Tesla MODEL 3

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.624
766
113
Če bi bilo to res bi cene rabljenih strmoglavile, pa gledaš rabljene Leafe, kateri slovi kot z najslabšo baterijo pa vidiš, da temu ni tako. Ali so te zgodbe napihnjene in zadeva ni tako slaba ali pa trg rabljenih nima pojma.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
trg rabljenih je tako minoren in nišen, da so cene blef ozirom aje to pač trenutni odraz ponudbe.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Malo recesije bo treba, da se sčisti. Poznam lastnika Tesle MS in pojma nima kaj in kako. Njegovo rit verjetno krije poslovni leasing tako da mu mogoče ne bo treba velik vedet o napakah.


En primer, drugače je konkretna tožba. Tesla ima okoli 800 tožb v USA vloženih, ta OTA updejt so poslali po celem svetu kot reakcijo na tisto kitajsko eksplozijo. Počasneje polnijo in max. napetost celic je nižja.

Pri i3 zdaj pravi kolega, da se nekaj pozna, moram vprašat, ker se da v skritem meniju najdit podatek za polno kapaciteto. Ko je bil kupljen je bila po tistem podatku baterija kot nova pri 60kkm. Pri mojem je kot nova pri 60kkm, verjetno kak procent ali dva napram novem.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To poznam ja, trdimo to stalno. Tesla je vsaj 5x precenjena napram drugim avtomobilskim podjetjem (EPS earnings per share).

Potem je pa treba upoštevat, da v 17 letih obstoja ni še nobeno leto ustvarila dobička. Člani tesla kulta pa še vedno trdijo da je tesla startup oz. tehnološko podjetje (pri tehnoloških je jasno lahko borzna vrednost veliko višja, malo vložka lahko ustvari veliko prometa/dobička).

Jaz stalno spremljam rabljene/poškodovane EVje v tujini, ker bi ga imel, tudi teslo za 20k€. :p
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Proti avtom niti nimam veliko, sem spisal pozitivne alineje tesle. Jaz ti za vsak avto, ki ga imam ali pa sem ga imel spišem en A4 list failov.

Nekaj je bilo norih ponudb vmes in bi takrat tudi Teslo kupil, verjetno za omejen čas in potem prodaja. Zdaj so pa cene kar konkretne in povsem brez logike, ker delov za popravilo ni ali pa je ogromno ovir.

Moj naslednji bo sigurno vsaj hibrid, BEV pa zgleda še predragi, i3 pa imam če ga želim.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Ma sej nc slabga nism mislu. Se strinjam okol Tesle, korencek pa gas je tole. Sam jebiga, je pa naredu hype in zasukal moto industrijo v to smer, ni kej. Bojo pa mogl se pojacat na vseh nivojih, drgac se bo res bolj klavrno koncalo.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
To poznam ja, trdimo to stalno. Tesla je vsaj 5x precenjena napram drugim avtomobilskim podjetjem (EPS earnings per share).

Potem je pa treba upoštevat, da v 17 letih obstoja ni še nobeno leto ustvarila dobička. Člani tesla kulta pa še vedno trdijo da je tesla startup oz. tehnološko podjetje (pri tehnoloških je jasno lahko borzna vrednost veliko višja, malo vložka lahko ustvari veliko prometa/dobička).
:p
Tesla (TSLA) unexpectedly turned a profit in the third quarter, sending shares soaring in after-hours trading ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kreativno računovodstvo, isto kot lani ta cajt, potem pa ni šlo več. Hitro rastoče podjetje, kateremu CAPEX pada oz. ne pokrije niti amortizacije. Promet pada, pa rekordna številka prodaje.

Dobiček je bil pa izredna cifra, bomo videli kaj sledi. Sicer pa to ni prvi Teslin "dobiček", je imela celo 3 kvartale dobička v celotnem obstoju! To tudi ne bi bil problem, če bi eksponentno rasli, podobno deluje Amazon in še mnogo drugih podjetij, vendar druge cifre štimajo, pri Tesli pač ne.

 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To smo debatiral že en čas nazaj. Razbil se je na ulici s polno ljudi, maš tudi video ko probajo avto odpret.

Nič si ni naredil večjih poškodb, zakaj ni sam odprl pa mislim da ni jasno napisano nikjer. Eni najstniki so tudi zgoreli v MX.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83

Unlimited demand. :S Veliko kreativnega računovodstva v 10Q...res veliko.

PS. Notri je zapisano, da mora do začetke proizvodnje v šanghaju vložit 2mrd, so pa šele par 100mio. Če se to ne bodo izpogajali bo pestro.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Nič bankrot.

Nemci pravijo, da bo Tesla zidal novo tovarno v bližini Berlinskega letališča. Otvoritev 2021.