Test pomivalnih strojev

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
milena predalom ima 3. vetrnico v stropu. verjetno vsi s predalom.
vrhunska zadeva. kosara je mimo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Prej sem imel Beko, sedaj Bosch s super duper sistemom sušenja in ne opazim neke razlike.
Usoda je hotela, da sedaj opazim razliko. Beko in pred tem Candy, oboje ceneni varianti, sta pomivala solidno, sušila tudi dokaj solidno, delala nekje 8 - 10 let, potem crknila in na odpad. Bosch serije 6 je zdržal 2,5 let, potem pa je že crknil in trenutno pomivamo na roke ter upamo, da v tednu, dveh, ali X pride uradni serviser.
 

ori29

Zelenc'
26. feb 2024
7
2
3
Usoda je hotela, da sedaj opazim razliko. Beko in pred tem Candy, oboje ceneni varianti, sta pomivala solidno, sušila tudi dokaj solidno, delala nekje 8 - 10 let, potem crknila in na odpad. Bosch serije 6 je zdržal 2,5 let, potem pa je že crknil in trenutno pomivamo na roke ter upamo, da v tednu, dveh, ali X pride uradni serviser.
ko že misliš da si se odlocil za bosha pridejo pa še taki komentarji. potem je res boljše če se že kupuje za cca 700€ in nekaj kar ima 5 let garancije, vrjetno je to samo gorenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Usoda je hotela, da sedaj opazim razliko. Beko in pred tem Candy, oboje ceneni varianti, sta pomivala solidno, sušila tudi dokaj solidno, delala nekje 8 - 10 let, potem crknila in na odpad. Bosch serije 6 je zdržal 2,5 let, potem pa je že crknil in trenutno pomivamo na roke ter upamo, da v tednu, dveh, ali X pride uradni serviser.

Primerjas neprimerljivo. Torej je vsaj en izmed prejsnjih strojev bil narejen kaj, 20let nazaj? Takrat je se bog pp zemlji hodil, kaj se strojev tice. Babica je serviserja za takrat 19 let star pralni stroj klicala prvic. Po 19 letih. Pa je rekel, mejte dokler dela. Takih vec ne delajo.

Kaj zelim povedat. Podobno kot pri avtih. Vse vec tehnologije, vse vec sparanja vode, vse bolj cudezni morajo biti, da ustrezajo normam. Pa dobimo iz simpl stroja neke vesoljske zapletene izdelke, ki imajo toliko razlicnih delov, da je cudno, da splob zdrzijo kako leto.

Glede garancije.. Dosti firm ima 5 let, vcasih koras izdelek le registrirat na spletni strani, da dobis dodatna leta zraven.
 
22. jul 2007
12.801
1.313
113
123
Jaz samo še gledam ob nakupu, kateri servis mi je najbližji.
Seveda je tudi pogoj, da ima 5 let garancije ter med znamkami pač ne izbiram Gorenja.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
ne, kupiš pač nemca, to je prvi korak.
Tako je.K piše na tablici stroja.Made in Germany.In ne Made in.P.R.C.Ali Made in Turkey..ali Made in EU....itd.
Moj pomivalni stroj Miele.Je dopolnil 5 let.Do danes brez ene napake.Teram ga na max...nema milosti.Ima da dela in služi svojemu namenu.Posoda pomita perfect...vse suha..samo pospravim v elemente :zmaga: :zmaga: :zmaga:
Sem pa takrat odštel za njega 1300 eur.Mašina je TOP :zmaga::zmaga::zmaga:
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Kaj to pomeni teram ga na max? 3 krat na dan pranje polnega, 1krat na dan polnega, 5 krat na teden...?
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.994
113
Kaj to pomeni teram ga na max? 3 krat na dan pranje polnega, 1krat na dan polnega, 5 krat na teden...?
Vklopi normalen program namesto skrajšanega. :)
Sicer pa je odkril toplo vodo... kot da ostali, ki nismo tolk nori ali bogati, da si lahko privoščimo miele, pač samo doma gledamo svoje aparate in iz njih brišemo prah.
Sicer pa je naš prejšnji gorenje pomivalec zapustil naš dom po 17 letih.
Pa ne rečem da je miele slab. Je samo predrag ...pač moj pogled na situacijo.
 
Kaj to pomeni teram ga na max? 3 krat na dan pranje polnega, 1krat na dan polnega, 5 krat na teden...?
evo naš primer teranja na polno..stroj smeg 45 cm notr gre na grobo prebrisana posoda ker nimamo ambicij odkrivati če kam vodni curk ne bi zašel pa tudi stroj se posledično redkeje čisti. Stroj pere v povprečju 3x na dan, ko so svetle izjeme tud 4x. 2x dnevno res ko so samo obiski, kava pa sendvič za kosilo. Stroj ma 5 let, fali mu ne nič. Čistilo spustimo 2x ma mesec skozi, takrat se tud filter preičisti. Rabimo gel. Dela pa kt prvi dan
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
evo naš primer teranja na polno..stroj smeg 45 cm notr gre na grobo prebrisana posoda ker nimamo ambicij odkrivati če kam vodni curk ne bi zašel pa tudi stroj se posledično redkeje čisti. Stroj pere v povprečju 3x na dan, ko so svetle izjeme tud 4x. 2x dnevno res ko so samo obiski, kava pa sendvič za kosilo. Stroj ma 5 let, fali mu ne nič. Čistilo spustimo 2x ma mesec skozi, takrat se tud filter preičisti. Rabimo gel. Dela pa kt prvi dan
Kakšno čistilo spuščate skoz?
 
Vklopi normalen program namesto skrajšanega. :)
Sicer pa je odkril toplo vodo... kot da ostali, ki nismo tolk nori ali bogati, da si lahko privoščimo miele, pač samo doma gledamo svoje aparate in iz njih brišemo prah.
Sicer pa je naš prejšnji gorenje pomivalec zapustil naš dom po 17 letih.
Pa ne rečem da je miele slab. Je samo predrag ...pač moj pogled na situacijo.
milče ma ene reči res top ene pa tko tko, oz ga drugi nesejo, Kupoval hladilnik leto nazaj, milčijevi so delno boš delno liebherr. Za ceno bolgarskega liebherrja ne bi dobil primerljivega milčija. Pa sem gledal karakteristike strojev, cena je bila bolj na koncu.

pralni in sušilni stroji so res top, pomivalci ne več toliko, pečice, kuhališča pa ma amrsikdo boljša, samo ker smo kajhno tržišče je pač kar je

Meni recimo kot zelo dober price/performance deluje Whirlpool z vsemi njihovimi brandi, kateri je pa pri nas slabo zastopna...pa ma robo za prejemljive pare
 
Je to potrebno? Nikoli nismo uporabljali ...
Lahko preživiš tud brez, je pa dobro da vsake toliko očistiš filtre, propelerje pa stroj prazn, lahko z nekaj detergenta zaženeš na najvišjo temp da se očisti. Lahko pa namesto detergenta daš namensko čistilo. Na tak način potem očistiš tud labirint v stroju, odtok stroja
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in aljoman

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Lahko preživiš tud brez, je pa dobro da vsake toliko očistiš filtre, propelerje pa stroj prazn, lahko z nekaj detergenta zaženeš na najvišjo temp da se očisti. Lahko pa namesto detergenta daš namensko čistilo. Na tak način potem očistiš tud labirint v stroju, odtok stroja
Razumem.Filtre občasno čistim vendar niso bog ve kaj zapackani, vetrnice redko , če se kakšna limonina pečka ujame, nekaj časa nazaj sem si labirint ogledoval, pa ni bil videti hudo "umazan", nekaj malega vod.kamna je v njem ni sile.in to je to....stroj je star 15let.
Ne vem kaj naj bi ta namenska čistila čistila.....mogoče kamen, če se kje nabira (?)
 
Razumem.Filtre občasno čistim vendar niso bog ve kaj zapackani, vetrnice redko , če se kakšna limonina pečka ujame, nekaj časa nazaj sem si labirint ogledoval, pa ni bil videti hudo "umazan", nekaj malega vod.kamna je v njem ni sile.in to je to.
Ne vem kaj naj bi ta namenska čistila čistila.....mogoče kamen, če se kje nabira (?)
tud za kamen, čeprav je bila to bolj domena starih pomivalcev (grelec v notranjosti, večina novejših ima pretočnega). Ja ta namenska čistia so za odstranjevanje ostankov hrane, umazanije, vodnega kamna v kakšnh težje dostopnih delih stroja, kot so npr labirnint, notranjost vetrnic. Pač zavisi kolk usrano posodo not bašeš, pa kolikokrat stroj dela in na kake programe pereš.

PS poleg limoninih pešk precej veselja predstavljajo tudi pomarančna vlakna, sploh ko se zagozdijo v vetrnici.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Limonine peške ne morejo skozi sito filtra stroja, da bi prišle v veternico. Vsaj pri osmnajst let starem Gorenju, made in Slovenija.
Sedanji Bosch ne vem kakšen ima, moram pogledat.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Limonine peške ne morejo skozi sito filtra stroja, da bi prišle v veternico. Vsaj pri osmnajst let starem Gorenju, made in Slovenija.
Sedanji Bosch ne vem kakšen ima, moram pogledat.
Hja to je hec, nekje se izmuzne oz.gre mimo filtrov ker skozi ne more,....je pa zanimivo ker to je edina stvar, ki sem jo zasledil da gre oz. se izmuzne mimo.
Običajno se potem zagozdi v "grabljah" pred pumpo,....nekaterim(zelo redko-vsak8h par let) pa očitno uspe tud tam mimo in pristane v vetrnici.
Bosch.....pa 15let stari gorenje so tud še bili bosch se mi zdi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe