Teslo v Tesli Y

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Vsak, še tako zabačen Mercator ima 2 blagajni in 2 POS terminala. Tudi če en stane nekaj sto EUR in nato še podpora zanj 100 EUR/mesec (kar je izjemno drago in sem verjetno rekel vsaj 10x preveliko cifro) to ni strošek, ki podre matematiko ali postaviti polnilnico ali ne.

Že 15 let nazaje se je vse POSe velikih trgovcev prestavilo na IP, neomejena LTE naročnina je 20-25 EUR, LTE router je nekaj 100 EUR (cenen), do 1500 EUR (odličen, z vgrajenim firewallom). Za stacionarne postavitve ti Telekom da LTE modem/router zastonj, pa še oni ga upravljajo.

Zdaj boš lahko rekel, da sem za debato nekompetenten, ampak: v 7ih letih nisem še nikoli plačal za polnjenje BEVa. Če prav razumem, npr. na Petrolovi polnilnici ne moreš "elektrike" plačati kot bi plačal bencin, kar mi je tako smešno, da skoraj verjeti ne morem.

Vsak posel nekaj stane. Ampak, stane pa tudi norčevanje iz kupcev. Pa saj ni čudno, da bo nek Elon s svojimi (vsaj v nekaterih pogledih) precej povprečnimi avti povozil pol avtoindustrije, preprosto zato, ker iz principa noče biti del kartela, ki že 130 let izsiljuje voznike avtomobilov. Presneto preveč lahko delo bo imel.

(Morda pa sem sam v čisto napačnem biznisu, kjer je konkurence preveč in si takšnega načina delanja posla ne moremo privoščiti?)

Če se je kdo vozil po italiji, imajo tam že verjetno ene 20 let sistem črpalke kjer je za več črpalnih mest en terminal na katerem opraviš najprej rezervacijo sredstev na kartici, izbereš številko pumpe in tankaš. Na koncu pobereš še račun, če si ga zahteval, ampak pri nas je taka super zakonodaja da račun mora biti obvezen in še fiskaliziran, kljub temu da je očitno da avtomat ne more utajevat davkov.

Če se prav spomnim je Bjorn točno tak sistem enkrat gledal na enem sejmu, še več, ta sistem je bil od slovenskega Etrela, ki direktno zalaga Moon s svojim hardwareom.

Edit, našel:

Samo ta zadeva nima printerčka za izpis računa, kar pomeni spet neko registracijo da dobiš račun na mail ali kako?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Če je tako namerno sprogramiran, kar pa se lahko zelo hitro ugotovi, brez fiskalizacije. Tisti ki bo pa odgovarjal za tako goljufijo pa lahko samo še zapre svojo firmo.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Pač obstajajo tudi lopovi na svetu, nekatere dobijo, spet druge ne. Ampak to ni sedaj tema tuki. Skratka tehnično so rešitve za poenostavitev plačila teh procesov so in v bistvu ne bi smelo biti izgovorov, da potrošnikom plačevanja ne olajšajo.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Kdo se je peljal z M3 Performance, ve, da je to preveč, razen za kakšnega prav psihota. Govorim glede pospeška. Ostalo vseeno ni na nivoju kakega lambota ali 911T.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Ne misli na fizični priključek ampak na nacin plačila.
Vsaj na tistih petrolih kjer so zaposleni, ne razumem da ne mores filat in placat tako kot tocenje goriva. A jim je tak problem povezat polnilnico z blagajno?
Ce je pos terminal tako hudičevo drag, saj ga vendar imajo v poslovalnici.
Zakaj ga ne uporabijo se za.placilo elektrike. Lahko placam poloznice, loto listke, čokolado, ne morem pa elektrike za avto.
Tisti ki nam je petrol dobavitelj elektrike bi pa lahko zadevo pristeli k poloznici za elektriko.
Dve njihovi aplikaciji imam(na poti, moj petrol) magno imam, pa ne vem ce mi uspe brez tretje app (one charge) filat avto.
Pozabi na zaposlene in fizične servise. Polnilnice so in bodo večinoma unattended.
Ja, povezat polnilnico in blagajno ni tako preprosto. In ne pozabi, da bodo ta npr. tudi polnilnice drugih ponudnikov.
GEN-I ti recimo prišteje k položnici za štrom.
 
  • Haha
Reactions: ales85

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Ej SJTV1 kaj ste to en cenik objavili za We Charge, AC polnjenje obračun na minuto? A si pogledal ceno? Verjetno je obračun na kWh in ne na minuto.

WeCharge je storitev nemškega ponudnika, s katerim tudi neposredno skleneš pogodbo.
Bom preveril, kakšne so cene, v glavi sem imel, da so na kWh, ja ... Ni ap nujno, Škdoa ima recimo DC na minuto ponekod. Ponekod pa na kWh.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.896
113
pri taščici
Vecina petrolov ima se zaposlene.
In dokler mi ti zaposleni prodajajo srecke , sendvice in svece, naj mi se elektriko.
Manj ko jo bodo prodali vec bodo imeli izgube s.polnilnicami. in obratno. Ce bomo v vrsti stali za polnjenje, potem bo pri sedanjih cenah lep dobicek.
Polnilnico in blagajno je tezko fizicno povezat ali sw?
Prisoten sem bil pri obnovah dveh petrolov pred 20 leti. Precej je cevi in jaskov.
Pa ce prav razumem sistem polnjenja je do vseh polnilnic pripeljana elektrika in internet. Kaj se rabi?
A za adblue tankat pa ne rabim nobene app. Povem številko rocke in placam.
Pa so približno istocasno se zaceli pojavljat po pumpahskupaj s polnilnicami
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Vsak, še tako zabačen Mercator ima 2 blagajni in 2 POS terminala. Tudi če en stane nekaj sto EUR in nato še podpora zanj 100 EUR/mesec (kar je izjemno drago in sem verjetno rekel vsaj 10x preveliko cifro) to ni strošek, ki podre matematiko ali postaviti polnilnico ali ne.
No, da ne boš čudno gledal: POSi za polnilnice so ranga dva jurja, recimo. Tudi več.
Plus mesečno vzdrževanje, ki sicer ne nanese 100 evrov na mesec, ampak: na lokacijah, kjer imamo POS, je delež tistih, ki uporabijo kreditno kartico zanemarljiv. Če jih bo čez eno leto 10x več bo še vedno zanemarljivo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.396
1.356
113
No, da ne boš čudno gledal: POSi za polnilnice so ranga dva jurja, recimo. Tudi več.
Plus mesečno vzdrževanje, ki sicer ne nanese 100 evrov na mesec, ampak: na lokacijah, kjer imamo POS, je delež tistih, ki uporabijo kreditno kartico zanemarljiv. Če jih bo čez eno leto 10x več bo še vedno zanemarljivo.
a) Cena se zdi pretirana, ampak ni pa grozno nerealna. Ampak, gotovo bi se dalo na trgu najti tudi cenejšega?

Ziher poznaš štos o ceni občinskega parkomata, kjer je novinar (prenapihnjeno) ceno komentiral, da bi na prostem trgu za tak denar v parkomatu dobili še avtomat za kavo...

b) Spet se bom izgovoril na totalni manko izkušenj: pa se da plačati s kreditno kartico brez registracije, aplikacije in sploh uporabe telefona? Če ne, je odgovor zakaj ne znan...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

tony

Guru
23. jul 2007
9.396
1.356
113
P.S.: Seveda lahko argumentiraš, da večina plačuje z appom, ker je gen Z tega bolj vajena. In to do neke mere drži: če greš pogledat na Lj Tesla servis, boš tam videl klientelo: mlade mulčke s preveč brade, v reklcih in kratkih hlačah... :valjamse: :valjamse: :valjamse: Ko sem to videl, me je Tesla kar nekam minila. Tam bi lahko snemali hipstrske reklame.

Ampak, če gre verjeti zakonodaji EK (hej, morda se vmes zgodi še revolucija in bomo za šefa postavili Putina), bo BEV slej ko prej postal mainstream. In ta trg pa niso hipsterji, to smo že stari in nekoliko zagrenjeni milenijci (kje je šele gen X), ki pogrešamo knofe na telefonih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe, ales85 in sad

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
510
79
28
Pri Molu, ki ima sicer le par polnilnic sem opazil, da je mozno placat notri na blagajni in to na nacin, da moras pridt pred polnjenjem in povedat koliko kwh bos napolnil in placas vnaprej. Pa se cena kwhja je pri tem obcutno visja.

Pa se ena cvetka na eni izmed Petrolovih polnilnic na avtocesti. Pridem, hocem filat, vtaknem kabel, skeniram qr z aplikacijo in nikakor ne zalaufa. Klicem pomoc uporabnikom in mi pove, da je potrebno najprej skenirat qr in sele nato vtaknit kabel in da to pise tudi na navodilih, ki so nalepljena na polnilnici. Naredim po navodilih po telefonu in je zacelo delat.

Navodila na polnilnici seveda nisem prej prebral in po koncanem tel. pogovoru jih pogledam in na njih pise, da se najprej vtakne in nato skenira (kot sem jaz prvotno naredil in kontra temu kar je povedal po telefonu.

Noro, da so pri vsej tej pametni tehnologiji polnilnice se 100 let za casom... Dobro da domaci stekr laufa 99% casa, drugace tole ni za nikamor.

Pa se to, po telefonu mi je se povedal, da za v bodoce je bolj pametno imeti njihovo rfid kartico da je manj tezav s polnjenjem. Seveda vprasam kje se to dobi, da naslednjic ne dobim zivcnega zloma in pove, da se lahko naroci notri v bencinskem servisu na blagajni. Ok grem notri in mi oba usluzbenca povesta, da so te kartice ukinili in da se jih ne da vec narocit in dobit. LOL
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.573