Pametna ura z GPS-om

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Razmišljam, da bi si nabavil pametno uro z vgrajenim GPS-om in BT za predvajanje glasbe. Primarna funkcija bi bila merjenje športnega udejstvovanja in poslušanje glasbe preko BT.
Ker uporabljam Endomondo, ki podpira Android in Iphone (ne pa WP, ki ga uporabljam sam) bi šel torej na eno uro z Android Wear sistemom.
Sedaj pa vprašanje: ali lahko ura z Android Wear dostopa samodejno do spleta in tako lahko direkt nalagaš aplikacije ter recimo potem syncaš status v oblak? Ali gre to le preko povezave s telefonom z Android sistemom?
Nekako mi je še najbližje (glede na cost/benefit) Sony SmartWatch 3. Jo ima kdo? Kakšne so izkušnje?
Morda kakšna alternativa? Kot rečeno mora imeti obvezno notranji GPS, da mi ne bi bilo treba telefona s seboj vlačit.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za appe nalagat potrebuješ androidni telefon. dost appov je tudi samo "podaljšek" s telefona.
za endomondo ne vem točno, če dela tudi brez telefona. Sportstracker na lg g watch r ne dela brez telefona.

to glede glasbe pa ne razumem kako bi poslušal. ura nima zvočnika.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Glasbo bi poslušal preko BT na BT slušalke
wink-1.gif
.
Če sem prav razumel Wear dela tudi samostojno, seveda pa mora imeti ura vgrajen GPS.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.568
2.417
113
nekam preveč kompliciraš se mi zdi...

za glasbo kaj takega klik

Da bi še uro matral, ki je itak verjetno podhranjena z baterijo, se mi ne zdi ravno smotrno.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Kaj si mislil pod Wear dela samostojno?

Ja poslušanje na slušalkah pa bi naj delalo.

Drugač pa mislim, da android ura brez android telefona je pač neumna ura. Sem svojo po dolgem času prižgal in brez, da se poveže na telefon, še ure ne zna prov nastavit. Tko, da če ne misliš imet android telefona, ti je ne priporočam.
Tudi app-a ne moreš direkt na uro namestit. Gre vse preko telefona.

Tudi nikjer ne omenjajo, da lahko telefon doma pustiš https://support.endomondo.com/hc/en-us/articles/201784416-SmartWatches#sony
Se pravi je vrjetno enako kot kot z mojim appom.

Poglej če lahko v endomondo uvažaš podatke, pa lahko potem nabaviš katero drugo športno uro, ki zna delat samostojno, samo da lahko z nje dobiš fajl
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hm, izgleda imaš delno prav. Za logiranje je dovolj ura, če pa hočeš zadevo prenesti v cloud, pa mora iti preko telefona/tablice:
https://blog.endomondo.com/a-smartwatch-app-that-stands-alone/
Imam sicer tudi tablico Android doma, tako da to ne bi bil prevelik problem, ampak očitno je zadeva res praktično useless brez telefona. Hm...
Endomondo sicer podpira uvoz preko gpx datotek, torej bi praktično lahko vzel katerokoli GPS uro, vendar moram potem še musko vlačit s seboj (rešitev samostojne BT slušalke). In pa ročno prenašanje mi res ne diši (ja vem, lenoba...). Jajc v glavnem vse skupaj.
frown-1.gif

Razen, če prestopim na Iphone ali Android.
grin1.gif
 

mravac

Pripravnik
29. sep 2007
100
0
16
Če te mogoče zanima:
garmin fenix 3 s pasom za srčni utrip stara lih 1leto me lahko kontaktiraš. Ima še 1 leto garancije. Ura deluje brezhibno in je lepo ohranjena.
CENA:300€
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
In spodaj v komentarjih jamrajo, da se sync dostkrat ne naredi:(

Če bi rad samo z uro laufal in uporabljal poljuben app, potem zna bit kr problem.
Lepo po starinsko Export-import d.o.o
wink-1.gif


Al pa na bolhi nabavi en star mali pocen androidni telefon in ga nosi s seboj.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Lahko pa kupiš nek kitajski mali android z diagonalo 4 inčev, gor imaš potem vse. Samo še pas za merjenje pulza .
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.598
67
48
Se bom kar sem prislinil ...

Kaj vzeti za WP - funkcije za športanje niso pomembne, rabim pa nekaj,kar bo prikazovalo klice, maile, sporočila in opomnike v koledarju.

Telefoni so postali nepriročni za uporabo na terenu in pri delu. Ura bi olajšala uporabo.

LP
 

CoreySteel

Pripravnik
18. nov 2014
52
5
8
Imel dve Garmin Forerunner uri, tudi tisto za 100€. Upload na Endomondo ni nikoli predstavljal težave.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ampak ta uvoz moraš vršiti ročno, drži?
Kot izgleda bom torej stal kar na telefonu + bt slušalke, le v naučit se bom moral, da ga dam v airplane mode
smile-1.gif
.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Kaj pa če bi uporabili možnost sxync-anja preko tapiirik.com. Nastaviš si da recimo poberez in garmin connect in prenese na ne vem..stravo, runkeeper, itd...Avtomatsko. In je problem rešen.
Meni recimo prenaša iz Shealth aplikacije iz samsunga na runkeeper, od tam pa pol v garmin connect, ker imam tam dejansko celo bazo...imam tut ločeno garmin uro...zato..

Mene sicer tudi mika fenix 3, mogoče bom počakal na 4ico, sicer pa od samsunga gear s3 je tudi kar precej pametna postala.
smile-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Fenix 3 se meni avtomatsko sinhronizira z Endomondo in Stravo. na uro dobivam obvestila o klicih, sporočilih, mailih, itd... lahko tudi upravljam mp3 z njim, ampak za vse omenjeno potrebujem nekje zraven tudi telefon. Konec koncev je samo GPS ura, če potrebuješ mp3, obvestila, moraš še vseeno imeti telefon nekje pri sebi.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kako pa se ti sinhronizira z Endomondom? Preko česa/katere aplikacije?
Telefon imaš verjetno Android? A ima potem Android Wear gor ali kako ti prikazuje sporočila, itd?

PS: Sorry za neumna/osnovna vprašanja, ampak nisem še imel te zadeve, pa... SI bom moral sposodit za test, pa da se poigram.