Težave s PC

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pozdravljeni,

imam težave s 3-4 leta starim PC-jem Celeron 3400 (Big Bang BOF računalnik).

Začelo se je pred kake pol leta - občasno zamrzovanje, občasno je delal obupno počasi. 2 meseca nazaj ponovno inštaliral Windows. Zadeva že med inštalacijo ni šla lepo skozi. Ampak je. Nato se je problematika zopet začela ponavljati, pojavil se je t.i. screen of death, včasih je javil Disk Read Error med bootanjem. Mislil sem, da gre disk h koncu.

Nesem serviserju, potrdi, da je disk. Zamenja disk, poveča ram, privlečem ga domov, ga poinštaliram. Zvečer se sam ugasne. Restartam, gre normalno v Windows. Nato zopet screen of death. Od tedaj se več ne boota, pravi Disk read Error ... S.M.A.R.T. Capable but Command Failed.

Kakšna ideja, kaj gre dejansko v franže?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Pomoje disk.
Preveri z orodjem proizvajalca (dol test).


Lahko je tudi napajalnik crknil (se zgodi, ko kupiš razne sestavljene bigbang sisteme).
Hoferjevi pcji delajo bolje.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Kaj nov disk, da bi bil fuč?

Naj povem, da mi pri prejšnjem disku tudi programska oprema, ki diagnosticira disk, ni pokazala nič kritičnega. Po moje ni finta v disku in sem ga zastojn menjal.

Trenutno je pa stanje tako, da dalj od motherboard logotipa ob vžigu sploh več ne pridem.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Preveri kondenzatorje na plati, če so napihnjeni kot so ti že predlagali v tej temi, pa probaj odstranit en ram in boš videl, če bo bolje.
Po vsej verjetnosti pa imaš napihnjene kondenzatorje.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Trenutno je pa stanje tako, da dalj od motherboard logotipa ob vžigu sploh več ne pridem.

Ravno prejšnji teden je sodelavec imel podobne simptome.. vzrok: grafična kartica.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Baterijo sem dal ven, kondenzatorji izgledajo ok. Zdaj sem poskušal še 1x inštalirat Windows, pa se mi ustavi že pri particijah - Error 0x80070057 - particije ni mogoče formatirat.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Zamenjaj SATA kabel, če ne bo bolje pa še zamenjaj SATA priklop na plati.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Preden se spravim to menjat - ali pride nov disk SATA kabli? Ker je potem takem kabel menjal že serviser ob vstavitvi novega diska.
confused-1.gif
 
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Preden se spravim to menjat - ali pride nov disk SATA kabli? Ker je potem takem kabel menjal že serviser ob vstavitvi novega diska.
confused-1.gif

a obstaja možnost in če obstaja, jo izkoristi, da neseš disk h kolegu ga vklopi v svojo kišto in po potrebi poskuša formatirat? če ga bo njemu ratalo formatirati (dost je že, da se program zažene - da začne formatirat) bo lahk tud particije naredu..torej zna bit disk okej

še neki a maš več (2 ni več) disk anot..npr. ata in sata? ker to dvoje ti zna nagajat
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Preden se spravim to menjat - ali pride nov disk SATA kabli? Ker je potem takem kabel menjal že serviser ob vstavitvi novega diska.
confused-1.gif

Ne, kabli pridejo zraven matične plošče.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
90 posto gre za ram mem test nared.....

Drgač pa imaš že predlog minimal boot to post... nared... Še prej bi naredu memtest....
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Imam Hiren's Boot CD, ki ima veliko utility.

- memtest - passed (ram je nov)
- Seagate DiscWizard - error (Could not found any hard disc drives)

Bomo videli, kaj pravi Partition Manager.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Partition Wizard could not find any disk in your computer.

Trenutno ga tudi BIOS več ne bere ... SATA 2 - Not Detected.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Zamenjal sem DVD ROM na SATA2 in HDD na SATA1 (prej je bilo obratno) in zaenkrat zadeva deluje. Uspelo mi je inštalirati Windows. Kako dolgo bo funkcioniralo, bomo pa videli.
smile-1.gif
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Fantje, problem:

Windows mi kaže zgolj eno (C:) particijo, particije, na kateri sem imel pomembne podatke (D:) pa ne vidim. Trenutno torej na Mojem računalniku vidim le pol diska.

Kakšen nasvet?
 
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Fantje, problem:

Windows mi kaže zgolj eno (C:) particijo, particije, na kateri sem imel pomembne podatke (D:) pa ne vidim. Trenutno torej na Mojem računalniku vidim le pol diska.

mogoče še en nasvet...zlodej si LUBUNTU (ubuntu live version) in jih zaženi izmedija (ključek, DVD).... pri zagonu maš opcijo namestitev ali pa samo zagon iz medija..izbereš slednje ..lahk da bo disk v celoti detektiralo in v kolikor boš rabil kaj iz d particije boš do le te tud lahk dostopal

Kakšen nasvet?