel s servisa:



ISTO FAKING SRANJE!!!!!

Kišta leti čez okno, serviserja bom pa jutri zagrabil za grklje i vrati 200 EUR. Zamenju je cel kup stvari, računal delo, pa nič zrihtal.
jezen.gif
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
ZS

ksz

Pa smo zopet tam:



- nov disk
- nova plata
- nov ram
- 215€ stroškov
- ISTI ERROR

jezen.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Jeba. Sem se pred nekaj tedni sam zajbaval z rami in matično... Pač stara pc oprema, enkrat rikne in tu nimaš kaj...

Katero matično imaš in kateri procesor? Napačne nastavitve v biosu? Vse odklopi, vzemi gumbno baterijo ven za kako minuto pa probaj zagnat. Procesor bi tudi fajn blo stestirat. Za intel maš tukaj: https://downloadcenter.intel.com/download/19792/Intel-Processor-Diagnostic-Tool-64-bit- Sicer pa se procesorji ne kvarijo pogosto. Zanič sata kabel?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
a maš sam en trdi disk al maš dva al več? če maš dva oz več je lahk nekomaptibilnost med njimi kriva za sesuvanje

Dvomim, se mi zdi nemogoče. Prej bi bli problemi z različnimi serijami/znamkami ramov na matični.