Test letnih gum 2019

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.575
113
V gumaxu imaš še kodo za popust, za 3 eur/gumo. Za tiste, ki (neuspešno) lovite cente pri premijum gumah.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Katero kodo? zvestobajelepa al katero drugo? Ker prva da na 4 gume 6+€ - mogoče pa le jaz jemljem prepoceni. ;)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
Če je ta popgom www.popgom.si, potem to ni neka ekstra ugodna štacuna. Npr. Continental PremiumContact 6 205/55 R16 91V je pri njih 71,30 na mimovrste pa 66,90. En moj vulkanizer, ki mi je na poti, pa jih ima za 67,88. Pa verjetno ni edini v Sloveniji s približno tako ponudbo. Za tako ceno se ne bi mučil niti s prvim, niti z drugim spletnim trgovcem. Grem do vulkanizerja, mu povem, kaj na da gor, pridem čez eno uro po avto, plačam in se vozim. Če je pri gumi zaslužil 1 € zraven, mu privoščim.

Priznam da nisem gledal pnevmatik v "normalnih " dimenzijah ampak v bolj nišnih in večjih colah. In tam je popgom zmagal pri vseh mojih iskanjih po SLO spletu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
moje kleberce so bile cca 12 € po gumi cenejše pa še dobil sem jih v 2 dneh, na gumaxu bi čakal kak teden na njih dražje... zato pišem. Tvojih 19 nisem gledal. ;)
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
No sedaj bi pa še jaz potreboval nasvet Alter mojstrov za letno gumo 2019 :)
Dimenzija 205/55/16 sedaj sem imel Continental PremiumContact 5 in so po dveh sezonah za zamenjavo.

1. Za Michelin sem slišal da je super guma, ampak mehka in jo za večje število kilometrov odsvetujejo ker se bo prehitro zgonila?

2. Glede na to da mi je varnost in kvaliteta gume pomembnejša od cene se nagibam predvsem k GoodYear EfficientGrip ali Bridgestone Turanza T005 ali Dunlop Sport BluResponse.
GoodYear sem pred leti vozil in mi je bila uredu. Dunlop oz. Bridgestone pa nimam pojma kakšna je guma - nasvet? Seveda če je še kakšna druga kvalitetna guma kar na plano z idejami!

3. Ali raje neham "komplicirat";);) in ostanem "zvest" Continentalu PremiumContact ali celo EcoContact?

Hvala za odgovor/-e :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
1. Za Michelin sem slišal da je super guma, ampak mehka in jo za večje število kilometrov odsvetujejo ker se bo prehitro zgonila?

Na brzino, Michelin super tiha guma, tudi obraba je zelo solidna. Zadnjih 10+ let sem kuril samo in zgolj Michelinke (Primacy HP ter Primacy 3). Ko je guma nova je odlična, drugo in tretjo sezono pa na mokrem postane kar nevarna. Odsvetujem. Če že vztrajaš pri renomiranih znamkah ostani na Continentalu ali pa preizkusi GY.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Na brzino, Michelin super tiha guma, tudi obraba je zelo solidna. Zadnjih 10+ let sem kuril samo in zgolj Michelinke (Primacy HP ter Primacy 3). Ko je guma nova je odlična, drugo in tretjo sezono pa na mokrem postane kar nevarna. Odsvetujem. Če že vztrajaš pri renomiranih znamkah ostani na Continentalu ali pa preizkusi GY.

Pri renomiranih znamkah vztrajam ker me za enkrat še niso "pustile na cedilu". Ampak si ne predstavljam kaj se bo zgodilo z gume malomanj renomiranih znamk, če že te dobesedno zgonim v 2 sezonah?
Zato pravim da mi je varnost in kvaliteta pomembnejša od cene... kako pa se kaj obenesejo Nokian ali njim primeren rang gum?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
"Pustiti na cedilu" je zelo relativna stvar torej govorimo o tem da so normalen voznik z normalnimi voznimi navadami, ali imaš tono tristo težkega roadsterja z 395 konjskimi močmi in ga izkoriščaš? Če govorimo o prvem primeru potem te bo težko katera koli letna guma (ki ni ravno kitajska guma iz plastike) razočarala, sploh če jo skuriš v 2 sezonah. Se mi zdi da so prvo in drugo sezono vse gume dokaj solidne, komaj tretjo in gor se začne kazati relanost. Torej tudi če boš vzel katero drugo dobro znamko ki ni iz svete trojice ali petice ne bo nič narobe. Pri kolegu na firmi vozijo Nokian, tudi na Touaregih, Mercedes kombijih itd. in prisegajo nanje.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Nimam nič od naštetega nažalost, je pa konfiguracija poti v službo in nazaj cesta z večinoma omejitev 90 in z ogromno ovinki - nekateri malo bolj, nekateri malo manj ostri. Zato mi je "hitra" vožnja pred in po službi za dušo oz. za sprostitev (beri hitra vožnja v mejah zmožnosti in situacije v prometu in ne brezglavo prehitevanje,....) zato je tudi obraba gum temu primerna.
Drugače pa hvala za odgovore, vidim da bo treba malo razmisliti, na koncu pa se odločiti :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Torej če imaš toliko ovinkov in če voziš dinamično se čudiš da ti je Continental skurilo v 2 sezonah? Nisi pa napisal koliko km si naredil s Continentalkami?
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Torej če imaš toliko ovinkov in če voziš dinamično se čudiš da ti je Continental skurilo v 2 sezonah? Nisi pa napisal koliko km si naredil s Continentalkami?
Saj se ne čudim da mi jih je tok hitro pobralo, zgolj naglas razmišljam če bi zamenjal znamko?
V obeh sezonah cca 30-35kkm
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Če si po takšnih ovinkih ob takšni dinamiki naredil 35t km potem sploh nimaš kaj razmišljati. Sploh pa imaš dimenzijo ki je "poceni" kar tvoja je. Na tvojem mestu bi kar dalje vzel Continentalke.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Po mojih izkušnjah je Top guma kar se tiče prevoženih kilometrov PIRELLI Cinturato P7 blue navozil z njimi cca 60 000 km in do konca top guma.

Je pa res da je pri meni dosti AC kilometov , kasneje menjal za DUNLOP SP Sport Maxx RT ki je tudi top guma samo gre pa dol kot za stavo po 20 000 km jo že več kot polovica manjka ,tako da mislim da ne bom več kot 30 000 km naredil. Res pa da jaz uničim gume v 2 sezonah tako da za 4 do 5 let stare nimam izkušenj.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Itak, so vse gume za max dve sezone, pa ne glede na to ali narediš 10 ali 30k vse ostalo je bonus in moraš vozit bolj z občutkom, kot na začetku. Kdor govori drugače farba sam sebe.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
50-60kkm mi zdržijo brez problema, pa ima avto 2 toni in več kot povprečno konjev. Ko gre proti koncu pač ne teraš brezglavo v dežju po AC in ovinkih, kar ti tudi logika pove. 20kkm? Kaj se greste gorsko hitrostne dirke? Klinc, še na motorju mi zdržijo 15kkm...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
3 leta stara Continentalka 4mm priofila na poligonu v Vranskem mokra cesta katastrofa. 20m dalje od ostalih. Mene so razočarale.