Test pomivalnih strojev

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.490
9.218
113
nutela iz nemčije je ista pri nas, nutela iz poljske je pa drugačna. ;) tudi thomy iz srbije vs švice je drugačen ;)

miele, boš, itd se ne sestavlja v velenju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.490
9.218
113
Ne rabiš me to prepričevat, tudi jaz sem proti Gorenju. ;) Pravim samo, da se vse sestavlja na isti liniji in da blago za razvite trge nima "posebne obdelave".

Sicer pa ne boš verjel, ampak v Londonu dve leti nazaj sem v apartmaju videl Gorenjev pralni stroj. ;)
verjamem, sej verjetno v kakšnih rupah najdeš tudi bekota in podobno cenene modele.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.073
1.280
113
nutela iz nemčije je ista pri nas, nutela iz poljske je pa drugačna. ;) tudi thomy iz srbije vs švice je drugačen ;)

miele, boš, itd se ne sestavlja v velenju.

Ne pa ni. Pa me ne rabis prepricevat. Ker sem imel eno ob drugi. Pa smo pokusali, pa nisem bil sam. Sestava po nalepkah identicna. Ista zadeva z Lenor mehcalcem.
 
27. jan 2022
4.811
1.751
113
Ne pa ni. Pa me ne rabis prepricevat. Ker sem imel eno ob drugi. Pa smo pokusali, pa nisem bil sam. Sestava po nalepkah identicna. Ista zadeva z Lenor mehcalcem.
V Sloveniji se večinoma prodaja Nutela iz Poljske, ki ni enaka nemški, se pa dobi tudi "nemška" pri nas (baje v DM) in ta je 100% identična z nemško.

Bela tehnika, posebej pomivalci pa je čisto druga zgodba. Konkretno par let nazaj so se VSI širine 45cm izdelovali v eni italijanski fabriki.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
"Posebne obdelave" mogoce ne, so pa eni modeli namenjeni za nemski, avstrijski.. trg, drugi modeli pa za drugorazredne drzave.

Lahko recimo iz osebnih izkusenj potrdim, da je nutela iz Nemcije drugacna od nase. Isto mehcalec (lenor) ni enak nasemu. Sicer to ni tehnika, pa vseeno.
Si sam dobro zaključil...eno so prehrambeni izdelki, drugo pa tehnika. In verjami, da velika večina proizvajalcev tehnike ne razlikuje med različnimi trgi.
 
27. jan 2022
4.811
1.751
113
Smo kupili decembra v Harvey Norman pečico, indukcijo in pomivalca AEG - srednji rang, razen indukcije ki je EU, sta oba druga made in Đermani.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
Roko na srce..če si boš omisliš 'Boša za 250 ojrov in pričakoval da je to Bosch kot tak, si sam sebe v koleno ustrelil. In ja, te modele za par fičnikov verjetno res sestavlja ena tovarna samo druge logote lepi gor (na piko drugačno odštatncano pločevino oz. v zadnjem času odlito plastiko).

Apartma, London, Gorenje..tudi pri nas je kupi najceneje ko gre za oddajo turistom ;)
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
226
174
43
Nov pomivalni stroj Gorenje se je pokvaril v 6 tednih od nakupa. Prijava napake na spletni strani. Potrebujejo 2 dni za avtomatski odgovor, kaj vse narobe sem naredil in takoj grožnja, da bom sam nosil stroške popravila, če je krivda moja!? Odprejo servisni nalog. Po 14 dneh pride servis in naroči odvoz jajc na servis. Tam rabijo 3 tedne za popravilo. Pripeljejo in vržejo na dvorišče brez ?, ali nesejo do kuhinje. Ločen klic, da lahko priklopijo šele čez 3 dni, ko bodo na mojem koncu. Skratka, katastrofa od storitve. Njihovi izgovori, da nimajo serviserjev, me ne zanimajo. Naj zaprejo štacuno. Hkrati, ko se p...... nad firmo, dobivaš promocijske maile o podpori ne vem kateremu športu namesto, da bi to vložili v storitev.
Mlad nisem več, očitno pa sem še vedno neumen.
Tako da stran od Gorenja, kar ste tudi že pisali tu. Če pa že, potem kar takoj po poti stvarne napake in zahtevo za zamenjavo za brezhiben izdelek in vračilo kupnine. Prijavil jih bom tržni inšpekciji, saj vem, da ne bo nič pomagalo, bolj za dušo.
Lep večer še naprej.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.682
830
113
Zakaj opozorijo(ne grozijo) , da boš plačal če je tvoja napaka, že vedo.....predvudevam da zato ker ni malo primerov ko folk v 99% navodil ne prebere in potem kaj zamuti.....potem pa hop servis.....

Na inšpektorat jih le prijavi, če so zamujali glede zakonsko predvidenih rokov.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
226
174
43
Razumem, da aparat crkne. S tem nimam težav. Tudi Bosch ni nek biser kakovosti. Problem je odnos in poprodajna storitev Gorenja. Bosch je tu absolutno boljši.
Pojav korozije na stiku med solnico in kadjo in posledična sprožitev zaščite pred prelivanjem na 6 tednov starem stroju pa bi bila težko krivda stranke.
Lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.950
9.011
113
EU
Pred zelo zelo dolgo časa sem bil na praksi v tovarni Gorenje Velenje. Sem opazil, da na montažni liniji na pralni stroj zalepijo na hrbtno stran tesilni trak, preden dajo zgornji pokrov na stroj. Trak je bil med strojem in pokrovom. Vprašal sem zakaj lepijo tesnilo? "V primeru politja vode po pokrovu, da voda ne pride v notranjost".
Ja , zakaj pa lepite samo na te stroje in ne na ostale. "Ti stroji so za Avstrijski trg, in oni so bolj zahtevni, kot naš trg".
Tako da je ena linija, vendar za različne trge, To je samo bil primer tesnilnrga traku, še nekaj fint je bilo pri termostatih in podobno....