Teslo v Tesli Y

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici


Ne vem kaj za ene črnce imajo za prodajalce, ampak se ziher z nafto zjutraj pod pazduho namaže...
"Pristopnici priložite še kopijo zadnjih treh plačilnih list ali odrezek pokojnine, bančne izpiske za obdobje zadnjih treh mesecev ter obojestransko kopijo osebnega dokumenta. Tuji državljani priložite še kopijo izkaznice za tujce. "
Mislim da so pozabili na vpis hipoteke na nepremicnino.
Zato da bom za nekaj deset evrov polnil. Vsak mesec mi posljejo racun za elektriko v trimestni stevilki oa nisem nic od tega rabil jim posredovat(ce se prav spomnim)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.362
3.447
113
"Pristopnici priložite še kopijo zadnjih treh plačilnih list ali odrezek pokojnine, bančne izpiske za obdobje zadnjih treh mesecev ter obojestransko kopijo osebnega dokumenta. Tuji državljani priložite še kopijo izkaznice za tujce. "
Mislim da so pozabili na vpis hipoteke na nepremicnino.
Zato da bom za nekaj deset evrov polnil. Vsak mesec mi posljejo racun za elektriko v trimestni stevilki oa nisem nic od tega rabil jim posredovat(ce se prav spomnim)
Pa dobro, dobiš polno plačilno Magna kartico.
Lahko drve kupiš, kurilno, toploto črpalko gume ni da ni..
 
  • Ljubezen
Reactions: LarryClay

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ja, zato ker izkoristijo priložnost za trženje svojega produkta. Za Tesla app registracijo za polnjenje sem porabil kaki dve minuti (pa še to ker sem moral v drugo sobo po denarnico). Vpišeš kreditno, dobiš bremenitev za en cent, potrdiš in je to to.

BTW, s službenim Mach E GT je prišla pot iz Zagreba v Ljubljano 36 eur (ionity redna cena + ne ravno majhna poraba tega avta). Skoraj prepričan sem, da bi bilo z bencinskim osmakom ceneje.

Zeleni prehod, pa to...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ja, zato ker izkoristijo priložnost za trženje svojega produkta. Za Tesla app registracijo za polnjenje sem porabil kaki dve minuti (pa še to ker sem moral v drugo sobo po denarnico). Vpišeš kreditno, dobiš bremenitev za en cent, potrdiš in je to to.

BTW, s službenim Mach E GT je prišla pot iz Zagreba v Ljubljano 36 eur (ionity redna cena + ne ravno majhna poraba tega avta). Skoraj prepričan sem, da bi bilo z bencinskim osmakom ceneje.

Zeleni prehod, pa to...
Saj so ze spremenili taktiko, da ne gre za ceneje, ampak za okolje, po novem :valjamse:
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.632
1.245
113
Ja, zato ker izkoristijo priložnost za trženje svojega produkta. Za Tesla app registracijo za polnjenje sem porabil kaki dve minuti (pa še to ker sem moral v drugo sobo po denarnico). Vpišeš kreditno, dobiš bremenitev za en cent, potrdiš in je to to.

BTW, s službenim Mach E GT je prišla pot iz Zagreba v Ljubljano 36 eur (ionity redna cena + ne ravno majhna poraba tega avta). Skoraj prepričan sem, da bi bilo z bencinskim osmakom ceneje.

Zeleni prehod, pa to...
Bencinski šestak porabi 10l za to pot. Pri ene 200na uro...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
B58. Guglaj
Če prav razumem si napisal, da z b58 motorjem bos za 140km poti pri 200km/h porabil 10 litrov bencina?
Spritmonitor recimo za 540i kaže enega s porabo pod 8l, povprečje pa kar preko 10 litrov, kar je še vedno super rezultat, samo Zagreb-Ljubljana z 10 litri bencina in to pri 200km/h pa po moje ne bo šlo a ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Se v obratni smeri (lj-zg) ne prides z 10 litri. Z nobenim bencinarjem(mogoce kaksnim hibridom) prej kot v eni uri.
Ce pa gres dvesto pa si 45 minutah v zagrebu.
Pol pa je ura 6 in alarm zazvoni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bakki33

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.950
1.099
113
www.adriamedia.si
a) Cena se zdi pretirana, ampak ni pa grozno nerealna. Ampak, gotovo bi se dalo na trgu najti tudi cenejšega?

Ziher poznaš štos o ceni občinskega parkomata, kjer je novinar (prenapihnjeno) ceno komentiral, da bi na prostem trgu za tak denar v parkomatu dobili še avtomat za kavo...

b) Spet se bom izgovoril na totalni manko izkušenj: pa se da plačati s kreditno kartico brez registracije, aplikacije in sploh uporabe telefona? Če ne, je odgovor zakaj ne znan...
a) ne moreš kar enega POSa porinit na določeno polnilnico. Lahko bi našel cenejšega, ampak dokler narediš inbtegracijo, je dlje in dražje.
b) zem že napisal: lahko preko POS terminala. In bom še enkrat napisal: da se plačat s pametnim telefonom brez appa in regostracije. To je dovolj dobra rešitev. Kdor nima pametnega telefona, pač ni za EV (in počasi ne bo več za v družbo, tako pač je).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.950
1.099
113
www.adriamedia.si
Ja, zato ker izkoristijo priložnost za trženje svojega produkta. Za Tesla app registracijo za polnjenje sem porabil kaki dve minuti (pa še to ker sem moral v drugo sobo po denarnico). Vpišeš kreditno, dobiš bremenitev za en cent, potrdiš in je to to.

BTW, s službenim Mach E GT je prišla pot iz Zagreba v Ljubljano 36 eur (ionity redna cena + ne ravno majhna poraba tega avta). Skoraj prepričan sem, da bi bilo z bencinskim osmakom ceneje.

Zeleni prehod, pa to...
Od Zg do Lj ne rabiš polnit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

jezek

Guru
24. jul 2008
2.632
1.245
113
Če prav razumem si napisal, da z b58 motorjem bos za 140km poti pri 200km/h porabil 10 litrov bencina?
Spritmonitor recimo za 540i kaže enega s porabo pod 8l, povprečje pa kar preko 10 litrov, kar je še vedno super rezultat, samo Zagreb-Ljubljana z 10 litri bencina in to pri 200km/h pa po moje ne bo šlo a ne?
Ja, vedno pozabim da je 140km in ne 114.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
a) ne moreš kar enega POSa porinit na določeno polnilnico. Lahko bi našel cenejšega, ampak dokler narediš inbtegracijo, je dlje in dražje.
b) zem že napisal: lahko preko POS terminala. In bom še enkrat napisal: da se plačat s pametnim telefonom brez appa in regostracije. To je dovolj dobra rešitev. Kdor nima pametnega telefona, pač ni za EV (in počasi ne bo več za v družbo, tako pač je).
A) ne dvomimo v to, da je za polnilnico potreben drugačen-dražji POS. zanima nas le, kako uspe Avantiju in Maxenu na samopostrežnih črpalkah uporabljati takšen POS in še vedno poslovati z dobičkom, navkljub enaki ceni goriva (nekaj časa celo nižji ceni) in to pri artiklu, kjer je marža bistveno nižja od marže elektrike
B) z drugimi besedami: če imaš EV in se ti izprazni baterija ali razbije telefon ali ga izgubiš/pozabiš..., si ga najebal
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.573