Test pomivalnih strojev

19. jul 2007
2.777
1.501
113
Jaz nimam predloga, je 10 let kar sem kupovala. Imam pa Boscha, ce mrbit to vseeno kak pove...

Sicer pa tudi mene zanima, kaj je fora wifi? Ne da zafrkavam ali pa kaj. Je zaradi spremljanja kake porabe ali pa kaj?
Tudi jaz, brez zafrkvanja: Bosch Serie 6, z WiFi, tudi nisem našel ideje, zakaj bi se priklopil (se še nisem).

Posodo noter in ven ne gre digitalno, vrata je potrebno fizično zapret, timer dela na minuto natančno, kaj je dodana vrednost WiFi-ja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.276
4.783
113
Jaz tudi nisem poskusil app na pomivalcu in sušilcu. Ostali stroji pa so prestari, da bi to imeli. Moji otroci so toliko "digitalno" pismeni, ko so bili sposobni kolikor toliko primerno zložiti posodo v stroj, so znali notri dati tudi tableto in ga zagnati na enem od dveh programov, ki ju pretežno uporabljam. Če pa to ni "uspelo" in je samo startal pomivanje, pa je pač šel skozi tovarniški default eco program in je tudi bilo ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Marxon

Majstr
24. feb 2009
704
365
63
Še en glas za bosch 6. Poglej višje po lestvici, proti 8ki,... Potem je razlika samo še boljši ekran na na 8ki.

WIFI je nujen zame.
Kako drugače s tistimi tipkami nastaviš količino soli in sredstva za izpiranje? Na aplikaciji je to easy.
Wifi omogoča tudi update. Dobil dva nova programa, dejansko uporabna.
Nastavitev zakasnitve vklopa je tudi lažja na appu, ket tiste touch tipke so bolj meeeeh...

Moj ritual je tak, da ko spraznim pomivalca dam takoj notri tableto in gel za predpranje, potem se ga polni s umazano posodo. Tudi če grem od doma ga lahko štartam, ker vem da je vse notri in ko se vrnem je posoda oprana. Zato wifi.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.005
9.074
113
EU
Imam Bosch serija šest. Ima WIFI. Decibelov 39. WIFI in Bosch conect res ne vem zakaj bi ga uporabil.
Žena zmeče krožnike notri, da tableto, stisne START, zapre vrata in stroj začne delat.
Prek Bosch conect bi verjetno zaprl vrata, potem letel do telefona, zagnal aplikacijo in v aplikaciji pritisnil START. Totalno brezveze in zamudno. To bi sodilo med "najbolj neumni izumi" v industriji gospodinjskih aparatov.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.276
4.783
113
Seveda, tisti, ki da zadnji kos posode notri, da je polno, pač požene. Razen, če tega ne stori.
Če aplikacija pokaže, kako poln je stroj, potem bi bila uporabna.
 
22. jul 2007
12.944
1.357
113
123
Še en glas za bosch 6. Poglej višje po lestvici, proti 8ki,... Potem je razlika samo še boljši ekran na na 8ki.

WIFI je nujen zame.
Kako drugače s tistimi tipkami nastaviš količino soli in sredstva za izpiranje? Na aplikaciji je to easy.
Wifi omogoča tudi update. Dobil dva nova programa, dejansko uporabna.
Nastavitev zakasnitve vklopa je tudi lažja na appu, ket tiste touch tipke so bolj meeeeh...

Moj ritual je tak, da ko spraznim pomivalca dam takoj notri tableto in gel za predpranje, potem se ga polni s umazano posodo. Tudi če grem od doma ga lahko štartam, ker vem da je vse notri in ko se vrnem je posoda oprana. Zato wifi.
To nastaviš enkrat in nikoli več, timer funkcijo pa imajo vsi butasti stroji in zato ne potrebuješ wi-fi-ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in corsol

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.276
4.783
113
Nam načeloma ni enkrat dnevno dovolj. Potem pa včasih tudi ni poln, da bi se ponoči startal.
Zaenkrat nimam dvotarifnega merjenja, ker ga doslej nisem hotel. Za par € ne bom reorganiziral življenja po volji strojev. Ta drobiž lahko vsak mesec prihranim kako drugače. Spustim denimo eno pijačo z družbo v gostilni ali prevozim par km z avtom manj. Ne pa, da se bom vsak dan sekiral, kdaj kateri stroj laufa. Verjetno se tudi pri omrežninah po novem ne bom metal na zobe.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.845
2.370
113
Pomurje
Imam Bosch serija šest. Ima WIFI. Decibelov 39. WIFI in Bosch conect res ne vem zakaj bi ga uporabil.
Žena zmeče krožnike notri, da tableto, stisne START, zapre vrata in stroj začne delat.
Prek Bosch conect bi verjetno zaprl vrata, potem letel do telefona, zagnal aplikacijo in v aplikaciji pritisnil START. Totalno brezveze in zamudno. To bi sodilo med "najbolj neumni izumi" v industriji gospodinjskih aparatov.
Kje si ga nabavil? Je tišji v primerjavi s prejšnim, ki si ga imel?