Težava z GPS-om na FS pocket loox 560

kranjec

Zelenc'
14. maj 2008
2
0
1
Imam dlančnik z vgrajenim GPS-om FS N560. Imam težavo z vklopom navigacije.
Uporabljam IGO. Ko želim najti mojo lokacijo mi na dlančniku sicer utripa modra lučka
na ekranu, kjer naj bi bili vidni sateliti le teh ni - tako tudi ne najde moje startne lokacije.
V levem spodnjem delu ekrana na prvi strani programa IGO je poleg simbola rdeč klicaj
na drugi strani pa mi vsaj mislim tako namesto zelene lučke utripa rumena in nič ni z mojo lokacijo.

Če lahko kdo kaj pomaga bi lepo prosil. Navigacija mi je pred časom delala.
Na novo sem nasnel program a mi stvar še vedno ne dela.

NE NAJDE MI GPS SPREJEMNIKA.
LP
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
To uporabljaš igo 2006, kolko vidim po opisu. V meniju, kjer kaže satelite, moraš kliknit DETECT, da ti najde vgrajen gps. Nato pa bo začela utripat zelena lučka in se bo počasi povezal.
 

kranjec

Zelenc'
14. maj 2008
2
0
1
Hvala za odgovor pa vendar tudi ko pritisnem zaznaj - detect mi začne z iskanjem pa vseeno nič ne najde in prične utripat rdeča lučka
lp
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Že nekaj časa nazaj je nekdo pisal, da pomaga, če stylus do polovice izvlečeš iz ležišča. To se dela zunaj, ker v zaprtem prostoru ti bo težko našel kak satelitski signal.
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Verjetno napaka v gps modulu. Predvidevam, da si ze sprobal soft reset. Poskusi se kaksen drug program, ce ta najde, drugace pa kaksno orodje za sirfIII resetirat ali hard reset dlancnika. Imam pa N560 kar dostikrat tezave z gpsom
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Kaj če bi najprej poskusil z GPS Locatorjem, ki je že prednaložen na N560. Če ti tudi ta ne najde GPS signala (seveda na odprtem terenu in malo potrpežljivosti) je GPS fuč. Na N560 je tudi potrebno nastaviti pod Settings>External GPS: Jaz imam naprimer pod Programs COM4 in pod Hardware COM8 in Baud Rate 9600. Nekateri programi zahtavajo pod nastavitvami ročno nastavitev COM portov (npr. OziCE), ostali (Garmin MobileXT, iGo,MioMap) najdejo potem ustrezen port avtomatsko.