Tesla MODEL S

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
We recruited dozens of eager employees with long highway commutes to test it — all of them agreeing to our stipulations:

  • You must pay attention and keep your eyes on the road at all times
  • You can take your hands off the wheel, but you must be alert
  • We will be watching you via cameras in the car and if you don’t follow these rules, we’ll take the car away from you
This was in early 2013. Any one care to guess what happened? Let me show you…


Na danskem je še potrjena smrt na autopilotu, sicer pa reden phantom braking, kar norijo tudi na Tesla forumih in polno ljudi, ki zaspi. Nekaj jh je napisalo, da so ga zbudili stožci za delo na cesti, ker jih tesla spluži direktno. :bonk:
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Vem vem... je blo bolj cinično. :p

Veš da manjka bridge to gantry, samo twitter amerikaninosi tega ne vedo, njihovi novinarji tudi pojma nimajo.

Itak ma tisti Taycan še 10s lufta za boljši čas. Pomoje niso pričakovali tako naduvanega Elona, drugače bi stisnili res vse iz njega že letos. Sem siguren če pride stock MS blizu času, da bodo še vozili.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Ampak ali je bil hitrejsi ali ne? To kaj ma se kdo fora in kak se ni trudo nima veze. Oziroma je za otroke v oš in na alterju.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja komplet kar dela Tesla je za otroke v šoli. Poglej avto, se ti zdi to serijski MS? Vse je predelano, vozi se en prototip, ki bo čez 1 elon leto kao naprodaj, se pravi 2-3 leta oz. sploh ne.

Kokr je ewon nabijal na twiterju je blo zelo enostavno, dobit time slot za testiranje ko se da čase merit na 20,6km in poslat eno serijsko Model S tja. Tega niso naredl inn nimajo namena, ker ne naredi kroga tudi v tem "mrazu".
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.646
777
113
A Taycan pa ni igrača za otroke? Kdaj ga dobim, če ga naročim danes?

Tole je samo merjenje dolžine, tako iz strani Porscheja kot iz strani Tesle.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.800
603
113
EU
Porsche je pač športni avto in ma da je hiter. Ampak ni pa to sedaj v rangu Ferrarija&co tko da ne rabi bit spet tko hitr :p
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja, vsak porš mora po ringu...MORA. Še Panamera pa Cayenne se vozita po ringu pa ne bi bil problem če se ne bi. Tesli tudi ni treba po ringu nič dokazovat, samo musk se obnaša slabše kot trump na twitterju, potem se pa meri...

Kot rečeno, saj je ta Taycan čas tudi veliko razočaranje.. To so hot hatchi blizu ali pa hitrejši.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.297
9.051
113
ja no bolj sem mislil, daje postal "obvezno" orodje, da se lahk hvališ. To je zadnjih nekaj letih že skoraj nadležno.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.892
4.952
113
Nekje morajo imet skupno pisto, da lahko merijo. Glede na zahtevnost le te, je to kar OK, če mene kdo vpraša.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.914
2.388
113
Bo zanimivo videt, če bo nova S korak naprej od Taycana. Kar se tehnike tiče. In če, kolikšen bo ta korak.
SJTV a veš mogoče kdaj se bodo pojavili prvi torq vectoring EVji? Porsche z znanjem Rimca.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Dajmo se še vprašat katere gume je mel gor pa kolk takih krogov odpelje. Pa še par malenkosti.
Ne samo gume, karbonske zavore, znižana, trije motorji, zalepljena stekla, tako da se nič ne vidi noter. Brez veze, to s od serijskega vozila ni. So se s tem konkretno osmešili, čeprav verjamem, da tega glupi Američani ne bodo razumeli.

Za št. krogov pa nima veze. Gre se za čas enega kroga, pa tudi če 10 sekund po koncu crkne. :) Noben se še ni hvalil, da lahko prevozi 100 krogov v 8ih minutah ;).
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.732
113
Ne samo gume, karbonske zavore, znižana, trije motorji, zalepljena stekla, tako da se nič ne vidi noter. Brez veze, to s od serijskega vozila ni. So se s tem konkretno osmešili, čeprav verjamem, da tega glupi Američani ne bodo razumeli.

Za št. krogov pa nima veze. Gre se za čas enega kroga, pa tudi če 10 sekund po koncu crkne. :) Noben se še ni hvalil, da lahko prevozi 100 krogov v 8ih minutah ;).

A to je pol ista zgodba kot Chiron in tistih njihovih 300 mph?