Telemach!!!

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Jap... pri Telemachu sem že večkrat slišal, da se da zmeniti za popust. T-2 ima pa za stare naročnike standarden popust 10%. Najceneje je, če na dve leti menjaš operaterja (v kolikor ti infrastruktura to omogoča).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ne, niso interne. LLU = Local loop unbundling, po domače pomeni da ima operater dostop do medija (kabla), ki gre do uporabnika, in ga lahko direktno priklopi na svojo opremo. Tipično to pomeni, da je storitev enaka kot na njihovem lastnem omrežju čeprav last-mile ni njihov recimo pri Telemachu imaš s tem (enako kot na Telemachovi lastni optiki) po optiki tudi kabelsko TV (DVB-C). Ampak takšnih priključkov skoraj ni več (mogoče še največ na kakšnih OŠO omrežjih), saj se večinoma gradi samo še GPON in drugim ponudnikom (Telemachu/T-2/A1/...) Telekom (ali nek upravljalec OŠO omrežja) oddaja samo še bitni tok (BRO) oziroma neko pasovno širino preko katere lahko potem nudijo svoje storitve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

-JM-

Pripravnik
9. sep 2020
38
4
8
Ne, niso interne. LLU = Local loop unbundling, po domače pomeni da ima operater dostop do medija (kabla), ki gre do uporabnika, in ga lahko direktno priklopi na svojo opremo. Tipično to pomeni, da je storitev enaka kot na njihovem lastnem omrežju čeprav last-mile ni njihov recimo pri Telemachu imaš s tem (enako kot na Telemachovi lastni optiki) po optiki tudi kabelsko TV (DVB-C). Ampak takšnih priključkov skoraj ni več (mogoče še največ na kakšnih OŠO omrežjih), saj se večinoma gradi samo še GPON in drugim ponudnikom (Telemachu/T-2/A1/...) Telekom (ali nek upravljalec OŠO omrežja) oddaja samo še bitni tok (BRO) oziroma neko pasovno širino preko katere lahko potem nudijo svoje storitve.
Imam Telekomovo optiko s štirimi vlakni, eno za internet, eno za DVB-C, dve bi naj bili rezerva. Je torej možno, da nimam BRO ?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ni dvbcja telemachovega na telekom opitiki. Telekom ima svoj dvbc na svoji optiki.
Na BRO mi je jasno da ne. Me je pa nekdo prepričeval pred časom, da ima na eni lokaciji Telemach preko Telekom optike in da ima Telemach DVB-C enako kot na Telemachovem lastnem omrežju. Teoretično je možno, če gre za LLU, če je govoril resnico pa ne morem vedet....
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
No torej obstaja, čeprav so vrjetno zelo redke lokacije, ker že nekaj časa Telekom itak gradi samo še GPON in oddaja bitni tok.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Na starih paketih bi znalo biti, ker so se na telekom optiki tudi conaxi montirali ali pa d3 receiver.
Na eon paketih pa je only eonbox - iptv.
Prosim če me razsvetlite okoli vseh teh terminov in prehoda no nov paket. Sem bolj švoh v vsem skupaj. Sem že pred časom spraševal, pa se v odgovorih nisem najbolj znašel ali pa nisem prav postavil vprašanja
Sedaj imam stari paket Gold Trojka Extra. Imam 3 TV-je in v vseh je Conax kartica. To nam zelo ustreza, ker nočemo imeti še dodatnih box-ov
Sedaj bi prešel na EON Premium.
- Ali sem "prisiljen" v novem paketu na box?
- A so sploh pri EON paketih še Conax kartice?
- Kakšna je najboljša varianta za naš primer (3 TV-ji)
Res bi se radi ognili box-u, ker nimam volje 80 letnemu očetu na novo razlagati kako naj sedaj gleda TV.

Hvala za vašo potrpežljivost in odgovore
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Boksom se izogneš samo s smart TV, ki podpira aplikacijo EON, pa še to ti na vsako naročnino pripada zgolj en priključek.
 

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Res je, mogoče lahko edino kakši popust shandla za prehod na nov paket:)

Drugače pa bi verjetno najboljše bilo, da ohraniš 2x conax kartico, na enem tvju pa EON box.

Če pa nikakor nočeš boxa ali smart tv appa... potem pa se probaj v poslovalnici dogovoriti za kak popust in se veži dve leti s popustom...