Test pomivalnih strojev

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
Razlike definitivno so, in to pri različnih izdelkih. Ze razlika v kontroli kakovosti naredi razliko.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Pred zelo zelo dolgo časa sem bil na praksi v tovarni Gorenje Velenje. Sem opazil, da na montažni liniji na pralni stroj zalepijo na hrbtno stran tesilni trak, preden dajo zgornji pokrov na stroj. Trak je bil med strojem in pokrovom. Vprašal sem zakaj lepijo tesnilo? "V primeru politja vode po pokrovu, da voda ne pride v notranjost".
Ja , zakaj pa lepite samo na te stroje in ne na ostale. "Ti stroji so za Avstrijski trg, in oni so bolj zahtevni, kot naš trg".
Tako da je ena linija, vendar za različne trge, To je samo bil primer tesnilnrga traku, še nekaj fint je bilo pri termostatih in podobno....
Sem poudaril bistven del tvoje objave. ;) Takrat so se tudi kuhinje delale ločeno za domač in ločeno za tuji trg. Danes se s tem ne ukvarjajo več. Danes za vse trge naredijo enak šrot...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
V Sloveniji se večinoma prodaja Nutela iz Poljske, ki ni enaka nemški, se pa dobi tudi "nemška" pri nas (baje v DM) in ta je 100% identična z nemško.

Bela tehnika, posebej pomivalci pa je čisto druga zgodba. Konkretno par let nazaj so se VSI širine 45cm izdelovali v eni italijanski fabriki.
nič več, 15 let nazaj ja...

sedaj je ista, tudi Nemci majo Poljsko
 
27. jan 2022
4.811
1.749
113
Temu pa se strokovno reče: lokalnemu trgu prirejen okus. ;)

Pa pri nas tudi svizec ne zavije čokolado, pač pa očitno "male sive z dolgim repom".
 

ori29

Zelenc'
26. feb 2024
7
2
3
živjo
kateri pomivalni stroj bi predlagali do nekje 650€, vem da vsi predlagate bosch serijo 6 ampak je 800+. Meni je pa že 650€ veliko za pomivalca ampak sem reku da nebo glih za 300€.
sam sem gledal tele





Se mi zdi da je siemens takoj med temi 3 med boljsimi no nevem mogoce je bosh boljši. Mogoče kdo ve če se vzame ta siemens je servis v bsh nazarje ali je treba preko avstrije vse urejat.
Kaj bi vi kej predlagali
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.682
830
113
živjo
kateri pomivalni stroj bi predlagali do nekje 650€, vem da vsi predlagate bosch serijo 6 ampak je 800+. Meni je pa že 650€ veliko za pomivalca ampak sem reku da nebo glih za 300€.
sam sem gledal tele





Se mi zdi da je siemens takoj med temi 3 med boljsimi no nevem mogoce je bosh boljši. Mogoče kdo ve če se vzame ta siemens je servis v bsh nazarje ali je treba preko avstrije vse urejat.
Kaj bi vi kej predlagali
Simens=Bosch , no vsaj včasih je bil...
Mal bolj fensi za pogledat in pa dražji od primerljivega Boscha.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
živjo
kateri pomivalni stroj bi predlagali do nekje 650€, vem da vsi predlagate bosch serijo 6 ampak je 800+. Meni je pa že 650€ veliko za pomivalca ampak sem reku da nebo glih za 300€.
sam sem gledal tele





Se mi zdi da je siemens takoj med temi 3 med boljsimi no nevem mogoce je bosh boljši. Mogoče kdo ve če se vzame ta siemens je servis v bsh nazarje ali je treba preko avstrije vse urejat.
Kaj bi vi kej predlagali
Jaz bi ti Electroluxa odsvetoval.


Serijo 6 imaš najceneje za okoli 700 eur:
 
22. jul 2007
12.833
1.324
113
123
živjo
kateri pomivalni stroj bi predlagali do nekje 650€, vem da vsi predlagate bosch serijo 6 ampak je 800+. Meni je pa že 650€ veliko za pomivalca ampak sem reku da nebo glih za 300€.
sam sem gledal tele





Se mi zdi da je siemens takoj med temi 3 med boljsimi no nevem mogoce je bosh boljši. Mogoče kdo ve če se vzame ta siemens je servis v bsh nazarje ali je treba preko avstrije vse urejat.
Kaj bi vi kej predlagali
Mi imamo nekaj podobnega od Boscha 4 serija in se je že parkrat zgodilo, da so se programi na tipkah zaštekal in je bilo potrebno kar nekaj tipkanja, da se je zadeva "odštekala" v glavnem malo grenak občutek po prvem letu uporabe.:(
 
  • Wow
Reactions: MieleFan

ori29

Zelenc'
26. feb 2024
7
2
3
tale bosh serija 6 za 700€ bi pa mogoče še šla skozi. kako ste pa kej zadovoljni stem 3 predalom za pribor namesto kosarice, ali se zgubi dosti prostora v zgornji košari
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
tale bosh serija 6 za 700€ bi pa mogoče še šla skozi. kako ste pa kej zadovoljni stem 3 predalom za pribor namesto kosarice, ali se zgubi dosti prostora v zgornji košari
Pr Boschu,mislim da je fiksna tretja košara oz za pribor.Da se ne da prilagajat levo desno.Pr mojmu Miele pomivalcu,lahko prilagajam košaro.Sploh,če pomivam kozarce z dolgimi peclji in podobno.Pejt mal v trgovino in primerjaj pomivalce in to tretjo košaro.
 
živjo
kateri pomivalni stroj bi predlagali do nekje 650€, vem da vsi predlagate bosch serijo 6 ampak je 800+. Meni je pa že 650€ veliko za pomivalca ampak sem reku da nebo glih za 300€.
sam sem gledal tele





Se mi zdi da je siemens takoj med temi 3 med boljsimi no nevem mogoce je bosh boljši. Mogoče kdo ve če se vzame ta siemens je servis v bsh nazarje ali je treba preko avstrije vse urejat.
Kaj bi vi kej predlagali
eluxe glej samostojne ne vgradnih. Ti so precej prešparovni z vodo in temperaturo. Jaz bi pogledal za kakim whirlpoolom.
https://www.mimovrste.com/pomivalni...hp40-l-vgradni-pomivalni-stroj?tab=discussion ti bi znal biti top izbira.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
tale bosh serija 6 za 700€ bi pa mogoče še šla skozi. kako ste pa kej zadovoljni stem 3 predalom za pribor namesto kosarice, ali se zgubi dosti prostora v zgornji košari
Pri košari hitro namečeš noter a traja da pospraviš. Pri predalu traja da zložiš noter (jaz zlagam po 'skupinah'..žlice skupaj, vilice skupaj, itd) a pospraviš v trenutku -> zagrabiš npr. vse vilice hkrati in daš v predal.
Višine je dovolj v srednjem predalu...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Jaz imam predal in kosaro na bošu. Predal je letel v omaro po prvem pranju. Pozre ves prostor.