Test pomivalnih strojev

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Nisem jaz neki boš fen, pomivalci so pač dobri. S pralnim nižjega ranga nisem zadovoljen, bom sedaj videl kako dela srednji rang. So pa pomivalci cenejsi ocitno bolj vzdrzljivi od drazjih ( tezave s puscanjem pri jeklenih koritih in elektroniko pri tistih z onim kriptonit ali kaj je že sušilnim čudom). Med drugim ima bosch robustno izdelane pomivalce, ki oproščajo nasilje pri uporabi (tečaji, tesnila, gumbi in vodila). Oproščajo tudi uporabo najcenejsih praskov (operejo brezhibno in ne kopicijo kamna). Je pa za mojo oceno kar visoka poraba soli
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Jaz sem s stanovanjem dobil Bekovega pomivalca notri,... v tistega pol leta mi je vse steklene stvari pobarval, ker je pral na previsoki temperaturi,...
Pa je bil star cca 10 let.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Jaz sem s stanovanjem dobil Bekovega pomivalca notri,... v tistega pol leta mi je vse steklene stvari pobarval, ker je pral na previsoki temperaturi,...
Pa je bil star cca 10 let.
To bi znal biti problem detergenta in ne previsoke temp., oz. slabe kvalitete stekla. Jaz perem 3/4 stvari na 70°C, pa še nisem opazil tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Slabemu steklu se v pomivalcu slej ko prej pozna. Seveda ne z danes na jutri. Špricanje čiste tople vode ga verjetno ne more poškodovati, deset stopinj gor ali dol. Delčki, ki steklo brusijo, očitno morajo biti del pralnega sredstva. Mogoče tudi delno raztopljeni ostanki hrane, ker ista voda seveda kroži kar nekaj časa?
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Slabemu steklu se v pomivalcu slej ko prej pozna. Seveda ne z danes na jutri. Špricanje čiste tople vode ga verjetno ne more poškodovati, deset stopinj gor ali dol. Delčki, ki steklo brusijo, očitno morajo biti del pralnega sredstva. Mogoče tudi delno raztopljeni ostanki hrane, ker ista voda seveda kroži kar nekaj časa?
Ni problem fizična obraba, ampak kemijska.
Nekaj od tega dvojega: 5% neionskih površinsko aktivnih snovi; <5% fosfonatov, skupaj s temperaturo naredi steklo mlečno.
Nekateri BIO pralni praški ne vsebujejo tega in ne poškodujejo stekla na tak način.

ETCHING:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe