Teslo v Tesli Y

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.850
626
113
EU
Koliko imaš ti že veliko baterijo?

Zagreb je pa praktično tako blizu, da niti s trepalnico ne bi smel trzniti glede stanja goriva.:cool:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.243
4.741
113
To trdim cel čas. Naj se politiki prevažajo okrog z električarji, pa brez trikov z generatorji. Če bi to dosegli, bi "raja" dobila boljšo infrastrukturo. Pa še kako dodatno standardizacijo vmes, ki sedaj krepko manjka, kar pravzaprav najbolj preseneča.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
924
948
93
Najprej je treba na to spravit bruseljske glave. Potem pa še naše.
Nekoč se je vsaj Rupel prevažal v službenem Priusu.
Pa da ne pozabim, tudi vse glave avto fabrik. Ne pa da ko se je šef VW par let nazaj z ID.3 peljal na morje v Italijo, ter se čudil zadevam, kako delujejo in kako polnilnice delujejo oz. ne-delujejo.
Edini, ki imajo v glavo razščičene zadeve glede štromarije je Tesla. Sedaj se tudi vidi, kako vse slovenske Superchargerje širijo z dodatnimi polnilnimi mesti. Morda sicer še vedno premalo, vendar so edini, ki aktivno migajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags, sad in tony

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.243
4.741
113
Nekatere stvari so se v 100 letih rešile odlično in jih nima smisla postavljati na glavo.
Že dolgo nima vsak avtomobilski proizvajalec svoje "vrste goriva" in "črpalke", črpalke sprejemajo uradno plačilno sredstvo vsake države, kjer stojijo, skupaj s karticami. EU komisija marsikje dela red, kjer ga ne bi rabila, na tako pomembnem področju infrastrukture pa je zaspala in je velik nered. Kake telefonske aplikacije ... Za rezervacije in dodatne popuste že mogoče, sicer pa bi morala vsaka polnilnica na območju EU omogočati polnjenje anonimnemu uporabniku, ki storitev plača bodisi v gotovini ali s kreditno kartico.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.972
1.107
113
www.adriamedia.si
Nekatere stvari so se v 100 letih rešile odlično in jih nima smisla postavljati na glavo.
Že dolgo nima vsak avtomobilski proizvajalec svoje "vrste goriva" in "črpalke", črpalke sprejemajo uradno plačilno sredstvo vsake države, kjer stojijo, skupaj s karticami. EU komisija marsikje dela red, kjer ga ne bi rabila, na tako pomembnem področju infrastrukture pa je zaspala in je velik nered. Kake telefonske aplikacije ... Za rezervacije in dodatne popuste že mogoče, sicer pa bi morala vsaka polnilnica na območju EU omogočati polnjenje anonimnemu uporabniku, ki storitev plača bodisi v gotovini ali s kreditno kartico.
To ni problem, in je tehnično mogoče. Ampak bo vsaj 10%, če ne še več dražje polnjenje.
 
  • Haha
  • Wow
Reactions: Bakki33 in ales85

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.564
9.269
113
en med klic za zavarovanje,,,za hec naklikal na wiz.. 110€ na mesec..(s kaskom in še dodatne kombinacije). avto ima preko 130kw, torej najvišji razred? al sem kaj spregledal. pa to je čist komercialna scena, brez nekih dodatnih kreativnih popustov.
Ne spada neka tesla s 300hp+ v isti razred? kasko pa na vrednost avta? kje je catch da nekdo plača 1700 kasko, ob predpostavki da se ne zaletava vsak drugi dan?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.076
1.281
113
Wiz ima odbitno fransizo tudi na delnem kasku. Plus vecjo odbitno na splosnem kasku, ce je nisi popravil (900 default, opcijsko 600,300)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.564
9.269
113
ja, 900, nisem popravil. 900 lahko plačam, če avto skotam totalko. recimo. na triglavu imam 1% torej 800€ če če.
še enkrat kje je razlika v električarjih..so kakšne dodatne postavke?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Ne vem kaj si naklikal ampak jaz sem dal teslo y in mercedes e oba letnik 2022 in pride kasko+delni kasko približno enako (1€ razlike na mesec). Pri wizu verjetno dodatna oprema ni posebej zavarovana, ker je izpisana cena za E 56k, za teslo y long range pa 53k. Če primerjaš samo obvezno je tesla dražja za 1€ na mesec, tako da nekih hudih razlik v zavarovanju ni (razlika je seveda pri kasku, kjer se upošteva vrednost vozila). Ampak wiz itak ni niti blizu konkurenčnosti če jemlješ kasko + kombinacije, skoraj pol dražji za moj avto napram Sava.

tesla
1685453818009.png


mercedes
1685453833912.png
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
924
948
93
Pridete do tega, da silni kilovati ne igrajo strašne vloge. Zato se ne mešat s slednjimi.
Igra pa vlogo novonabavna cena. Če je mečka 90 kekic, pač jasno, da bo kasko dražji od Tesle za 50 kekic.
Milijon EUR škode v prometni nesreči kot del AO - škoda drugim, pa lahko narediš tako z Pičipokijem, kot z Rimac Nevero. Zato so tudi tam bonusi malusi za konstantne razbijače.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
To itak. Glavno vprašanje pa ostaja, ali ima (lahko) zavarovalnica kakšne dodatke na bolj "rizične" avtomobile. Uradno gotovo ne, je pa verjetno možno dobiti manj popusta.

Realno je sicer tako, da ima tudi kak GLC noter že toliko drage tehnike (baterijo, elektromotor, morda tudi toplotno črpalko, aluminijasto havbo, morda tudi blatnike, velike displeje in šipe...), da niso popravila nič cenejša.

BTW, sodelavki šel kompresor klime na e-208. Cena? Sitnica, dva jurja. Ker je električen (običajni kompresor poganja motor preko jermena, tukaj pa tega ni in mora imeti vgrajen še motor).

BTW, glede na videno v zadnjih par mesecih, ne grem več niti blizu kakemu PSA polizdelku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
Samo za intermezzo, zdaj sem dan in pol vozil bratovega xc60,… res me je presenetilo, kakšen drug filing je it nazaj na dizla, pa da se ne bo kdo užgal, ja, xc60 je ful bolj udoben od Y ampak sama vožnja,… res se razvadiš z evjem, pa še skoz mi je ključ od avta šel na jetra, določene stvari so res zanimive, kako te potem nekaj moti.
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.603