Test letnih gum sezona 2020

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Hankook je odlična guma ampak zopet kakor katera. Enako velja za Savo, konec koncev je Sava GY Group in ne več tista jugoslovanska firma. Hankooka je sicer v moji dimenziji 38€/kos dražja od Save. Vmes pa je še cenovno Nexen ki je verjetno boljša od Hankooka. Se mi zdi da se je zadnjih 3-5 let Hankook malo precenil.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Mam hankook zimsko na corsi v dimenziji 155/80/13. Icept RS al nekaj takega. Odlično služila 4 leta. Tudi to bi blo za vzet ja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Mogoče, ne vem. Vedno sem bil skeptičen okol teh gum in sem kupoval premijo. Goodyear, pa Michelin nikad više, pa če so zlate. No da se nam zareku, čist nove Goodyearke so pršle z avtom, pa sem ziher, da mi bodo pojedle živce če ne to, pa naslednjo sezono. C8 mi je pa v dveh sezonah totalno uniču letni komplet gum, tko in mi je vulkanizer skos govoru, vzem Hankook, pa sem vseen vzel Conti. Pol so pa pr nas na šihtu začel šparat in so nataknil na avte Hankook, res ni slabo. No pol sem pa kupil še zimske za kamper, pa zimske za gospo, pa zdej še zimske za moj tanov avto. Pa bomo videli. Nexen dost videvam po avtih ja.
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Sava UHP2 225/50/17 imam sedaj že tri sezone na Sharanu in brez problema. Včasih smo rekli, da je Sava bolj za manjše in lažje avtomobile, sedaj pa lahko rečem, da je ta guma super. Verjetno bi se s kakšno premium gumo lahko v dežju peljal kakšen kilometer hitreje, ampak glede na ceno, ki je okoli 72 €, je čist OK. Je pa mogoče obraba malce večja, tako da po treh sezonah bo letos potreben nakup novega kompleta.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Zadnjih 13 let 2x prva vgradnja letne cintunental, 1x zimske sava in 2x zimske kumho, 1x letne sava. Zadovoljen z vsemi. Na drugem avtu zimske hankook zadnja 4 leta vožene celo leto. Zadnjič sem na rahlo mokri cesti začutil da je avto drsel, guma je že trda. Naslednjo zimo dobi nove enake winter icept RS. Dobra guma
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ma pri zimskih jaz načeloma ne testiram, tukaj sem preizkusil Continental in bom verjetno kar ostal na njih. Letna Michelinka pa nikoli več, nova odlična, sezono, bog ne daj dve rabljena pa katastrofa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Nexen 1. Vgradnja ima stari na t roc 1.5 150 KM. Kolk sem sprobal se avto pelje zlo OK. Tud zimske je nexen nabavu, pravi da so v redu, jest jih še nisem sprobal
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ma pri zimskih jaz načeloma ne testiram, tukaj sem preizkusil Continental in bom verjetno kar ostal na njih. Letna Michelinka pa nikoli več, nova odlična, sezono, bog ne daj dve rabljena pa katastrofa.
Kle dodaj še Goodyear, pa še kakšno. Prvo sezono vrhunsko, pol pa tema. Edine do sedaj, ki so men zdržale do konca so ble letne Conti in zimske Nokian WRD3 in WRD4. Letne so ble bolj ko ne tema.
O zimskih Hankook, dimenzija 225/55/17 bom pa čez nekaj let lohk kej napisu. Zaenkrat se peljejo zelo OK, na Xsari Picasso pa tud, sam je oboje novo. Conti je pa pač Conti, tud na kolesu.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
Hankook Ventus Prime 3 K125 v dimenziji 225/45r17 lahko samo pohvalim. Bile gor na S Leonu 3 sezone, zdej grejo gor 4to sezono. Pričakujem, da bodo slabše kot prejšnje tri ampak za zvozit so :)
Aja delam pa cca. 40kkm na leto se pravi v poletni sezoni nekje 20-24kkm.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Na biciklu bi dal prednost Schvalbe pred conti, predvsem po izkušnjah na cestnem. Ampak oboje so tam tam, vrhunska roba

Na biciklu (gorskem) bi dal praktično čemerkoli prednost pred conti in michelin - po mojih izkušnjah so oboje pogreb, dopuščam pa možnost, da sem naletel na švoh modele.

Kar se avta tiče, imam trenutno letne Dunlop BluResponse in zimske Conti. Z letnimi zadovoljen, pri zimskih bom pa verjetno šel nazaj na Dunlop WinterSport.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Če že smetite z bicikli in MTB gumami, bolj kot znamka je važno da najdeš ustrezno gumo za pravi namen in jo furaš na ustreznem tlaku, spredaj nekaj kar prime, zadaj nekaj kar se hitro vrti. Znotraj ene znamke lahko najdeš popolnoma neprimerno čipšit gumo ali topšit gumo, ki grabi kot je treba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.280
113
Na zimskih super zadovoljen recimo z Kumho...

Dobronamerno opozorilo - začenši s tretjo sezono bodi bolj pozoren kako se obnašajo v različnih pogojih oz. odsvetujem vožnjo "na pamet" oz. na podlagi izkušenj iz 1. in 2.sezone. Meni Kumho običajno ne zdržijo več kot 3 sezone pa že v tretji se zadeva lahko bolj tako tako, sploh v snegu. Kumho gume so načeloma kar mehke in to se potem pozna na več področjih...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
A še niste skapirali da so vsi ti testi v povprečju brezveze? Sicer nevem kakšna je metoda testov "danes" ampak včasih je bilo tako da je proizvajalec dostavil gumo na test? A res? Kdo je tukaj nor? Edini realen test lahko izvede neodvisna neprofitna organizacija ki gumo naključno kupi v določeni trgovini. Vse ostalo je lahko zelo hitro potencialna mučka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Čudno je, da so gume opremljene z nekimi oznakami glede porabe, voznih lastnosti in glasnosti, potem pa test dokaže nekaj drugega in guma s C poseka v tej metriki gumo z A. Kako to, da se v to ne vpikne zakonodaja? Podobno kot so se v meritve porabe.
Jaz sicer testom kar dam veljavo. Osebno nikoli nimam možnosti, da bi isto gumo dvakrat zaporedoma kupil. Delam po 30.000 na leto, ko je čas za menjavo, denimo po treh letih, praviloma starega modela ni več. Komu bi naj še verjel?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.070
113
nisem bral, ampak mal hecno je prikazano da so na mokrem vse boljše kot na suhem. ...mal wtf efekta na prvo žogo.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Jaz osebno gledam vedno samo, da je dobra na mokrem, na suhem me še čisto nobena ni pustila na cedilu, da bi kam odletel ali čutil kakšno zanašanje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Čudno je, da so gume opremljene z nekimi oznakami glede porabe, voznih lastnosti in glasnosti, potem pa test dokaže nekaj drugega in guma s C poseka v tej metriki gumo z A. Kako to, da se v to ne vpikne zakonodaja? Podobno kot so se v meritve porabe.
Jaz sicer testom kar dam veljavo. Osebno nikoli nimam možnosti, da bi isto gumo dvakrat zaporedoma kupil. Delam po 30.000 na leto, ko je čas za menjavo, denimo po treh letih, praviloma starega modela ni več. Komu bi naj še verjel?

Kakšne gume pa ti voziš, da delaš 90.000km :sprasujemse: