Test letnih gum za sezono 2017

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Katera guma pa ima 86 db

To je že "avion" pod kolesi.

Koliko vpliva država proizvidnje ne vem.
Sam vem da sem.lrvo leto dobil slovensko fuldo, drugo leto turško.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Je bila pomota 68 db ...ja z izdelovalci pnevmatik ki dajo isti model pnevmatike izdelovati v več državah, to se potem pozna verjetno na kvaliteti zmesi za nje in od tu potem razlike.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pri gumah je podobna zgodba kot pri pralnih praških, milka čokoladi, klobasah,...

Lokalni okus za lokalni trg.
wink-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Kje je guma narejena, je vseeno. Proizvajalci ne delijo lokacij proizvodnje glede na to, kje se bo guma proizvajala, ampak predvsem gledena tehnologijo tovorne vs zahtevano kvaliteto gume, poleg tega pa tudi glede na dimenzijo ipd ... V starejši tovarnah s starejšo tehnologijo delajo ali gume nižjega cenovnega razreda (itak ima vsak par različnih blagovnih znamk različnih razredov), ali pa npr.gume manjših dimenzij/cenejših modelov znotraj znamke, ipd ... Tako da tudi če bi X gumo delali v drugi državi, bi bila še vedno "slabša" od gume Y, če je prva pač sicer model nižjega cenovnega razreda (recimo Energy vs Pilot Sport), ipd ...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Nimaš prav, ista pnevmatika je lahko izdelana in tudi so v več različnih državah kar se pozna na kvaliteti.Te zadeve so znane in tudi opazne ter zabeležene pri uporabnikih.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kzs ...

mogoče malo nenavadno vprašanje, a vseeno ... danes sem dal gor letne, kot že večkrat omenjeno, Michelin Primacy HP. gume so DOT 0614 in 1414, profila nekje med 5,5 in 6 mm. pnevmatike sem dobil z avtom vred, ko sem ga lani kupil. sprva sem jih sicer mislil takoj zamenjati, a sem hitro ugotovil, da so to touring gume in da dejansko profil zgleda čisto okej. ampak - gume se mi zdijo malo plastične na otip. sicer sem potem, ko sem plačeval, malo gledal razstavljene nove pnevmatike in opazil, da Primacy 3 nova zgleda pa dejansko še bolj plastična - je potem to takšna zmes, in je to normalno? še ena stvar - gume so na nekaterih delih malce preperele, na eni gumi se to lepo vidi ravno preko napisa Primacy, so me sicer pomirili, da to ne bo vplivalo na vožnjo, vsekakor pa da je to zadnja sezona za te gume.

nasvet - bolje vseeno zamenjati z novimi, ali te zvoziti še to eno sezono do konca?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
kzs ...

mogoče malo nenavadno vprašanje, a vseeno ... danes sem dal gor letne, kot že večkrat omenjeno, Michelin Primacy HP. gume so DOT 0614 in 1414, profila nekje med 5,5 in 6 mm. pnevmatike sem dobil z avtom vred, ko sem ga lani kupil. sprva sem jih sicer mislil takoj zamenjati, a sem hitro ugotovil, da so to touring gume in da dejansko profil zgleda čisto okej. ampak - gume se mi zdijo malo plastične na otip. sicer sem potem, ko sem plačeval, malo gledal razstavljene nove pnevmatike in opazil, da Primacy 3 nova zgleda pa dejansko še bolj plastična - je potem to takšna zmes, in je to normalno? še ena stvar - gume so na nekaterih delih malce preperele, na eni gumi se to lepo vidi ravno preko napisa Primacy, so me sicer pomirili, da to ne bo vplivalo na vožnjo, vsekakor pa da je to zadnja sezona za te gume.

nasvet - bolje vseeno zamenjati z novimi, ali te zvoziti še to eno sezono do konca?

Slikce slikce slikce, pa kako lahko forograf to pozabi
evil.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Dvomim, da kdo od nas res loči med "tiho" 69 dB in "glasno" 72 dB gumo.

Ko razumeš te številke, boš ločil brez problema
smile-1.gif

Preden sodiš o inteligenci drugih - se zamisli nad svojo. A. Einstein.


In v odgovor mi citiraš g. Alberta, ki ga itak ne razumeš :D
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Po testu iz 2015 se odločiš za nakup gum v 2017? [/q

dejansko ni kaj dosti za izbrat med temi pnevmatikami , so po tem takem Michelinke es boljše?Mislim da ne.Jih še nisem naročl verjetnost da jih bom pa je .
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
kzs ...

mogoče malo nenavadno vprašanje, a vseeno ... danes sem dal gor letne, kot že večkrat omenjeno, Michelin Primacy HP. gume so DOT 0614 in 1414, profila nekje med 5,5 in 6 mm. pnevmatike sem dobil z avtom vred, ko sem ga lani kupil. sprva sem jih sicer mislil takoj zamenjati, a sem hitro ugotovil, da so to touring gume in da dejansko profil zgleda čisto okej. ampak - gume se mi zdijo malo plastične na otip. sicer sem potem, ko sem plačeval, malo gledal razstavljene nove pnevmatike in opazil, da Primacy 3 nova zgleda pa dejansko še bolj plastična - je potem to takšna zmes, in je to normalno? še ena stvar - gume so na nekaterih delih malce preperele, na eni gumi se to lepo vidi ravno preko napisa Primacy, so me sicer pomirili, da to ne bo vplivalo na vožnjo, vsekakor pa da je to zadnja sezona za te gume.

nasvet - bolje vseeno zamenjati z novimi, ali te zvoziti še to eno sezono do konca?

Slikce slikce slikce, pa kako lahko forograf to pozabi
evil.gif

evo fotke, na brzino ...
tongue-1.gif






 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ima pa zalogo in ko enkrat zmanjka (ne, nima samo 5 kompletov po taki ceni
grin1.gif
) so potem cene običajno višje.

Letošnjo kvoto je očitno že izpolnil al bi moral pa rečt, da mi je kontakt dal mtl.
evil.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Po testu iz 2015 se odločiš za nakup gum v 2017? [/q

dejansko ni kaj dosti za izbrat med temi pnevmatikami , so po tem takem Michelinke es boljše?Mislim da ne.Jih še nisem naročl verjetnost da jih bom pa je .

Hotel sem rečt, da so gume iz sezone v sezono (kljub enaki oznaki) drugačne (načeloma boljše), in kar je 2015 na testu zmagalo, je lahko 2017 čisto na repu. Tako da so stari testi le zgodovinska zanimivost.