Test pomivalnih strojev

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
tale bosh serija 6 za 700€ bi pa mogoče še šla skozi. kako ste pa kej zadovoljni stem 3 predalom za pribor namesto kosarice, ali se zgubi dosti prostora v zgornji košari

100x boljenkot košara.

Jaz sicer ne morem premikati te 3je kosare nic. Lahko pa spuscam in dvigujem srednjo. Ta veliki kozarci za vino pa ne gredo v noben drug predalnkot cisto spodnji.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Še en glas za polico namesto košare. Prej smo imeli košaro, zdaj kakšni dve leti (Bosch 6) polico. Ne gremo več na košaro. Itak pa lahko srednjo polico nastavljaš po višini, tako da mene predal za pribor še ni motil. Uporabljam pa enako taktiko, kot je bila prej omenjena - zlagam pribor po skupinah, po pomivanju pa vse skupaj zagrabim in vržem v predal. Cela polica za pribor pospravljena v 15-ih sekundah...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Zakaj ne oboje? Boš ima oboje. Morda je bila kosara sicer doplacilo par 10e, se ne spomnim.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Pa če ne rabiš oboje... :) Potem pa res prostor mečeš skozi okno :) V polico s priborom pospraviš hudiča pa pol... :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sass

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Košaro sem prihranil od prejšnjega stroja, ker se mi je zdelo, da s polico ne bo šlo (bosch). Smo se navadili na predal za pribor, malo več pozornosti, da se loži notri, ven gre enako hitro. Tako pri košari kot pri polici smo pribor zmeraj zlagali v skupine, da ga primeš skupaj in daš v predal. Prostor spodaj se prihrani. Na vrh gredo tudi kaki pokrovi, včasih celo kake majhne šalčke za kavo, če jih kdo uporabi.

Še en predlog: Kdor ima denar, vseeno pa bi hrano vseeno velikokrat pripravljal sam, naj si omisli dva pomivalna stroja. Odpade zlaganje čiste posode. Jaz nimam tega, ker nimam preveč denarja. Ampak so ljudje, ki teh težav nimajo in mi res ni jasno, zakaj si tega ne naredijo. Konec koncev ni tak strošek, če se lotiš tega ob načrtovanju nove kuhinje.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Meni gre pa predal na živce, dlje časa se zlaga vanj pribor, pa še res dober stroj rabiš, da bo pribor dobro opran (Gorenje: pribor opran za en drek, Miele: pribor opran kot je treba)... Skratka, sam takega pomivalca ne kupim več...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Meni gre pa predal na živce, dlje časa se zlaga vanj pribor, pa še res dober stroj rabiš, da bo pribor dobro opran (Gorenje: pribor opran za en drek, Miele: pribor opran kot je treba)... Skratka, sam takega pomivalca ne kupim več...
Pribor se zlaga v predal dlje - to drži, je pa tudi res, da se pospravi veliko hitreje (ker sortiraš pir samem zlaganju).
Opere vrhunsko (Bosch 6), tudi zaradi tega, ker se pribor ne more naložiti skupaj (vilica na vilico, žlica na žlico).

Jaz sem s tretjim predalom za pribor zadovoljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Še en predlog: Kdor ima denar, vseeno pa bi hrano vseeno velikokrat pripravljal sam, naj si omisli dva pomivalna stroja. Odpade zlaganje čiste posode. Jaz nimam tega, ker nimam preveč denarja. Ampak so ljudje, ki teh težav nimajo in mi res ni jasno, zakaj si tega ne naredijo. Konec koncev ni tak strošek, če se lotiš tega ob načrtovanju nove kuhinje.

Ni mi čisto jasno, kaj si hotel povedat...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
To jaz ze sedaj delam, ampak ni sans, da uporabim tocno iste stvari naslednjo rundo in v stroj gre ipak vec kot ena runda. Torej pospravljam v vsakem primeru.

Direkt brez zlaganja v omare minznese le s posteljnino.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Če imaš samo en pomivalni stroj, se nikakor ne more iziti, ker je treba umazano posodo že zlagati nazaj, to pa ne gre, če je čista še notri. Iz pomivalca bi zložil preostalo čisto posodo v predale šele, ko je na vrsti, da se začne vanj zlagati umazana posoda. Torej je en stroj že poln in pomiva.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Meni gre pa predal na živce, dlje časa se zlaga vanj pribor, pa še res dober stroj rabiš, da bo pribor dobro opran (Gorenje: pribor opran za en drek, Miele: pribor opran kot je treba)... Skratka, sam takega pomivalca ne kupim več...
Tudi gorenje opere predal da je čisti pribor. Ali je to dobro za tebe ali ne, ne vem, ampak naš pribor je popolnoma čist. In tako delo opravi čisto vsak stroj. Tudi elektrolux ki ga imam na vikendu. Le da je elektrolux dooosti glasnejši od gorenja. Kdaj bo pa pa kateri crkno, bomo pa videli. Po Carjevih izkušnjah me je kar strah.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Tudi sušijo približno enako. Prej sem imel Beko, sedaj Bosch s super duper sistemom sušenja in ne opazim neke razlike. Primerno oblikovano kovinsko in povečini tudi plastično posodo posuši vsak, neprimerno oblikovane (kaki robovi, kjer lahko zastane malo vode), pa noben.
Bosch ima edino finto, da dejansko ne rata včasih pomiti kake posode v kotu. Kot da program za točno to posodo sploh ne bi šel skozi. Očitno se curki nekje tako odbijajo, da ne doseže nič od nič. Verjetno je povezano z ostalim, kako naložimo. Rekel bi, da so košare malce večje od Bekota, na koncu pa je uporabnega za res umazano posodo enako. Ampak seveda na to ne pazimo in pač gre kdaj pa kdaj kaka posoda ponovno v pomivanje. To se zgodi čez palec denimo enkrat na 30 do 50 pomivanj.
Običajno vsak berač svojo malho hvali. Kot da bi kdo naredil stroj sam. Vsak pa ima neke pomanjkljivosti, oziroma vsaj ni toliko boljši kot je dražji.