Telemach!!!

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Meni v večernjih urah začne štekati na HTPC - ju (i5 procesor) na winzih deset.
Meril sem takrat istočasno hitrost interneta prek tablice, in za trenutek pade iz 20, celo na 7 Mbitov.
Tudi sem nastavljal kvaliteto iz variabilne na srednjo, vendar je bilo samo malo boljše.
Sedaj sem nastavil največjo na fiksno štiri megabite, pa bom poročal.
Gledamo tudi Turško serijo prek levih Bosanskih strežnikov brez uporabe EON-a. Zadeve tečejo gladko brez motenj. Po mojem mora biti nekaj narobe v EON aplikaciji za Winze. Da se ta EON posodobiti na kakšno novejšo verzijo?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Zakaj EON ne dela prek "bufera". Pet sekund videa bi naložil vnaprej v rame, in s tem bi prebrodil zatikanja.
Moj CD Walkman od Sonja je imel trisekundni bufer. Predvajanje bi začel s trisekundnim zamikom, in j tako prekril preskoke laserja zaradi tresljajev.
Pa je ta tehnologija stara čez dvajset let.
 
22. jul 2007
12.800
1.313
113
123
Če si napisal, da imaš podobno težavo tudi pri ogledu YT, je mogoče da imaš kakšno težavo na svojem omrežju :sprasujemse:
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
mah ne, omrežje je OK in kot sem napisal mi na dveh boljših mašinah vse gladko deluje. Po mojem je samo problem, da nekoliko starejši računalniki pač niso kos procesiranju videov visokih kvalitet pri streamanju. Sicer tega nisem ravno pričakoval na i5, je pa res da je na vseh laptopih ki sem jim video zatika, le 4 gb rama. Vsi pa so opremljeni z SSD.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
To EON za Winze imajo zanič..
To ni da bi štekalo vedno. Ponavadi je v večernjih urah, ko so linije bolj obremenjene.
Je pa hecno ko zašteka, oseba na ekranu ponavlja isti gib po desetkrat zaporedoma, potem preskoči naprej.
Zvok prav tak.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Kolega je v hiši kjer sta dve gospodinjstvi v enem odjavil Telemach in potem so naredili prijavo v drugem gospodinjstvo zato, da so prišli do popusta kot novi naročniki.
Sedaj pravi, da imajo premium paket + en eon box za ceno 33€ za obdobje dveh let.
Ali je to sploh možno? To je res velik popust.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
mah ne, omrežje je OK in kot sem napisal mi na dveh boljših mašinah vse gladko deluje. Po mojem je samo problem, da nekoliko starejši računalniki pač niso kos procesiranju videov visokih kvalitet pri streamanju. Sicer tega nisem ravno pričakoval na i5, je pa res da je na vseh laptopih ki sem jim video zatika, le 4 gb rama. Vsi pa so opremljeni z SSD.
Si poskusil z Win EON aplikacijo
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Rečeno je bilo da bodo s 1. 11. spremenili vse stare pakete v Eon. Posledično bo v mojem primeru hitrost 500/50. Kdaj bodo spremenili?