Test letnih gum za sezono 2017

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Citat:
Uporabnik kaligula pravi:
Vprašanje.
Letne gume (testov za to dimenzijo prav nikjer), 235/55/17 (MB S). Continental SC v tej dimenziji ne obstaja (razen SC2, ki se jo pa težko dobi in še če, po zlatarski ceni). Prvovgradnja je Premium Contact, kot pa mi vulkanizer govori, je PC2 pobiralo na robovih, kot bi jih grizel. Opcija je tudi Nokian Z Line. Ima kdo kakšne izkušnje s to gumo? Cena je ok. Letno delam cca 30.000 km. Vredsteina ne bi imel (sem ga že, super v mokrem, vendar tudi glasna kot hudič). Hankook ne poznam in tudi ne poznam nikogar, ki jo ima, da bi ga povprašal za izkušnje. Uniroyal rain sport 3 se baje obrabi prej, preden bi uspel prevoziti zgoraj omenjene kilometre. Kitajci absolutno odpadejo.

Ima kdo kak nasvet/priporočilo/user experience?

Tnx!

Nokian je imel lani neko afero s testi, saj je na teste pošiljal boljše pnevamtike kot jih je potem ponujal navadnim ljudem v prodaji. Googlaj.

Hankook je dobra guma, pride tudi serijsko na nekaterih Mercedesih. Je pa malo trša guma, vendar z dobrim oprijemom.

Jaz bi pogledal še za Dunlopom. Trenutno jih imam kot zimske in jih ne morem prehvalit. Na drugem avtu je tudi Dunlop (Sport Maxx 2) in so mi vrhunske.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
kzs ...

mogoče malo nenavadno vprašanje, a vseeno ... danes sem dal gor letne, kot že večkrat omenjeno, Michelin Primacy HP. gume so DOT 0614 in 1414, profila nekje med 5,5 in 6 mm. pnevmatike sem dobil z avtom vred, ko sem ga lani kupil. sprva sem jih sicer mislil takoj zamenjati, a sem hitro ugotovil, da so to touring gume in da dejansko profil zgleda čisto okej. ampak - gume se mi zdijo malo plastične na otip. sicer sem potem, ko sem plačeval, malo gledal razstavljene nove pnevmatike in opazil, da Primacy 3 nova zgleda pa dejansko še bolj plastična - je potem to takšna zmes, in je to normalno? še ena stvar - gume so na nekaterih delih malce preperele, na eni gumi se to lepo vidi ravno preko napisa Primacy, so me sicer pomirili, da to ne bo vplivalo na vožnjo, vsekakor pa da je to zadnja sezona za te gume.

nasvet - bolje vseeno zamenjati z novimi, ali te zvoziti še to eno sezono do konca?

Slikce slikce slikce, pa kako lahko forograf to pozabi
evil.gif

evo fotke, na brzino ...
tongue-1.gif







Jaz bi jih vozil, v dežju pa malo bolj počasi da dobiš "filing" če guma še vredu drži ali jo je potrebno menjati. Na suhem ponavadi
z nobeno ni problema
wink-1.gif

 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
saj na suhem so kar okej, čakam še kakšno bolj ekstenzivno vožnjo v dežju, samo, saj veš kako je, ugotavljati, kako se obnesejo ...

bolj me straši to, da so mi pri vulkanizerju rekli, da za letos bodo zagotovo še, ampak potem zagotovo dol oz. konec z njimi ... ta del mi malo nažene strah v kosti. plus, da je še moja imela nesrečo, ravno zaradi pnevmatik, ko ji je v nalivu na lepem odneslo zadek ...

tako da še nisem odmislil tega, da bi dal nov komplet gor - ena varianta je Kumho PS71, berem, da za to ceno res dobra guma, še bolj pa mi ne da miru Uniroyal Rainsport 3 - zelo dobri prijatelji jih imajo na Focusu in so res zadovoljni, ampak mene skrbi obraba - če delaš 30-40.000 km letno, se pravi 15-20.000 km na sezono - bodo tele Uniroyalke za vsaj dve sezoni, ali so pač tako mehke, da no-go? ker ravno to je bil problem Fulde (SportControl), sredi druge sezone so bile že precej načete, se pravi bi eventuelno dve sezoni mi zdržale ...
 
Nazadnje urejeno:

disc

Majstr
4. feb 2011
2.347
457
83
Kaj bi mi priporočal v dimenziji 215 50/17?? Po eni strani se sprašujem, če je res tako velika razlika med gumo za 80€ in tisto za 130€. Sploh za nezahtevnega uporabnika (vožnja po omejitvah)??
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
jaz sem dal v tvoji dimenziji na tourana pirelli p7 cinturato blue 95XL sem jih dobil za 110€/kom
hankook ventus prime 3 k125 pa bi dobil za 92€/kom.


edit:
sem pa zdej spet v precepu kaj dati na Leona 225/45 R17
ali
Contija premiumcontact 6 za 89€/kom
ali
hankook ventus prime 3 k125 za 72€/kom.

tisti ki ste namestili Hankooka, kak ste zadovoljni? zdej ste že verjetno naredili par km z njimi.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
moja izkušnja, cincal sem med Kumho Ecsta PS71 in Bridgestone Turanza 001 Evo (69€/kom vs. 103€/kom) in se odločil za cenejšo (klinc, komplet je na koncu za več kot en komad cenejši):

- gume so solidno tihe, po mestu so mogoče malenkost glasnejše, kot recimo na AC (v primerjavi s prejšnjimi Michelin Primacy HP)
- gume so lepo odzivne, se lepo peljejo po ovinkih na regionalkah, napram Michelin tudi udobnejše, dež jim ne dela preglavic
- poraba je nižja, pa tudi avto lepše gre, sem se že parkrat zalotil na AC, da sem mislil, da sem nekje po občutku na 140, pa je bilo bolj 150 ... ker je pač tišja in vsaj kar se ravnin na AC tiče, gre kot "po putrčku".

minus je predvsem to, da vibrirajo v določenih momentih vožnje - v dolgih zavojih na AC. zdaj, glede na to, da so na ravnini ok, mi je to malo čudno, mogoče se morajo še malo "uležti" (čeprav sem od četrtka, ko sem jih dal gor, naredil že cca. 1000 km). včeraj je bilo že precej bolje na AC, jutri bom še pozoren, ko imam spet daljšo pot po AC. če bodo vibracije še vedno prisotne, bom šel nazaj do vulkanizerja, mogoče on ve, za kaj gre ...
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Citat:
Uporabnik andrejb pravi:
Ksz.

Katere pa predlagate v dimenziji 225/45/18..
Ciljam mal na tole.
http://www.gume-direkt.si/cgi-...mp;typ=R-302360

wink-1.gif

Jaz sem na golfa alltrack spredaj dal hankook ventus s1 evo2 te dimenzije in po cca 7000 km nimam pripomb. Originalne so pa goodyear, ampak sta prednji zdrzali zgolj eno sezono (vulkanizer ju je poslal v reklamacijo, ker je na obeh pocil rob na notranji strani, kar po njihovih besedah ni posledica jam in grbin temvec slabe izdelave). Zadnji dve sta pa ok in sta po 37000km se vedno v dobri formi! Koliko bo zdrzal hankook, bom pa videl jeseni.

Jernej
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
jst sm dou na 807 uniroyal rainsport 3 (irska pac, tko da je treba mal bl na dz gledat) in sm zelo zadovoljen. Je pa glasna!
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Ima kdo/je imel Uniroyal RainExpert 3? Malo me skrbi obraba, berem, da je konkretna. Včasih imam izpade in me skrbi, da jih bo prehitro pobralo. V prihodnje bo avto tudi podvojil kilometre, še vedno sicer samo 15k/letno..Bi bila Kumho KH27 ali Nokian iLine boljša izbira? Kaj drugega?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sprašujem teoretično. vkolikor pri vulkanizerju vzameš neko pnevmatiko, pa se potem ta izkaže za rahlo nezanesljivo, npr. na dežju rada splava, je glasna, ali recimo trese - imaš kakšno možnost vračila oz. menjave takšnih pnevmatik.

moje sicer tresejo (ne vedno, kadar pa, je moteče, ampak verjamem, da bomo uredili, ko bom šel do vulkanizerja), ampak recimo, da se s pnevmatikami ne počutiš varno? preko neta neki mehanizmi vračila obstajajo, kaj pa ob nakupu pri vulkanizerju?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Mehnaizmi vračila preko neta so taki, da mora biti izdelek neuporabljen, če imaš ti gume montirane na avtu in si se že okoli vozil jih ne moreš več vrnit za polno kupnino.

Tresenje uredi z novim centriranjem, če gume ni mogoče scentrirati je pa treba ugotoviti zakaj, lahko je tudi platišče krivo, sicer pa gume reklamirati.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
Pa tudi polosovine so bile že krive pa se kaj. Ampak to najlažje dokazes z drugimi gumami. Če druge gume ne tresejo, potem so gume krive.
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
https://www.amzs.si/motorevija...in-215-65-r16-v

Kot kaže sem že lani zbral letošnjega zmagovalca
smile-1.gif

Po dveh sezonah lahko rečem, da je tale zmagovalna Pirelli P1 Verde eno veliko razočaranje, na mokrem je test zaviranja z G-senzorjem pokazal dovolj odstopanja, da lahko rečemo, da ne gre za meritveno napako ali drugačne razmere na asfaltu.

Zaviranje na enakem mokrem odseku pri 10 do 18°:
- Pirelli P1 Verde po 20k km (C/A): 0,66 G
- Bridgestone LM001 (nove zimske) (E/C): 0,83 G
- Bridgestone EP001s po 30k km ob robu že brez profila (A/A): 0,9 G
- Toyo Open Country A/T+ (Hilux) (E/E): 0,7 G

"A" oprijem na mokrem my ass, obnašajo se na ravni A/T gum na težjem Hiluxu