Telemach!!!

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Se mi zdi nekako logicno, da ce povecujejo hitrosti na paketih, ki imajo vkljucen internet preko Telemacha, da to velja samo za njihovo omrezje ... Ti imas verjetno samo TV paket od Telemacha ... ostalo pa predvidevam, da placujes Telekomu ...
Lahko maš tudi trojček na Telekomovi optiki, kjer pač Telemach nima svojega omrežja. Pa še na kr nekaj OŠO omrežjih po slo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

-JM-

Pripravnik
9. sep 2020
38
4
8
Se mi zdi nekako logicno, da ce povecujejo hitrosti na paketih, ki imajo vkljucen internet preko Telemacha, da to velja samo za njihovo omrezje ... Ti imas verjetno samo TV paket od Telemacha ... ostalo pa predvidevam, da placujes Telekomu ...
Ne plačujem nič Telekomu, vse imam pri Telemachu (tudi internet). Zanimivo pa je, da imam hitrost interneta ( EON Light paket) 100/100. Tudi svak, ki je prav tako na Telekom optiki.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Na Telemachovi spletni strani je obrazec za e-Račun.
Zakaj je v polju za davčno številko označeno "obvezno polje"?
Davčna je osebni podatek, in zakaj bi to potrebno (GDPR).
Telemach ima zraven zadostne podatke kot je ime, priimek , email naslov in številko sklica na zadnjem računu..
Mislil sem izpolniti obrazec, pa mi ni iskati davčne :evil:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Od kdaj je davčna osebni podatek, oz. bolje rečeno kaj se zgodi, če ti jo nekdo sune?

Telemach ima po moji vednosti evidence narejene na podlagi davčne, ker na podlagi EMŠO ne sme imet.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Davčna številka je torej, tako kot EMŠO, enolični identifikacijski znak, ki posameznika nedvoumno določi. Zato je upravljavci ne smejo zahtevati "počez"
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Davčna je sicer res enolična osebna številka, vendar preko osebne davčne ne moreš zelo preprosto določiti lastnika, če nimaš vpogleda v katero od baz davčnih številk; medtem pa te pri EMŠO datum rojstva in naslednje tri številke umestijo v čas in prostor rojstva, ostane zgolj teoretičnih 1000 možnosti.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Tekst sem samo kopiral s strani Informacijskega pooblaščenca RS.
Tam je navedena telefonska številka in delno IP naslov kot osebni podatek.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja saj ne zahtevajo "počez" ampak za točno določen namen - med drugim tudi za izterjavo dolga preko FURSa. ;)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce noces vpisat davcne stevilke, pa si vklopi preko portala "Moj Telemach" ... :) ...

Banners_and_Alerts_and_Pregled_računov___Računi___MOJ_TELEMACH.png



... ali pa enostavno... pusti tako kot je in prezri popust 1€ od naslednjega meseca dalje ...:fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Davčna se uporablja tudi kot indentifikacija. Preko telefona, ali emaila, da preverijo, če je na drugi strani prava oseba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver
22. jul 2007
12.796
1.313
113
123
Drži ampak je to tudi zakonsko v redu, da te recimo pri Telemachu to vedno sprašujejo po telefonu, če hočeš izvedeti kaj o svojem računu.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mene pa nekaj zanima kako mi bodo obračunali - 1€ po računu - namreč na enem računu imam združene tri stvari/naročnine - 2X mobilni telefon + trojček. A dobim na vsako stvar -1€, al se bodo naredili francoze in ruknili 1€ po računu?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Uvedba e-Računa je za Telemach cenejša kot papirnati račun prek pismonoše. Tako razlagajo.
Reklamirajo malo nenavadno. Papirnati račun se podraži za en Euro. Obdržite staro ceno in prihranite s prehodom na e-Računa.
Sedaj ne vem, ali kupujejo dražje kartuše za printanje računov :rolleyes:
Torej so uvedli še drugi način prikrite podražitve za Euro, poleg tiste februarske.
Poslovalnico imajo poleg Tuš trgovine, tako sem to rešil spotoma. Punca za monitorjem ni vprašala za davčno in ne za telefonsko številko, samo za email naslov.
Torej je na spletnem obrazcu to nepotrebna zahteva za sklepanje 'posla'.
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Čao,

že ene 2 leti odlašam s prehodom na nove pakete, trenutno imam še Gold Extra neki neki, ugotavljam da bo z novo podražitvijo moj paket še dražji kot trenutno EON Full.

Valda sem preletel številne akcije, vidim eno bolanijo da v primeru prehoda na nov (valda višji in dražji paket PREMIUM) plačujem še po stari tarifi, ampak že trenutnih kanalov ne koristim in bi kvečjemu vzel Full, še raje manjši paket.

Je pa fajn akcija za nove naročnike. A je kdo poizkusil z odjavo priključka in potem prijavo na novo osebo (ženo, partnerja, karkoli). Gre to skozi?
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Ti iz prve roke povem, da so in da je šlo skoz 1 leto nazaj... kaj je to odjemno mesto? Sej to ni štrom. Komot imaš na istem naslovu 2 naročnine, sploh če je to hiša, še veseli so... Sicer pa gre nova oseba najprej sklenit novo naročnino, ko je pogodba podpisana pa gre stara oseba odjavit. Nimajo kej težit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Alex

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
V zadnjem mesecu sem imel dve bitki z operaterji glede ponudbe za (pre)stare uporabnike in sicer s T-2 na domačem naslovu in Telemachom pri starših.
Na T-2ju sem od njihovega začetka, vmes nisem bil pri nobenem drugem operaterju in vse kar so mi ponudili je bilo -10% za eno leto. Odhajam.
Pri starših sem šel do konca, se vmes zanimal že koliko je strošek odklopa in ... dobil vse. Eno leto -50% EON Light, razširjeno shemo za dve leti brezplačno, brezplačen EON box, brezplačen drugi sprejemnik, ... Ni da ni. Kot kaže je Telemach top operater za barantanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver