Téma o IP kamerah

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.830
593
113
Sem tudi odkril glavno napako, ki sem jo delal. Ko spreminjaš FTP nastavitve moraš najprej klikniti Save in šele na to FTP test.
Jaz sem pa spreminjal settinge in klikal TEST ftp, da bi našel pravo konfiguracijo...:obesise:
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
4.980
2.222
113
Glavno, da si rešil. Drugače so to po mojem zelo dobre kamere, imam kar nekaj tega okrog hiše in nobenih težav, razen ogled kamere včasih timeouta, ko sem v drugi mreži.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.685
133
63
Živjo,

jaz sem nabavil Dahua snemalnik in Dahua kamero.
Najprej sem se 2 dni je***al z nastavitvijo. Snemalnik se je stalno restartal. Verjetno je bilo nekaj narobe z namestitvijo diska. Ko sem ta tretjič odprl kišto , odklopil in snel disk je potem začelo delat normalno.
Kamera in snemalnik imata obadva skoraj identično pamet, identičen vmesnik, celo identičen je privzeti IP naslov.
Zato spet nekaj časa sploh nisem porajtal, da se enkrat povezujem na kamero, drugič na snemalnik (Web vmesnik, na monitor mi nikoli ni uspelo dobit slike).

Vse nastavitve so tako podvojene na snemalniku oz. kameri.
Motion detection na snemalniku je zanič. Na kameri je nekoliko boljši, vendar potem ne moreš naštimat, da snema motion detection filmčke na snemalnik pač pa na FTP.

Skratka, potrebuješ zgolj kamero, snemalnik je neuporabna stvar. Kamero povežeš na FTP ali NAS.
Na kameri so ponoči zelo očitne IR lučke, ki svetijo tudi v vidni rdeči svetlobi.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.830
593
113
Hvala za izkušnjo, sigurno bo komu prav prišla... :zmaga:
Kar se pa IR ledic tiče so tudi na Reolink kamerah vidne ponoči.
Ampak to je lahko samo plus pomoje, da nepridipravi že na daleč vidijo da so vklopljene. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.957
801
113
Živjo,

jaz sem nabavil Dahua snemalnik in Dahua kamero.
Najprej sem se 2 dni je***al z nastavitvijo. Snemalnik se je stalno restartal. Verjetno je bilo nekaj narobe z namestitvijo diska. Ko sem ta tretjič odprl kišto , odklopil in snel disk je potem začelo delat normalno.
Kamera in snemalnik imata obadva skoraj identično pamet, identičen vmesnik, celo identičen je privzeti IP naslov.
Zato spet nekaj časa sploh nisem porajtal, da se enkrat povezujem na kamero, drugič na snemalnik (Web vmesnik, na monitor mi nikoli ni uspelo dobit slike).

Vse nastavitve so tako podvojene na snemalniku oz. kameri.
Motion detection na snemalniku je zanič. Na kameri je nekoliko boljši, vendar potem ne moreš naštimat, da snema motion detection filmčke na snemalnik pač pa na FTP.

Skratka, potrebuješ zgolj kamero, snemalnik je neuporabna stvar. Kamero povežeš na FTP ali NAS.
Na kameri so ponoči zelo očitne IR lučke, ki svetijo tudi v vidni rdeči svetlobi.

Vsaka "naprava" ima svoj IP.. login je tudi v mojem primeru enak/zelo podoben.
Res da je že en čas minilo odkar sem postavljal - ampak snemalnik določi IPje kameram, ko jih "pokonektaš". Dokler niso stvari pokonektane - na browserju nisem videl nič.. osnovno konfiguracijo sem itak delal preko HDMI in na TV (vsaj mislim da).
Kamero v brskalniku vidim.. je pa res, da mislim da dela samo v Chromu (+ en plugin ti ponudi za instalirat).
Snemalnik - jaz ga rabim.. povezan je s TV, "krmili" mi tudi app na telefonu (dela ko šus).
IR lučke ponoč svetijo.

Ko sem mel izpad snemalnika - sem hotel snemat na NAS.. no tm sm pa jest obupal.

Mal si zapiši / screenshotaj nastavitve - sedaj ko ti dela... slej al prej uleti kakšen "firmware" upgrejd, ki ni rečeno, da gre gladko skoz :/
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.863
8.880
113
EU
Živjo,

jaz sem nabavil Dahua snemalnik in Dahua kamero.
Najprej sem se 2 dni je***al z nastavitvijo. Snemalnik se je stalno restartal. Verjetno je bilo nekaj narobe z namestitvijo diska. Ko sem ta tretjič odprl kišto , odklopil in snel disk je potem začelo delat normalno.
Kamera in snemalnik imata obadva skoraj identično pamet, identičen vmesnik, celo identičen je privzeti IP naslov.
Zato spet nekaj časa sploh nisem porajtal, da se enkrat povezujem na kamero, drugič na snemalnik (Web vmesnik, na monitor mi nikoli ni uspelo dobit slike).

Vse nastavitve so tako podvojene na snemalniku oz. kameri.
Motion detection na snemalniku je zanič. Na kameri je nekoliko boljši, vendar potem ne moreš naštimat, da snema motion detection filmčke na snemalnik pač pa na FTP.

Skratka, potrebuješ zgolj kamero, snemalnik je neuporabna stvar. Kamero povežeš na FTP ali NAS.
Na kameri so ponoči zelo očitne IR lučke, ki svetijo tudi v vidni rdeči svetlobi.
Saj Dahua ni od včeraj in bi to moralo delati OK.
Imam samo kamero od Dahue. Snema na SD kartico (ki je v kameri), brez snemalnika, in dela netežavno.
Posnetke (video) za pet dni nazaj pregledam v browserju.
Sčasoma bom nabavil snemalnik, vendar sem v dvomih, o kakšnih težavah pišete .
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.685
133
63
Snemalnik dela vse slabse kot kamera, razen snema na varen disk. Snemanje na SD kartico v kameri je zame slaba sala. Uporabno za sosede gledat. Lopov ti kamero itak zbije in odnese.
Ta hip se niti ne vem kako posnetke dobiti dol s snemalnika. Valjda se da, ampak download gumba nisem nasel. Lahko gledas video znotraj vmesnika in to je to.
Za moje pojme kljucna stvar pri kamerah, da lahko video downloadas in neses na policijo ali nekam.
Vmesnik je slab, neintuitiven, manual nikakav.
Tudi sam sem od Dahue veliko pricakoval pa je totalen poden.
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.863
8.880
113
EU
Dahuo krmiliš iz browserje. Moja snema na SD kartico in iz browserja dostopam do posnetkov. Kamera datumsko označi alarme, drugače na kartico neprekinjeno snema 24 ur. Kartica ima za pet dni videov, potem stare presname. Podobno kot avtomobilski dashcam.
Video označen z alarmom lahko pregledujem in če je zanimiv, posnamem na disk Abaka. Ima gumb download. Video je v Dav formatu, zato ga konvertiram v MPEG4 da lahko pošiljam prek Viberja na telefone in tablice.
Premišljujem o nabavi snemalnika, vendar zaenkrat SD kartica ustreza v celoti. Kamera je na antenskem drogu in ni dosegljiva na preprost način.

S to kamero sem zamenjal prejšnjo Hikvision, katera je brez kartice. Pa še dostop do kamere prek browserja je bil nemogoč zaradi slabega plugina. Tako sem moral imeti kup drugih programov (računalnik, tablica, telefon), da sem dostopal do kamere, samo z originalnim nisem mogel. Zaradi tega so na internetu uporabniki jezni na Hikvision.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.685
133
63
Tole imam v razdelku "Search", kjer lahko gledaš posnetke.
Na desni se vidi, da dela 60 minutne datoteke.
Morda veš kje lahko tukaj downloadam file?
 

Priponke

  • tempsnip.png
    tempsnip.png
    130,7 KB · Ogledi: 160

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.065
5.712
113
pri taščici
Ufff dahua ne poznam, s kitajskega seta za 150 evrov mi je uspelo dol potegniti tako na telefon (preko oddaljenega dostopa) kot direkt s snemalnika na USB ključek.
Pa še imam za orto telebana kar se IT tiče.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.685
133
63
Motion detect slabo dela na snemalniku, na kameri je pa samo opozorilo, brez snemanja. Snemanje na kameri bi bilo, če bi snemal na FTP ali NAS.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.395
481
83
::1/128
Večina kolikor toliko normalnih CCTV kamer podpira, da se preko ONVIF protokola snemanje na snemalniku proži glede na motion detection, ki ga izvaja sama kamera. To načeloma deluje tudi med različnimi provizvajalci. Jaz imam recimo na Synology Surveillance Station na ta način povezane in skonfigurirane razčne modele Dahua in Hikvision kamer.
 

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
Večina kolikor toliko normalnih CCTV kamer podpira, da se preko ONVIF protokola snemanje na snemalniku proži glede na motion detection, ki ga izvaja sama kamera. To načeloma deluje tudi med različnimi provizvajalci. Jaz imam recimo na Synology Surveillance Station na ta način povezane in skonfigurirane razčne modele Dahua in Hikvision kamer.
Ali imaš na Synology kupljenih več licenc? Kako je s snemanjem? Imam dve licenci in razmišljam da bi dokupil še dve.
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
ksz

Tudi jaz uporabljam DAHUA kamere in snemalnike. Imam instalirano na več lokacijah, skupno kakih 80 kamer. Razen tega, da mi PoE občasno "skuri" kontakte na kameri nimam pripomb (pa še to je zaradi vlage, ki pride v konektor).
Motion detection deluje OK, jaz imam vklopljeno stalno snemanje + MD. Imam narejeno tako predvsem zato, da na posnetku takoj vidiš kje je gibanje, ko se kaj išče. Drugače se da MD z nastavitvami urediti kar ok, je pa problem pri zunanjih kamerah, saj ti npr dežne kapljice, gosta megla, mrčes prožijo MD.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.065
5.712
113
pri taščici
Ja, sploh kak pajek pred kamero zna biti zanimiv ko se odloči narediti pajčevino pred kamero.
Kaj hudiča jih tako privlači,?
IR?
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.685
133
63
Je ze kdo pogruntal kako s snemalnika dol na svoj racunalnik posnames video datoteke?
Drugo je motion detection. Kako ga prepricas, da posname dolocen cas pred dogodkom in dolocen cas po njem? Pri meni anti+diether, post-record in record delay nimajo ucinka, lahko nastavim karkoli oa je vedno posnetek dol le par sekund, do 10 recimo.
Pa se kje to nastavljas, na snemalniku ali na kameri? Imam tudi DMSS aplikacijo za telefon, tisto je sele zmeda. To bom raje pustil za drugic.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.065
5.712
113
pri taščici
Si kupil pri nas?
Navodil ni nič?
Ko takole označis posnetek se ti nikjer ne pojavi disketa ali podobno. Pa kak USB ključek imej vtaknjen v zato namenjeno režo.
 

Priponke

  • IMG_20210618_083353.jpg
    IMG_20210618_083353.jpg
    1,6 MB · Ogledi: 107
Nazadnje urejeno: