Test zimskih gum 2020

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Morda v tem konkretnem primeru, pri večini pa ne. Handling se zjebe, ker se totalno spremeni scrub radius. Frend je na eni imprezi dodal distančnike 25 mm in avto postal skoraj nevozen, še posebej v mokrem ga je bilo povsod polno.
Enake izkušnje, sploh na sprednji osi se v srednje ostrih in ostrih ovinkih z distančniki podre stabilnost avta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Pri meni grejo na en avto gor spet continentalke ts860 (semizdi da že tretji set, ne eksperimentiram sploh), na mali shop car sem dal pa falken eurowinter hs01.. Me prav zanima kako se bodo obnesle napram savi katere so bile prej gor..
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Sam cena. Za savo 205/50/17 sem spomladi dal za UHP 2 64 EUR komad, zdej zimske HP2 73 EUR komad. Continental pa okoli 120 EUR komad. Malo pretiravajo. Drugače že namontirane HP2 eskimo. Kolk sem probal so glasne samo na počasnih ovinkih, recimo krožni promet, na ravnem, višje hitrosti ni slišat da bi ble kej extra glasne. No zadaj imam lanske kumho WP 71 XL. Mogoče tudi une malo šumijo.

Drugače moj vulkanizer sam Falken na svoja vozila gor daje. Pravi da je zadovoljen bolj kot z Savo, samo v moji dimenziji so spet okoli 20 EUR po komadu dražje od Save. Tak da za noramalno vožnjo bodo sava čist OK., nisem nek dirkač. Tudi Kumho WP 71 so bile zlo OK za mojo vožnjo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Jaz sem v soboto nataknil Bridgestone LM005 225/50/17 (117 eur) in Hankook i*cept 185/60R15 (44 eur). Na tretjega bodo šle verjetno sava hp eskimo, razen če bomo celo zimo doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz imam zimske na manjši dimenziji (16) kot letne, gre malo lažje skozi, se pa strinjam, cena za continentalke je res ubijalska.. Letne na audiju imam falken azenis fk510, tokrat drugi set, zadovoljen v vseh pogledih.. pred leti sem na jeepu imel falken allterain s katerimi sem bil ravno tako zadovoljen... cena solidna, kvaliteta na nivoju (moram pa poudarit da menjam gume na 2 sezoni, nimajo časa postat stare tako da ne vem kako se obnašajo takrat).
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
kje je logika da je Conti TS860 bila vsa leta top guma, na letošnjem testu pa je kar naenkrat slaba na suhi podlagi? So se spremenili pogoji testiranja, ali je Conti dve leti "gradila" ugled gumi in sedaj malo potiho spremenil sestavo pnevmatike (nižji stroški-več zaslužka)?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Bi rekel da to drugo.. Bom videl kako se bo obnašala napram prejšnji seriji..
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
To zna biti dobro, ker mogoče pomeni, da so v Rusiji zgradili novo tovarno in gre za moderno proizvodnjo po zadnjih spoznanjih.
Si predstavljaš, da se nekemu gumarju uspe prebiti skozi okoljevarstvene prepreke in zgradi povsem novo tovarno gum v Sloveniji? Meni se zdi nemogoče.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kje je logika da je Conti TS860 bila vsa leta top guma, na letošnjem testu pa je kar naenkrat slaba na suhi podlagi? So se spremenili pogoji testiranja, ali je Conti dve leti "gradila" ugled gumi in sedaj malo potiho spremenil sestavo pnevmatike (nižji stroški-več zaslužka)?

mogoče zato, ker je Contijeva guma še stara zasnova, se pravi lanska, Bridgestone vem, da je popolnoma nova, pa Dunlop se mi zdi, da tudi, pa pride do razlik ...

btw, ko smo ravno pri Savi - kako se pa obnese na dolgi rok? sem predvsem zato vzel Goodyear še zimske, ker sem mel letne na Priusu, bil super zadovoljen, dal še na Focusa, še vedno zelo zadovoljen, in sem dal še zimske na Focusa, Prius ma še Pirellije za to sezono ... ampak me mika Sava Eskimo HP2, pa tudi letna Sava ta nova - kako se ena in druga obneseta na dolgi rok? delam nekje 20.000km na sezono, zato me zanima ...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Sam cena. Za savo 205/50/17 sem spomladi dal za UHP 2 64 EUR komad, zdej zimske HP2 73 EUR komad. Continental pa okoli 120 EUR komad. Malo pretiravajo. Drugače že namontirane HP2 eskimo. Kolk sem probal so glasne samo na počasnih ovinkih, recimo krožni promet, na ravnem, višje hitrosti ni slišat da bi ble kej extra glasne. No zadaj imam lanske kumho WP 71 XL. Mogoče tudi une malo šumijo.

Drugače moj vulkanizer sam Falken na svoja vozila gor daje. Pravi da je zadovoljen bolj kot z Savo, samo v moji dimenziji so spet okoli 20 EUR po komadu dražje od Save. Tak da za noramalno vožnjo bodo sava čist OK., nisem nek dirkač. Tudi Kumho WP 71 so bile zlo OK za mojo vožnjo.
kako lahko FALKEN sploh primerjate s SAVO (že zimske, da o letnih ne govorim)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Sam cena. Za savo 205/50/17 sem spomladi dal za UHP 2 64 EUR komad, zdej zimske HP2 73 EUR komad. Continental pa okoli 120 EUR komad. Malo pretiravajo. Drugače že namontirane HP2 eskimo. Kolk sem probal so glasne samo na počasnih ovinkih, recimo krožni promet, na ravnem, višje hitrosti ni slišat da bi ble kej extra glasne. No zadaj imam lanske kumho WP 71 XL. Mogoče tudi une malo šumijo.

Drugače moj vulkanizer sam Falken na svoja vozila gor daje. Pravi da je zadovoljen bolj kot z Savo, samo v moji dimenziji so spet okoli 20 EUR po komadu dražje od Save. Tak da za noramalno vožnjo bodo sava čist OK., nisem nek dirkač. Tudi Kumho WP 71 so bile zlo OK za mojo vožnjo.

pa saj, 20€ več od Save so bile že moje Goodyear ... zakaj bi potem Falken, če lahko Goodyear/Dunlop ...

btw, Kumho, kar se tiče voznih lastnosti, so bile pri meni (Kumho Ecsta PS71) vrhunske, držale v mokrem tako kot v suhem, ampak - v drugi sezoni so ratale tako stopničaste, da so postale grozno glasne, sem mislil, da je že ležaj šel ... pa sem zamenjal gume, in vse tiho je bilo. :) držale pa so, držale ... :D
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Eskimo S3+ vozim od leta 2001, ko sem obul svoj prvi avto. Eskimo HP 2 sem probal 2018 in od takrat vse obul v te. Letos sem probal zaradi dimenzije 215/50 R17 še Intenso UHP 2, ulite v Nemčiji. Po dosedanjih izkušnjah bom kot kaže Sava all in.