Test letnih gum za sezono 2018

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.149
113
Bridgestone letnih nihče ne uporablja?
Sem imel ER300 in T001. Obe sta se mi super obnesli, sploh ER300 je bila bomba za ovinke.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
In kako se obnese ta Dunlop? Saj ne vem kaj si naj mislim o Dunlopkah, verjamem da je vrhunska guma, me pa glede na ceno odbijajo glede na to da za enak denar dobim, GY, Mic in Conti... Pa da ne bo pomote, ne trdim da so nastete tri boljse, pac psiha je kurba :D
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.596
188
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Bridgestone letnih nihče ne uporablja?
Sem imel ER300 in T001. Obe sta se mi super obnesli, sploh ER300 je bila bomba za ovinke.

zdaj mi je žal, lani sem cincal med zadnjo Turanzo (ki je bila na testih odlično ocenjena) in med Kumhoti, na koncu je prevagala cena ter zatrjevanja prodajalca, da nečloma Kumho ni slab oz. ni toliko slabši od Bridgestona, kot je cenejši (so bili Kumhoti 40% po pnevmatiki).

danes vem, da bi definitivno vzel Bridgestona, če ne kar Pirellija, glede na zadovoljstvo z zimskimi Pirelli pnevmatikami ...
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
AvtoFun: Dunlop BluResponse sem vozil zadnja leta, pa so mi bile super. Res je, da jih nisem testiral v ekstremnih pogojih, ampak za vsakdanjo vožnjo so bile špica - pa še poraba je bila občutno nižja, kot pri Michelin Energy Saver, ki so bile tovarniško na avtu. Če pa primerjam zimske Dunlop in Conti, mi je pa presneto žal, da sem vzel Contija. Kramp od gume, pa na mokri cesti tuli kot reaktivec (stara dve leti). Prej sem imel WinterSport 3d, zdaj pa TS850.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Saj ekstremni pogoji me pri letnih pnevmatikah ne zanimajo. Važno da je guma udobna, tiha, čez 2 sezoni še uporabna ter da je ne požre takoj. Ekstremi so nepomembni. Sicer če pa gledam v dimenziji ki jo iščem za letno pnevmatiko so na razpolago od Dunlopa zgolj dve in sicer Dunlop SP Sport Maxx GT ter Dunlop SP QuattroMaxx sicer se pa nagibam k Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, sicer še nisem nikoli imel GY, relativno ugodno se pa dobijo tudi Nokian zLine, berem pa o njih marsikje da jih res hitro požre, zdaj pa vprašanje kaj je res...
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
zdaj mi je žal, lani sem cincal med zadnjo Turanzo (ki je bila na testih odlično ocenjena) in med Kumhoti, na koncu je prevagala cena ter zatrjevanja prodajalca, da nečloma Kumho ni slab oz. ni toliko slabši od Bridgestona, kot je cenejši (so bili Kumhoti 40% po pnevmatiki).

danes vem, da bi definitivno vzel Bridgestona, če ne kar Pirellija, glede na zadovoljstvo z zimskimi Pirelli pnevmatikami ...

meni je bila turanza prvo sezono top, potem sem imel občutek naslednjo sezono da imam sava effecta goro_O, na mokrem je bila katastrofa
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A so že kje zunaj testi zmogljivejših letnih pnevmatik? Ker to kar je testirano (tubular verzije) ni za dobit za moje radirke (by Hanzi)... v širini 225 in 45 preseku (od 17 col naprej).
 

brejn

Pripravnik
17. sep 2009
65
3
8
lublana
da se tukaj vprasam...235/40/19...katere pnevmatike izbrat...sedanje conti sportcontact so zdrzale slabih 25k kilometrov...po robovih cist pobrane, drgace pa zadovoljen z njimi, tako da nekdo prevozi 60k dinamicne voznje z njimi je no go...
je kje kak test gum v omenjeni dimenziji?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jaz imam pa prvovgradnjo Conti SC5, pa so bolj slabe. Po 2 sezonah in dobrih 20k kilometrov so po robovih pobrane, postale so trde, stopničaste in posledično glasne. V bistvu čisto enako kot Conti SC 3, katere sem tudi imel na prejšnjem avtu.
Tako da me zanima kaj naj vzamem v tej dimenziji... Uniroyal, Semperit? Kakšne so izkušnje z Kumho v tem tem razredu, Semperit, Falkenstein, Nokian? Večina trgovcev sicer ponuja Conti, Michelin in Semperit, ostalo pa že moraš brskati... Za te vem da so bolj kot ne dobre... In še enkrat, Contija ne bi nikakor. Je pa to crossover...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
da se tukaj vprasam...235/40/19...katere pnevmatike izbrat...sedanje conti sportcontact so zdrzale slabih 25k kilometrov...po robovih cist pobrane, drgace pa zadovoljen z njimi, tako da nekdo prevozi 60k dinamicne voznje z njimi je no go...
je kje kak test gum v omenjeni dimenziji?
Mogoče enmci kaj, samo ko ni primerjalne tabele...
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Še jaz bi imel neko splošno vprašanje. Iščem touring gume za cca 25k na leto. Za passata 2012.

Trenutno imam gor 215/55/16, nek midrange goodyear, nujno rabim menjavo. Kaj vzeti? Je sploh smiselno gledati 215, ali naj glede na razliko v ceni vzamem kar 205, kar mi priporočajo kolegi. Je kakšna razlika v voznih lastnostih? Hvala za vsak nasvet :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Normalno, vzami 205... pazi edino da imaš to dimenzijo vpisano v homologacijo kajti dan danes so v homologacijah same čudne dimenzije...